Protože uplynulý rok se neúprosně nesl ve znamení globální pandemie, která se dotkla životů každého z nás, mnoho z nás letos sice bude toužit po dobrodružství za oceánem, je ale dost možné, že si teď chvíli budeme muset pečlivěji střežit rozpočet. A právě proto v dnešním a příštím díle přinášíme parádní tipy na méně či více známá fantastická americká města, která k našim peněženkám dovedou být poněkud shovívavější a která si můžeme naplno užít i bez bezedného konta. Pojďme se podívat, která to jsou!

 

  1. WASHINGTON DC

Park v hlavním městě Washingtonu, D.C.

Začneme, možná překvapivě, rovnou ve městě hlavním. Pravdou je, že ubytovat se tady v hotelu vás vyjde dráž než je tomu ve městech menších, ALE — Washington DC nabízí spoustu jiných cest, jak ušetřit. Tak například ve městě najdete mnoho muzeí pod správou instituce Smithsonian, která jsou úplně zdarma. Stejně tak je tomu u nespočtu dalších bodů zájmu a památek, včetně samotného Bílého domu.

 

  1. KNOXVILLE, Tennessee

centrum Knoxville v americkém Tennessee

Ano, v Tennessee jsou i proslulejší města jako Memphis nebo Nashville, Knoxville, ač menší, za nimi ovšem rozhodně nepokulhává a navíc vyjde levněji — ať už jde o ubytování, restaurace nebo zábavu. Knoxville stojí za to objevovat alespoň pár dní a užít si všechna výjimečná místa jako je třeba muzeum Knoxville Museum of Art nebo divadlo Tennessee Theatre.

 

  1. SAN ANTONIO, Texas

záběr na noční centrum San Antonia

San Antonio je velmi zábavné město, které perfektně mísí bohatou americkou historii s vlivy mexické kultury. Ceny jsou zde umírněné a čeká zde toho tolik k prozkoumání! Od vynikajícího jídla na každém kroku přes slavné Alamo (o něž se mezi Texasem a Mexikem bojovalo v první polovině 19. století) až po úžasnou pěší promenádu podél řeky. Jinými slovy spousta muziky za málo peněz.

 

  1. ATLANTA, Georgia

mrakodrapy Atlanty ve státě Georgia, US

Výhodou Atlanty je fakt, že se jedná o jeden z nejvýznamnějších cestovních uzlů v USA a proto už samotné cestování sem i odsud obvykle přináší určité finanční výhody. Dobrým nápadem proto může být udělat si z Atlanty základnu a výchozí bod pro další výlety. Tím ale nechceme říct, že Atlanta má výhody pouze logistické. Naopak. Čeká tady na vás velká spousta atrakcí i možných aktivit, které stojí buď málo nebo dokonce nic.

 

  1. PHILADELPHIA, Pennsylvania

zapadající slunce nad Philadelphií

Město leží nedaleko New Yorku a proto se na něj často při cestování Amerikou trošku pozapomíná. Přitom je to velká škoda. Jedná se totiž o mnohem finančně přívětivější způsob, jak poznat to nejlepší, co severovýchodní kout USA nabízí. Tak například restaurace? Je tady zcela běžná praktika BYOB (Bring Your Own Booze) neboli přines si svou vlastní láhev. A nebo takový místní transport — skvělá cena, fantastická dostupnost a perfektní parťák pro low-cost objevování města.

První polovinu amerických měst, která stojí za to — ale zase tolik nestojí — jsme zvládli dnes, v příštím příspěvku se můžete těšit na pokračování.

A pokud byste do té doby potřebovali jakoukoliv radu ohledně ESTA povolení ke vstupu do USA, nezapomeňte, že nás můžete kdykoliv kontaktovat kliknutím zde.