Při plánování ideální dovolené je vždy potřeba zvážit mnoho zásadních otázek. Do hor nebo do tepla? Do města či na venkov? Za klidem nebo za bujarou zábavou? Do luxusního hotelu nebo pod stan?

No a ve chvíli, kdy v tomhle věm máme jasno, přichází čas myslet čistě prakticky. O to více, jsme-li cestovatelé v pokročilém věku. V tu chvíli jsou pro nás totiž některá místa o mnoho vhodnější než jiná, ať už například pro dostupnost a možnosti místní dopravy nebo atrakcím a vyžití, které destinace nabízí.

Rádi byste navštívili Ameriku a zajímá vás, které její kouty jsou pro seniory ty nejlepší?

Inspirujte se v dnešním příspěvku.

Tady je náš TOP 5:

 

  1. ALJAŠKA

zátoka na Aljašce

Přesněji tedy plavba po březích tohoto unikátního amerického státu. Ta totiž nabídne nejen neuvěřitelnou krásu pro vaše oči, ale také množství aktivity a dobrodružství přesně podle vašeho gusta. Pro ty akčnější se nabízí plavby spojené s exkurzemi na souši i na vodě — jako jsou pěší tůry nebo výpravy za velrybami. A pro ty, kteří chtějí spíše relaxovat se plavba stane odpočinkovou cestou s výhledy na překrásné ledovce, vodopády a další divy zdejší přírody.

 

  1. MIAMI BEACH

prosluněné pláže Miami Beach

Miami Beach je proslulým americkým rájem pro všechny milovníky tepla, slunce, nádherných písečných pláží, pulzující kulturní scény i noční zábavy. Je to místo, které dovede uspokojit každou věkovou skupinu. Pro sladké nicnedělání je skvělou volbou jeden z místních plážových resortů, kde se o vás postarají od A do Z. Samotné město potom skýtá nespočet fantastických muzeí, vynikajících restaurací i mnoho příležitostí pro nákupy všeho druhu. A navíc jste všude kousek.

 

  1. NEVIS

ostrov Nevis v Karibiku

Nevis je karibský ostrov, jeden ze členů dua v jednom státě — Svatý Kryštof a Nevis. Na karibské ostrovy se z pevninské USA velmi pohodlně dostává. Stačí krátký let a objeví se před vámi nekonečná plejáda ostrovů, které jsou synonymem té pravé exotické dovolené. Chcete mít jistotu, že vás v Karibiku nebudou rušit hlasité večírky nebo rozjetá kasina? Zvolte právě Nevis, jeden z nejzelenějších ostrovů široko daleko, který nabídne fantastické jídlo, dechberoucí scenérii a panensky bílé pláže.

 

  1. SANTA FE

typické domy Santa Fe

Nejstarší hlavní město USA najdeme ve státě Nové Mexiko. Je plné pestrobarevné historie a jakmile navštívíte jeho centrum, budete si připadat jako v úplně jiné zemi. Santa Fe je oblíbenou destinací pro mnoho unikátních atrakcí, nabídku prvotřídních galerií a muzeí — ke kterým to ve valné většině je jen pár kroků pěšky. Místo je také proslulé pro svou údajnou výjimečnou energii, která dovede léčit, vynikající kuchyní, ale také skvělých pěších tras všech možných obtížností.

 

  1. SEDONA

magická Sedona v Arizoně

Magické místo ve státě Arizona, ke kterému se lehko a pohodlně dopravíte z mnoha amerických měst. Z těch velkých je nejblíže Phoenix, a to méně než 2 hodiny autem. Sedona se nachází v samotném srdci geologického divu, kde scenérii velí obrovské množství červených kamenných formací, které s měnícím se světlem a počasím neustále proměňují svou barvu. Tuto neopakovatelnou podívanou si lze navíc užít ve velmi příjemném klimatu, ať už po svých nebo třeba projížďkou v jeepu. Dobrodružství a aktivitu potom skvěle vyváží místní špičková wellness centra a služby.

To byl dnešní TOP 5 destinací vhodných (nejen) pro seniory. Nakonec už jen připomeneme, že ať už se rozhodnete pro kterékoliv místo v USA, je potřeba si před odletem vyřídit povolení ke vstupu do země ESTA.

Pokud si nevíte rady, jak o povolení zažádat, rádi vám poradíme zde.