Pravdou je, že cestování letos nezažívá svůj nejvýživnější rok a že na USA si tuto zimu asi spíš budeme muset nechat zajít chuť. Čas vánoční se nicméně blíží korona nekorona a tak co kdybychom se v tomto chladivém období třeba inspirovali, kde si užít báječnou americkou dovolenou v roce 2021? Připravili jsme pro vás 6 parádních destinací a to nejen těch, kde si zimní radovánky užijete se sněhem a vším ostatním, co k nim patří, ale také těch plážových a slunečných, kam přes mrazivé měsíce nadšeně migrují teplomilové. Pojďme se na ně podívat.

 

  1. YELLOWSTONSKÝ NÁRODNÍ PARK

sníh v Yellowstonském národním parku

Jeden z vůbec nejkrásnějších národních parků v USA se přes zimu přemění na magické místo. V první řadě — není tady zdaleka tolik návštěvníků jako v létě. Park utichne a vy máte mnohem lepší možnost prohlédnout si v klidu místní úžasnou divočinu. Pobíhají tady bizoni, losi, kojoti a spousta dalších. Stačí pak zajet do nedalekého města Jackson a ještě si parádně zalyžujete.

 

  1. SAN DIEGO

zimní San Diego

A teď trošku toho slunce. Tropické teploty v San Diegu přes zimu nečekejte, těšit se ale můžete na méně návštěvníků, překrásné pestrobarevné zimní západy slunce a příjemných 17 – 21 °C. Město nabízí směs všemožných kultur, gurmánských zážitků i možností vyžití. Užijte si krásné pláže podél zálivu Mission Bay, procházku v parku Balboa, staré město nebo světově proslulou místní zoologickou zahradu.

 

  1. MIAMI

Miami jako zimní destinace

Zůstaneme v teple, z Kalifornie se ale přesuneme na Floridu. Čeká tady na vás celoročně teplé a slunečné počasí, jedny z nejlepších pláží světa a pulzující město plné krás, zábavy a zajímavostí. Pokud nejste fanoušci svetrů, tohle místo v zimě budete milovat. A pokud holdujete také večírkům a noční zábavě, ocitnete se v samotném sedmém nebi.

 

  1. SCOTTSDALE

arizonské město Stottsdale jako zimné dovolenková destinace

V tomhle arizonském městě, které najdeme uprostřed pouštní oázy, o zimě slyšeli pouze z vyprávění. A má všechno — úžasnou přírodu, skvělé restaurace, nákupy i noční život. A navíc ještě nádhernou Sonorskou poušť. I když u nás zrovna mrzne a sněží, ve Scottsdalu je vždycky spousta možností, jak si užít pořádné outdoorové dobrodružství a proto se pravidelně řadí k nejlepším zimním destinacím v USA.

 

  1. NEW YORK

New York v zimě je kouzelný

Kdo v New Yorku v zimě byl nebo viděl Sám Doma 2 dobře ví, že takový vánoční strom, jako mají právě tady, se jen tak někde nevidí. New York vždycky stojí za to, v zimě ale dovede okouzlit více než kdy jindy. Nádherná je třeba procházka zasněženým Central Parkem nebo vánoční trhy. A až se budete chtít ohřát? Pořád na vás čekají třeba všechna ta světově proslulá muzea…

 

  1. LAS VEGAS

na zimu do Las Vegas?

Ideální místo pro nákupy, vánoční prázdniny nebo oslavy Nového roku. Vegas kromě nekončící zábavy potěší také velmi vhodnými teplotami pro objevování tohoto bláznivého města — okolo asi 20 °C. Slunce většinou nechybí. Ve Vegas se všechno dělá opravdu pořádně, proto také jen horko těžko najdete místo, které oplývá okázalejší vánoční výzdobou než právě nevadská metropole. A co ještě třeba takový výlet na úžasný Grand Canyon?

Je to jasné! Jakmile se zase začne bez problémů létat po zeměkouli, nápadů kam vyrazit budeme mít v hlavě požehnaně. Už víte kam vyrazíte příští zimu?

Pokud právě do některé z amerických destinací, nezapomeňte na nutnost mít potvrzené ESTA povolení ke vstupu do země. S jeho vyřízením vám rádi poradíme zde.