Věděli jste, že ve Spojených státech můžete navštívit více než 35 000 různých měst? Objet jedno po druhém by asi vydalo na déle nežli má obyčejný smrtelník za jediný život volného času. Proto jsme pro vás připravili seznam 12 těch úplně nejsenzačnějších, pří jejichž výběru jsme přihlédli k následujícím kritériím: kultura a památky, architektura, gurmánské zážitky, pestrost, turistické atrakce, parky a zeleň, zábava a sportovní vyžití.

A tady jsou!

 1. NEW YORK CITY

Manhattan, New York City, USA

Žádné jiné místo není jako New York! Už pouhá procházka Manhattanem zaručí, že okamžitě nasajete výjimečnou atmosféru tohoto multikulturního místa, které nabízí opravdu všechno. Nevynechejte představení na Brodwayi, četná muzea či slavný Central Park.

 

 1. NEW ORLEANS

ulice v New Orleans

Přes 300 let staré město  je proslulé zejména svou hudební scénou a živými koncerty. Nabízí toho ale mnohem víc — jako třeba vynikající restaurace a bary nebo specifickou architekturu všude, kam se oko podívá.

 

 1. LOS ANGELES

Los ANgeles v ranním oparu, Kalifornie

Město andělů se pyšní stále slunečným počasím, písčitými plážemi (pokud se chystáte surfovat, vyrazte do 40 minut vzdáleného Malibu), a je největší filmovou mekkou světa. Právě v LA se můžete projít po chodníku slávy nebo vyrazit na nákupy na proslulé Rodeo Drive.

 

 1. WASHINGTON D.C.

hlavní město USA? Washington D.C. a budova Kapitolu

Hlavní město USA je zároveň jedním z nejkrásnějších v zemi. Pro hojnost těch nejvýznamnějších památek americké historie a úchvatných muzeí, z nichž mnohá jsou pro návštěvníky zcela zdarma, máte zaručeno, že se ani sekundu nebudete nudit.

 

 1. CHARLESTON

město Charleston, jedno z kulturních center Spojených států

Město, které snoubí bohatou historii s moderním přístupem ke kultuře, umění i gastronomii. Charleston je skvělou volbou pro obdivovatele architektury i milovníky dobrého jídla, pití a bujařejší zábavy.

 

 1. LAS VEGAS

centrum zábavního průmyslu a hazardu, Las Vegas v Nevadě

Troufáme si hádat, že tolik zářících světel pohromadě jste ještě neviděli. Las Vegas je samozřejmě slavné zejména pro svá všudypřítomná kasina, vystoupení světových hvězd a divoký noční život.

 

 1. SAN FRANCISCO

město San Francisco na západním pobřeží Spojených států

San Francisco je postaveno na obřím kopci a jeho typicky strmé ulice jsme mohli zahlédnout v nespočtu filmů. Nevynechejte návštěvu notoricky známé bývalé věznice na ostrově Alcatraz, červeného mostu Golden Gate Bridge nebo projížďku místní lanovkou.

 

 1. MIAMI

Miami a proslavené pláže

Miami představuje ideální dovolenkovou destinaci plnou slunce a plážového lenošení přes den a špičkových klubů, barů a skvělé hudby přes noc. Nemálokoho přiláká také typická architektura ve stylu art deco.

 

 1. CHICAGO

Chicago, město, které ve třicátých letech proslavil organizovaný zločin

Město je za prvé obrovské a neskutečně pestré, za druhé známe pro svou přátelskou atmosféru, což každý cizokrajný “vetřelec” jistě přivítá. Chicago si zamilujete a parádně užijete, ať už vás zajímá hudba, jídlo, sport nebo muzea.

 

 1. SAN DIEGO

San Diego, další z prosluněných měst v Kalifornii

V San Diegu na vás čeká to vůbec nejlepší celoroční počasí v celé Americe — stále modré nebe a příjemných 20 stupňů, což je pro celodenní prozkoumávání města velmi žádoucí. Těšte se na krásný záliv a pláže, slavnou zoologickou zahradu nebo fantastické ryby a plody moře.

 

 1. MILWAUKEE

Milwaukee, město s bohatou kulturní historií

Krásné město, ležící poblíž jezera Michigan byste možná v seznamu nečekali, stojí ale bezesporu za to! Kromě toho, že každý červen hostí největší hudební festival na světě a je domovem značky Harley-Davidson (v Milwaukee se nachází dokonce muzeum), má co nabídnout ve všech oblastech turistického vyžití.

 

 1. BOSTON

Jedno z nejstarších amerických měst, Boston

Jedno z nejstarších měst USA je stejně tak historicky zajímavé, jako trendy a moderní. Za zmínku stojí zejména místní architektura, slavné sportovní týmy i fantasticky připravené ryby a plody moře.

Už víte, které z našich 12 nejzajímavějších měst USA byste rádi navštívili při příští příležitosti?

Nezapomeňte, že pro všechna platí to stejné — abyste mohli objevovat jejich krásy, nejprve si musíte vyřídit povolení ke vstupu do USA (ESTA). Nevíte jak na to? Ozvěte se nám, rádi vám se vším pomůžeme.