Spojené státy americké jsou zemí obrovsky rozmanitou, která v každém svém koutě skýtá nějaký ten přírodní či kulturní skvost. Amerika nabízí nejproslulejší světová velkoměsta, dechberoucí národní parky, ale také mnoho míst, kterým právem přísluší označení “exotická”.  A právě na tyto destinace se zaměříme v dnešním příspěvku. Inspirujte se s námi a objevte to nejexotičtější, co v USA lze zažít.

 

  1. SANTA LUCIA, Big Sur, Kalifornie

PLáž Santa Lucia v Big Sur

Jako první je na našem seznamu kalifornská Santa Lucia, překrásná oáza klidu a míru, kde zažijete jeden z nejlepších pohledů vašeho života. Jen málokterá přírodní kombinace dovede nadchnout tolik jako spojení vysokánských hor a nekonečného oceánu. Místo, které rozhodně stojí za to.

 

  1. GREAT SAND DUNES, Colorado

Písek všude - Great Sand Dunes v Coloradu

Great Sand Dunes je unikátní přírodní park ve státě Colorado, který svým návštěvníkům poskytne nefalšovaný pouštní zážitek. Nejenže se vám naskytne nenahraditelný pohled na obrovskou masu písku, ale můžete se místním terénem ve speciálních off-road vozítkách nebo si duny sjet třeba na prkně.

 

  1. CULEBRA, Portoriko

Pláž Culebra v Portoriku, které patří k USA

Je to tak, Portoriko je oficiálním teritoriem Spojených států amerických a proto v dnešních exotických cestovních tipech nemůže chybět. Malý ostrůvek s názvem Culebra patří k těm vůbec nejoblíbenějším a nejkrásnějším místům této oblasti i celého světa a skvěle se hodí třeba pro romantický výlet ve dvou.

 

  1. KEY WEST, Florida

exotická pláž floridského Key West

Pro američany je Key West jedním ze synonym exotické dovolené plné bílých pláží a palem. A ačkoliv je tohle místo pouhým “pruhem” s rozměry 1,5 x 6,5 kilometrů, jeho nepřeberné množství úchvatných pláží a nevídaně rozmanitá divočina vás zcela jistě více než uspokojí.

 

  1. ALEUTSKÉ OSTROVY, Aljaška

pobřeží Aljašských Aleutských ostrovů

Aleutské ostrovy jsou vlastně takovým americkým divem. Většina lidí totiž při představě Aljašky pomyslí na nekonečné masy sněhu a pořádně nízké teploty. Ne však v případě těchto ostrovů sopečného původu, které svou krásou hravě strčí do kapsy ty havajské.

 

  1. ATOL PALMYRA

pláž atolu Palmyra v Tichém oceánu

Atol Palmyra je trvale neobydlené tajemné místo daleko od civilizace v západní části Tichého oceánu, od USA vzdálenější než havajské ostrovy. V tomto ohledu se bezesporu jedná o jedno z nejexotičtějších míst světa a příležitost, jak poznat opravdový opuštěný ostrov uprostřed pacifiku.

 

  1. NÁRODNÍ PARK OLYMPIC, Washington

stromy v národním parku Olympic, jednom z divů Sojených států

Národní park, nacházející se ve státě Washington, patří k přírodním divům USA. Jedná se o perfektní mix deštného pralesa a vysokohorské oblasti, který lze dodnes na vlastní kůži poznat ve své téměř nedotčené podobě. A kromě pralesa a hor se můžete dokonce těšit i na parádní pláž.

I když zrovna nemůžeme zrovna třikrát cestovat, důležité je mít na co se těšit. Už víte, kam byste nejraději vyrazili příště?

Ať už to bude některý z našich dnešních tipů nebo jakékoliv jiné místo v USA, nezapomeňte, že si musíte před cestou nejprve vyřídit povolení ke vstupu do země ESTA.

Pro jakoukoliv pomoc nebo radu ohledně žádosti či jejího vyřízení nás neváhejte kontaktovat zde.