Pokud se vám s povolením ESTA USA nepodaří navštívit všech 10 nejvyhlášenějších míst v národním parku Yellowstone, alespoň jednu z následujících atrakcí byste navštívit měli. Najdete zde gejzír Old Faithful a šedé vlky, rodeo a indiánské slavnosti, můžete se projet na koni anebo vyzkoušet rafting a mnohem více.

1. Sledujte chrlící gejzíry a navštivte obrovské, barvité horké prameny

Yellowstone je největší pole aktivních gejzírů na světě a najdete zde také nejznámější gejzír Old Faithful. K vidění jsou zde také stovky barvitých horkých pramenů a jezer, mezi něž patří například horký pramen Grand Prismatic.

yellowstone1
2. Spatřete divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí

S povolením ESTA můžete navštívit místo, které je domovem více druhů zvířat než kterákoli jiná část Spojených států, pokud nemluvíme o zoologických zahradách. Návštěvníci mají příležitost vidět spoustu zvířat po Yellowstonu volně pobíhat ve svém přirozeném prostředí. Můžete zde vidět zvířata, jako je medvěd grizzly, šedý vlk, největší stádo divokých bizonů na světě, orla bělohlavého a skalního, labuť trubač, losa a mnohá další. Na severovýchod a na jih od parku můžete potkat také stáda divokých koňů.

yellowstone2

3. Poznejte Yellowstonský Grand Canyon

Tento kaňon se honosí růžově žlutými stěnami, mezi kterými protékají tři překrásné vodopády. Z tohoto místa čiší inspirace natolik, že výhled na Lower Falls se nazývá Artist’s Point – Místo umělce.

yellowstone3

4. Projděte se parky Yellowstone a Grand Teton

Pokud chcete s povolením ESTA poznat tu divočejší stránku Yellowstonského parku, musíte opustit vyšlapanou cestu a dát se na jednu z komplexu stezek, kterých je zde na 2500 kilometrů. Některé z nejoblíbenějších túr jsou Bunsen Peak, Fairy Falls a Stezka strýčka Toma, která vás dovede k úpatí vodopádů Upper Falls.

yellowstone4

5. Vyrazte na raft nebo na kajak

Vyrazte na výlet kajakem po Yellowstonském jezeře poblíž gejzírů, nebo můžete na raftu sjet jednu z místních řek. Výlety na raftu si můžete zakoupit u vstupu do parku.

yellowstone5

6. Užijte si kempování

Jedním z nejlepších způsobů, jak poznat oblast Yellowstone, je strávit nějakou tu noc pod hvězdami. Přenocovat můžete v jednom z mnoha kempů přímo v parku, v kempech mimo park, nebo jen tak v divočině.

yellowstone6

7. Zkuste si život kovboje

yellowstone7

 

Na svých cestách po USA můžete s bezvízovým programem ESTA také okusit život na divokém západě. Yellowstone se totiž nachází přímo uprostřed země kovbojů, takže nazujte koně, klobouk vmáčkněte do čela a s chutí do toho. Můžete se podívat na rodeo, zúčastnit se staré dobré přestřelky nebo zůstat v klidu a pohodlí ranče. Poznejte Yellowstone z koňského hřbetu a projeďte se divočinou, údolími a podél řek. Nebo zjistěte něco nového o skutečném kovbojovi jménem Buffalo Bill v jemu věnovaném naučném středisku ve městě Cody, stát Wyoming.

 

 

 

 

8. Jděte na ryby

Náš bezvízový program ESTA vás může zavést i na místa, kde si každý rybář s radostí nahodí. Rybaření v parku Yellowstone se dá srovnat jen s hrstkou míst na zemi. Zkuste muškaření nebo třpytkaření a nahoďte na Yellowstonském jezeře nebo na řece Madison. Zalovte si ve vodách plných pstruhů na sever, jih i na západ od města Cody. Místní vody jsou bohaté na Yellowstonské tečkované pstruhy, duhové pstruhy a siveny americké tak velké, že si je málokterý rybář umí představit. Na své cestě do Yellowstonu přes Wyoming můžete kromě rybolovu vyzkoušet také rýžovaní zlata v Miracle Mile v Carbon County, nebo zkusit rybolov ve vodách Casperu, druhého největšího města státu Wyoming, které je známé jako nejlepší místo pro lov velikých ryb.

yellowstone8

9. Hledejte kameny, zkameněliny a dinosaury

yellowstone9

 

V oblasti parku Yellowstone najdete mnoho paleontologických lokalit – od muzeí zaměřených na zkameněliny, přes petroglyfy, až po piktogramy na skalních stěnách. V parku najdete také čedičové sloupy vytvořené lávou a zkamenělý les.

 

 

 

10. Poznejte z blízka kulturu amerických indiánů

Poblíž Yellowstonského národního parku se nachází několik indiánských rezervací. Můžete se zde zúčastnit indiánských slavností a sledovat členy kmene při tradičních rituálech. V rezervaci Wind River můžete navštívit pohřebiště slavné Sakagawey, můžete prozkoumat místní kostel a muzeum v misii Sv. Štěpána, nebo můžete vyzkoušet své štěstí v hazardu. Slavný road trip do Yellowstonu začíná v Black Hills v Jižní Dakotě. Na své cestě navštivte pomník Splašeného koně (slavného náčelníka kmene Lakotů). Zkrátka využijte bezvízového programu ESTA a vraťte se o několik staletí zpět do historie Spojených států.

yellowstone10

Už máte povolení pro vstup do USA? Vyřiďte si cestovní povolení online.