Rádi se na svých cestách vracíte do minulosti? Ocitáte se na místech, kde se odehrávaly zásadní milníky světových dějin? Potom vězte, že i v relativně mladé zemi jakou jsou Spojené státy americké, na vás čeká spousta historií nabitých míst, která stojí za to vidět. Která to jsou? Podívejte se na našich 7 tipů na americká města s velkolepým příběhem.

 

  1. CHARLESTON, South Carolina

město Charleston v Jižní Karolíně

 

Skutečně jako po cestě zpátky v čase se budete cítit v tomto překrásném a zachovalém městě, které je druhým největším ve státě Jižní Karolína. Město bylo pojmenováno původně “Charlestown”, a to na počest anglického a skotského krále Karla II. Stuarta. V minulosti patřilo k nejlépe prosperujícím městům Ameriky a mísily se tady nejrůznějśí kulturní vlivy. Mezi nádhernou architekturou koloniálního období se zde můžete dozvědět mnoho nového o počátcích občanské války a historii a životě otroků.

 

  1. WASHINGTON D.C., District of Columbia

Washington D.C., District of Columbia

 

V hlavním městě USA máte jedinečnou možnost pozorovat americkou historii v celé své komplexnosti. Washington D.C. se pyšní širokou kolekcí světově proslulých památek, monumentů a fascinujících muzeí, jež ročně přilákají na miliony návštěvníků. Mezi ta úplně nejproslulejśí místa, která v žádném případě nesmíte vynechat, patří Washingtonův monument, Kapitol, park spojující Washingtonův monument a Kapitol jménem National Mall, Bílý dům, Lincolnův památník nebo Knihovna Kongresu. Tady na vás historie dýchne opravdu na každém kroku.

 

  1. BOSTON, Massachusetts

Boston, USA

 

Pokud byste se rádi dozvěděli vše o tom, jak Spojené státy americké vznikaly a o jejich boji o nezávislost, jeďte do Bostonu! Rozhlédnete se kolem sebe a všede uvidíte nějaký ten střípek historie — k mnoha z nich se váže nějaký fascinující příběh. Až budete městem procházet, nenechte svým očím uniknout první univerzitu v zemi, prestižní Harvard, nejstarší veřejnosti přístupnou knihovnu, nejstarší podzemní systém hromadné dopravy, ani první veřejný park.

 

  1. SANTA FE, New Mexico

Santa Fe v Novém Mexiku

 

Hlavní město státu Nové Mexiku je vůbec nejstarším státním hlavním městem v USA. Bylo založeno již roku 1697. S tímto prvenstvím souvisí též nejstarší veřejná budova, Palác guvernérů, v níž v 17. století sídlila španělská vláda. V Santa Fe lze spatřit také nejstarší americké náboženské budovy, zejména pak kapli San Miguel. Připravte se na město plné života, které nejen zachovává původní památky ve skvělém stavu, dohlíží také, aby všechno nově postavené odpovídalo jedinečnému architektonickému stylu.

 

  1. SAVANNAH, Georgia

Savannah, New Georgia

 

Tohle město bylo ještě donedávna útočištěm smetánky státu Georgia a dodnes zůstává až neuvěřitelně zachovalé a minulosti věrné. Během procházky krásnými dlážděnými uličkami narazíte na více než tisícovku pozoruhodných historických budov. Z původních čtyřiadvaceti náměstí zůstalo dvaadvacet nedotčeno. Santa Fe je, mimo jiné, skvělým příkladem raného koloniálního plánu města s ulicemi uspořádanými do pravého úhlu.

 

  1. WILLIAMSBURG, Virginia

Williamsburg ve Virginii

 

Chcete-li co nejautentičtěji pocítit jak vypadala doba před Americkou občanskou válkou, vaší nejlepší volbou destinace bude bezesporu Williamsburg. Město bylo v koloniálním období hlavním městem státu Virginia a dějištěm mnoha nejvýznamnějších kulturních a politických událostí té doby. Nepropásněte Colonial Williamsburg, jedno z největších muzeí “živé” historie na světě, kde si můžete život v koloniálních dobách vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Než vyrazíte objevovat krásy a poklady mladé, ač velmi bohaté historie USA, nezapomeňte si před cestou zařídit cestovní povolení ESTA. Bez něj vás do země nepustí. S vyplněním žádosti a zažádáním vám rádi pomůžeme ZDE.