Valentýn, americký svátek všech zamilovaných, je sice za námi, není ale přece nutno hned na romantiku zanevřít. Nechali jsme se láskou inspirovat a připravili dnes pro vás tipy na americká města, která jsou pro hrdličky jako dělaná. Kam byste měli bezesporu vyrazit, jste-li dvě těla, jedna duše? Tady je několik nápadů, ze kterých si vyberete, ať už preferujete klidnou dovolenou plnou odpočinku nebo nekonečnou divokou jízdu.

 

  1. SAN FRANCISCO, Kalifornie

romantické tramvaje v San Franciscu

San Francisco je plné ikonických pohledů. Golden Gate Bridge, typické ulice lemované viktoriánskými domy, okouzlující lanovka… zkrátka dechberoucí moment na každém kroku. Pro nezapomenutelný zážitek vyrazte prozkoumat Alcatraz a pokud milujete víno, nevynechejte hodinu vzdálené Napa Valley, nejslavnější kalifornskou vinařskou oblast.

 

  1. ASPEN, Colorado

termální koupel v Aspenu

Zimní ráj lyžařů je neméně úchvatný během teplých měsíců. Pokud holdujete pěší turistice, Aspen v létě pro vás přichystá nezapomenutelnou dovolenou. Prozkoumejte se svou drahou polovičkou nádhernou přírodu Skalnatých hor po svých — a až se vaše nohy unaví? Dopřejte si romantický relax obklopeni překrásnou scenérií v termálním pramenu Conundrum Hot Springs.

 

  1. NASHVILLE, Tennessee

noční ulice v Nashville, Tennessee

Blázni nejen jeden do druhého, ale také do muziky? Potom by vás mohlo lákat město, které skýtá svou vlastní verzi hollywoodského chodníku slávy — zatímco v Los Angeles se oslavují hvězdy stříbrného plátna, v Nashvillu jsou to legendy hudební. Na místě zvaném Country Music Hall of Fame and Museum na vás čekají Elvis Presley, Bob Dylan a mnoho — MNOHO — dalších.

 

  1. FERNANDINA BEACH, Florida

A couple watching sunset on the Fernandina Beach

Že jste ještě neslyšeli o tomto diamantu státu Florida? Fernandina Beach leží na severu atlantského pobřeží a nabízí asi 20 kilometrů nádherných písčitých pláží, které se turisty nehemží. Najdete zde ale také kouzelnou historickou čtvrť, kde kdysi řádili piráti. Pokud vás to táhne na pláže, které vypadají jako ze spořiče obrazovky, ale jsou stále tak trochu tajemstvím, tohle místo vás nezklame.

 

  1. SAVANNAH, Georgia

pár držící se za ruce v ulicích Savannah

Město, které je tak krásné, že si “zahrálo” v mnoha filmových skvostech včetně oskarového snímku Forrest Gump. Všude samé fotogenické náměstíčko se sousoším, romantické parky, perfektní pro piknik ve dvou, ale také plejáda fantastických restaurací a barů. A pro trochu více toho dobrodružství můžete s partnerem třeba na kajaku prozkoumat mokřiny a močály na řece Savannah.

 

  1. NEW ORLEANS, Louisiana

romantické neony a ruch v nočním New Orleans

New Orleans je po celém světě známé pro svůj bujarý noční život a neodmyslitelně k němu patří jazzová hudba. Pokud vy i váš oblíbený člověk chcete pobíhat ulicemi ve dne i v noci, popíjet v autentických jazz clubech, objevovat jedno zajímavé místo za druhým a obdivovat nadějné pouliční umělce, New Orleans je pro vás tou pravou volbou.

 

  1. CHICAGO, Illinois

fontána a panorama nočního Chicaga

Věděli jste, že v Chicagu se často žádá o ruku? Je tomu tak proto, že tohle město nabízí neskutečně mnoho míst s úžasným výhledem, které se pro takovou otázku skvěle hodí. Prozkoumejte tohle fantastické město během projížďky lodí po řece Chicago River a nebo vyběhněte na střechu některého z mrakodrapů a spatřete jej jako na dlani. Nezapomeňte ale ani navštívit místní skvotná muzea.

Tak co, víte už, kam byste pŕíště se svou milou či milým nejradi vyrazili?

Pro jakoukoliv cestu do USA jsou nyní potřeba dvě věci:

  1. Aby nám koronavirus opět dovolil bezstarostně létat
  2. Vyřídit si ESTA povolení ke vstupu do země

Zatímco s prvním bodem bohužel nehneme, vyřídit povolení ESTA zvládáme dokonale a rádi vám se vším poradíme. Pokud potřebujete naší asistenci, klikněte zde.