Hollywood navštíví každý rok velká spousta lidí. Někteří z nich se chtějí stát herci a přijeli si pro svých 15 minut slávy, ale většinou jsou to turisté, kteří vyhledávají hollywoodské atrakce. S povolením ESTA můžete na své cestě po Spojených státech jistě zařadit následujících 10 atrakcí.

hollywood1

1. Nápis Hollywood – nejdominantnější z hollywoodských dominant je posazená vysoko v kopcích a je vidět na míle daleko. Zpočátku byl nápis zamýšlen pouze jako dočasná reklama na projekt nové výstavby v roce 1923. Nápis však upoutal tolik pozornosti, že se stal součástí krajiny Los Angeles. Nejlepším místem, odkud můžete tento nápis vidět, je 3000 Canyon Lake Drive.

 

hollywood2

2. Hollywoodský chodník slávy – dříve jste museli být opravdovou celebritou, aby umístili vaši hvězdu na chodník slávy na ulici Hollywood Boulevard a znamenalo to, že jste na vrcholu. Dnešní kritéria jsou poněkud odlišná, ale mít svou hvězdu na chodníku slávy je stále velká čest.

 

hollywood3

3. Sunset Strip – Známý svými butiky, restauracemi a nočními kluby. Zde máte také velkou šanci zahlédnout mnohé z celebrit, protože jich spousta bydlí v kopcích právě nad čtvrtí Sunset Strip. Při prohlídce turistických atrakcí můžete v okolí také navštívit místa, kde jsou celebrity doma.

 

 

 

 

hollywood4

4. Studia Universal – Není to jen zábavní park, ale stále aktivní živá scéna a filmové studio. Park slouží jako zábavní prostředek, který lidi vtáhne dovnitř a dá jim nahlédnout do skutečných filmových scén. Natáčí se zde také aktuální televizní show a seriály, z nichž se spousta odehrává před živým obecenstvem.

 

hollywood5

5. Graumanovo Čínské divadlo – Známé již od roku 1927 pro svůj červený koberec a události přímo nabité hvězdami. Najdete zde také Forecourt of Stars, což je chodník posetý otisky chodidel a jiných částí těl slavných hvězd, a toto místo je zapsáno také do seznamu hollywoodských atrakcí. V betonu před divadlem je otisknuto téměř 200 chodidel, dlaní a autogramů různých osobností. Stále však funguje jako kino, kde můžete zhlédnout nejnovější kasovní trháky.

 

hollywood6

6. Muzeum voskových figurín Madame Tussaud – domov voskových bust a figurín všech předních hollywoodských postav. Muzeum bylo otevřeno v roce 2009 hned vedle Čínského divadla Hollywood a ihned se setkalo s úspěchem. Přineste svůj fotoaparát a nechte se vyfotit se svou oblíbenou celebritou vyrobenou z vosku.

 

 

hollywood7

7. Noční život v Hollywoodu – Vyjmenovat všechny kluby je nemožné, ale dát si malé turné po hollywoodských klubech je přinejmenším zajímavé a zábavné. Najdete zde taneční kluby, komediální kluby a podniky s živou hudbou.

 

 

 

 

hollywood8

8. Hollywood Bowl – Amfiteátr s pódiem ve tvaru obří poloviční báně je neznámějším svými neuvěřitelnými hudebními vystoupeními a je domovem filharmonického orchestru města Los Angeles. Je také jednou z nejuznávanějších turistických atrakcí.

 

 

 

hollywood9

9. Zúčastněte se natáčení televizního pořadu – Získat vstupenku na natáčení některé z televizních talk show a soutěžních pořadů je stejně snadné jako zaslání žádosti o tyto vstupenky. Zúčastnit se natáčení televizního pořadu vám dá možnost vyzkoušet si Hollywood na vlastní kůži. I když to zní jako zábava, připravte se na dlouhé řady a dlouhé prostoje mezi jednotlivými natáčeními.

 

 

 

 

hollywood10

10. Nákupní centrum Hollywood and Highland – Velmi rušné nákupní středisko a jedna z atrakcí Los Angeles. Vzniklo jako součást revitalizačního projektu pro návrat Graumanova čínského divadla v roce 2001. Tento projekt se setkal s úspěchem a denně láká tisíce turistů i místních obyvatel.

 

Hollywood je hlavní komoditou oblasti Los Angeles. Stále se zde něco děje, což vám může pomoci při plánování vaší dovolené s povelním ESTA.

Už máte povolení pro vstup do USA? Vyřiďte si cestovní povolení online.