A je tady pokračování toho, co jsme započali v minulém příspěvku. Dnes nás čeká dalších 5 tipů na americká města, která jsou nejen skvělá, krásná a úžasná, ale také — a to se po zabržděném roku 2020 hodí — relativně levná. Podívejte se s námi na druhou várku nápadů, kam příště do USA vyrazit, užít si velkou spoustu dobrého a zaplatit za to méně. Tady jsou!

 

  1. DENVER, Colorado

letní fotografie amerického Denveru

Denver vás potěší zejména tehdy, chcete-li správně namixovat pěší turistiku s městskými radovánkami. Bydlení zde vyjde levněji — a to i v případě pokud hledáte o něco luxusnější možnost, kde složit hlavu. Všude na vás čeká spousta pěších i cyklistických tras, které si můžete naplno užít zcela zdarma. Za zmínku stojí také místní botanická zahrada, amfiteátr nebo muzeum umění.

 

  1. SAN DIEGO, Kalifornie

fotografie kalifornského San Diega a Tichého oceánu

Když se řekne Kalifornie, první se nám patrně vybaví Los Angeles nebo San Francisco. Najdeme tady ovšem i některá menší města, na která bychom neměli zapomínat. Patří sem bezesporu právě San Diego. Levnější (než třeba právě v LA) je tady snad úplně všechno — od ubytování přes pronájem auta až po restaurace a noční život. Užijete si báječnou pláž, vzrušující atrakce i fantastické jídlo a nebude vás to stát tolik.

 

  1. KANSAS CITY, Missouri

soumrak v centru Kansas City

Kansas City nabízí neuvěřitelné množství opravdu zábavných atrakcí zcela zdarma a už jen proto je jednou z perfektních destinací na našem více-zábavy-za-méně-peněz seznamu. Tady se vážně nudit nebudete a nepotřebujete k tomu tučné konto. Kromě všemožných muzeí nebo třeba slavných továren (například Harley-Davidson), které můžete prozkoumat gratis je velkou devizou města také vynikající BBQ kuchyně, která je zde dostupná jak jinak než za rozumnou cenu.

 

  1. PHOENIX, Arizona

Arizonský Phoenixm oblíbená destinace českých turistů

Pro milovníka všeho slunce zalitého je Phoenix se svými alespoň 300 slunečnými dny za rok perfektní destinací a to zejména v případě, že chce tento milovník i něco ušetřit. Hotely, jídlo, transport i volnočasové vyžití je zde ve srovnání s jinými velkými městy USA opravdu za hubičku. Z Phoenixu bude nadšený i každý blázen do umění i kdokoliv, kdo rád krásy města objevuje po svých.

 

  1. INDIANAPOLIS, Indiana

noční rozsvícené ulice amerického Indianapolis

Toto kulturně pestré město se vyznačuje tím, že je celé protkané praktickou sítí cyklistických cest, díky čemuž máte nejen možnost poznat město jinak, ale také využít té (no dobrá, až po chůzi) nejlevnější metody městského transportu. Ušetříte a navíc uděláte něco pro své zdraví. Indianapolis toho ale nabízí mnohem víc, například asi tři desítky různých pivovarů nebo plejádu skvostných parků.

Ať už vaše pŕíští cesta do USA povede kamkoliv, nezapomeňte, že ke vstupu do země je vždy zapotřebí mít vyřízené povolení ESTA. Pokud byste si ohledně ESTA nevěděli rady, zajímalo vás jaká je aktuální cena nebo chtěli pomoct žádost vyplnit a vyřídit, neváhejte se na nás obrátit. Se vším vám rádi a svižně pomůžeme.