Florida

Vloženo 17.4.2015

Florida ve Spojených státech je jedním z nejlepších míst, kam můžete s radostí vyrazit s dětmi na dovolenou.

Na Floridě se vám otevřou obrovské možnosti míst, která můžete navštívit – od písečných pláží až po zábavní či národní parky. Je tu toho zkrátka tolik, že s plánováním dovolené s dětmi můžete mít dilema. Níže najdete seznam deseti nejlepších míst na Floridě, která si Vaše děti zamilují a nebudou je chtít opustit. Pamatujte, že pokud sem míříte jako rodina, budete muset každému členovi zvlášť zařídit cestovní registraci ESTA, včetně dětí.

  1. 1. Walt Disney World – Již od roku 1971 se na vás v Orlandu usmívá tento zábavní park společnosti Disney. Walt Disney World je rozdělený do čtyřech tématických parků: Magic Kingdom neboli Magické království, Epcot, Hollywood Studios a Animal Kingdom jako Království zvířat. Děti v nich uchvátí atrakce, jakými je například It’s a Small World v Magic Kingdom, Space Ship Earth v Epcotu či Kiss Goodnight ve slavném paláci Popelky. Je to tu zábava pro celou rodinu. Doporučujeme místo navštívit na jaře či na podzim – v létě se zde tvoří opravdu dlouhé fronty. Pokud se sem i přesto chystáte v létě, doporučujeme zakoupit vstupenku FastPass+, díky které se dlouhým frontám vyhnete.
  1. 2. Universal Resort Orlando – Universal je rozdělený na Universal Studios, Island of Adventure, Wet n’Wild Orland a CityWalk. Ty nejznámější atrakce se nachází v Universal Studios a řadí se mezi ně i známé klasiky, jakými jsou třeba Twister, Terminátor 2 a Harry Potter. Island of Adventure, neboli Ostrov dobrodružství, je rozdělen na sedm tématických ostrovů, z nichž nejpopulárnějšími jsou Marvel Super Hero Island (Ostrov Marvel superhrdinů), Jurrasic Park (Jurský Park) a Wizarding World of Harry Potter (čarodějnický svět Harryho Pottera). V CityWalk najdete spoustu možností, kde se dobře najíst, včetně kavárny Hard Rock Café Orlando a také zde můžete vkročit do divadel a podívat se třeba na známou show od skupiny Blue Man Group.
  1. 3. Seaworld Orlando – Tento známý zábavní park je zaměřený na život v hlubinách vod. Je rozdělený na 3 hlavní části: atrakce, živá vystoupení a exponáty. V atrakcích najdete několik horských drah, jako například proslulý Kraken floorless roller coaster. V živých vystoupeních se podíváte do několika různých stadionů s různými vodními živočichy. Ta nejslavnější vystoupení se pak konají v Shamu Stadium – tady se pak můžete pokochat představením ikonických kosatek tohoto zábavního parku. Mezi exponáty se vám ukáží další vodní živočichové, jako například žraloci, rejnoci a delfíni.
  1. 4. Legoland Florida – Ve Winter Haven, zhruba 45 minut jižně od Orlanda, se nachází Legoland, který vám nabídne přes 45 horských drah, představení, botanickou zahradu a aquapark. Veškeré atrakce mají nádech Lega a mezi těmi nejznámější se řadí Miniland USA, Lego City a Fun Town – tam se podíváte, jak vypadá celý proces tvorby kostiček Lego.
  1. 5. Busch Gardens – Ve městě Tampa se nachází toto místo s více než 130ti hektary atrakcí stylizovaných do vzhledu Afriky. Busch Gardens jsou jedním z nejnavštěvovanějších zábavních parků v USA – v roce 2011 sem zavítalo přes 4 miliony návštěvníků. Mezi nejznámější atrakce patří Morocco, Congo a Nairobi. V Nairobi se můžete zblízka podívat na krokodýly či aligátory.
  1. 6. Kennedy Space Center – Na východním pobřeží Floridy přibližně 45 minut východně od Orlanda se nachází vesmírné centrum Kennedy Space Center, ve kterém si můžete užít expozice, simulátory a dvě IMAX kina. Třešničkou na dortu je bezpochyby Shuttle Launch Experience. Návštěvníci dostanou možnost zažít simulovaný start raketoplánu, velmi podobný tomu skutečnému. Celé vesmírné centrum je velmi zajímavou a jedinečnou zkušeností, na kterou děti jednoznačně nezapomenou.
  1. 7. Miami Children’s Museum – Toto muzeum se nachází na místě Watson Island, které leží blízko centra Miami. Díky spoustě her a expozicí se zde budou děti cítit jako doma. Jednou z místních specialit je například banka, kde si děti můžou navrhnout vlastní peníze, ve wellness centru se pak naučí děti správnému stravování či jak se udržet v kondici, v supermarketu se naučí něco o různých typech zboží a dostanou se až k pokladně a v neposlední řadě se také dostanou na atrakci s názvem All About Art, kde si děti můžou vyzkoušet různé metody kreslení a vytváření umění.
  1. 8. Zoo Miami – Jedná se o jednu z největších zoologických zahrad ve Spojených státech a zároveň také velmi záživnou zkušenost nejen díky tomu, že se zde zvířata svobodně pohybují mimo klece. Zoo v Miami má několik zajímavých druhů zvířat, včetně Amerických plameňáků, bílých Bengálských tygrů, žiraf a mnoho dalších. Nad parkem vás proveze jednokolejka s klimatizací, díky které se dostanete i do velmi teplých, nehostinných končin.
  1. 9. Everglades National Park – Everglades je největším tropickým národním parkem s aktivní faunou a flórou a jeho rozloha čítá přes 600,000 hektarů. Tato tropická a vlhká místa jsou ideálním místem pro unikátní zvěř a rostlinstvo a najdete zde také například americké krokodýly, kapustňáky a mnoho různých druhů ptactva. Děti budou pravděpodobně nejvíce nadšené z jízdy na vznášedle v Everglades. Tyto „loďky“ mají na zádi obrovský ventilátor, který umožňuje bez problémů brázdit veškerá místa v Everglades. Většinu těchto exkurzí vedou indiáni kmene Miccosukee a díky nim se dostanete i na místa, kde si můžete zblízka prohlédnout americké aligátory v jejich přirozeném prostředí.
  1. 10. The Florida Keys – Pokud cestujete do Floridy, rozhodně si nemůžete nechat ujít cestu z Miami do Key West podél Florida Keys. Cesta vás zavede přes Seven Mile Bridge – sedmimílový most, ze kterého se vám otevře přenádherný pohled na Tichý oceán po obou jeho stranách. Key West je poměrně malé městečko s karibským nádechem a domy převážně ve Viktoriánském stylu. Starší děti zde mohou navšívit dům, ve kterém bydlel Ernest Hemingway po opuštění Kuby. Mladším se pak pravděpodobně více zalíbí nekonečné místní pláže.

Florida je vysněným místem dětí a nabídne vám světovou špičku zábavních parků, muzeí a pláží. Je velmi důležité, abyste si dovolenou na Floridě správně naplánovali, neboť je valná většina těch nejlepších atrakcí kolem oblasti Orlanda a Miami.

Nepodceňte důkladnou přípravu a nezapomeňte požádat o cestovní registraci ESTA pro Spojené státy – vyhnete se tak nepříjemnostem na hranicích. S žádostí vám rádi pomůžeme.

Požádejte o ESTA registraci zde.

Už máte povolení pro vstup do USA? Vyřiďte si cestovní povolení online.