8 věcí, které vás v USA překvapí

Každá země má svou historii, kulturu, jazyk, zvyklosti a proto se při cestování častokrát setkáváme s pro nás novými, odlišnými, ba dokonce až nepochopitelnými věcmi. To co je pro nás tradiční a běžné, pro cizince je neobyčejné a nové, a tak to funguje i naopak. Při návštěvě jiné země se denně setkáváme s novými zvyky a musíme se jim přizpůsobit. Už jen národní jídla jsou pro turistu častokrát něčím nepoznaným a výzvou k ochutnání „nového světa“. Cestování do USA v sobě skrývá množství nových věcí, přece už procházíte nejen za hranice své země, překračujete hranice Evropy, zdoláváte obrovský Atlantik. Máte v plánu cestu na americkou půdu a chcete se připravit na věci, které vás mohou opravdu překvapit? Náš blog vám přináší 8 věcí, které vás v USA překvapí. Před vycestováním nezapomínejte na povolení ESTA!

Velikost

Vše je zde mnohem větší. Evropa svou velikostí oproti USA je jakousi kapkou v moři. Při cestování do USA si prostě budete muset vypracovat itinerář s místy, která chcete navštívit. Není možné vidět všechna zajímavá místa najednou. Porce jídla jsou tu také mnohem větší. To, co je v Evropě velké, označované tzv. „large“ je v USA střední a tedy „medium“. Američané mají také radši velká a široká auta, a prostě celý „život ve velkém“.

Přátelskost

Američané jsou známí svou přátelskou povahou. Věčný úsměv na tváři doplňuje věta: „How are you?“ Je běžné, že se při nakupování nebo jen tak při procházce v parku dají do řeči dva neznámí lidé. A i když jste cizinec, jejich úsměv zůstává a velmi rádi s vámi prohodí pár slov. Pokud se ztratíte, bez okolků vás navedou na správný směr a řeknou, kde se nacházíte a jak se tam dostanete.

Spropitné

V USA nezapomínejte na spropitné, tedy „tips“, které ve vašem účtu není započítáno. Poměrně veliká část platu číšníka sestává ze spropitného. Obsluhovat v USA je skutečné řemeslo, a proto je vaší povinností patřičně svého číšníka za jeho skvěle odvedenou práci ohodnotit.

Fastfood

Mnohými lidmi zatracované, ale přece milované, fastfoody. I u nás je jich už mnoho, ale USA je rájem fastfoodů. Najdete je ve velkoměstech, stejně jako u dálnice či v městech, které jsou „panu Bohu za zády“. Fastfoody jsou sice proslulé nezdravým jídlem, ale nezapomínejte, že postupně přinášejí i zdravější formy občerstvení jako jogurty, zeleninové saláty atd.

Vánoce

Santa Claus či Ježíšek? V USA to vyhrál Santa Claus. Aby se Ježíškovi nepletl do řemesla, Santa roznáší dárky v noci a děti si je pod stromečkem najdou až ráno 25. prosince. Zatímco mi baštíme kapra a řízky, v USA vládne na štědrovečerním stole obrovská krůta.

Ubytování

Při cestování do USA pravděpodobně budete ubytováni v hotelu. Hotelové pokoje jsou mnohem větší než v Evropě, v americké posteli typu „king-size“ byste se do růžova vyspali nejen s partnerem, ale také se svými ratolestmi. Když budete používat hotelový výtah, na první pohled vám na číslech něco nebude sedět. Správně, většina amerických hotelů nemá třinácté patro. Jednoduše z pověrčivosti.

Milovníci ledu

Američané milují led, ne že by ho jedli, ale všechny nápoje prostě musí být smíchány s ledem. Vám se to možná bude zdát, jako byste pili led s kolou a ne kolu s ledem. Automaty na led dokonce najdete i v hotelích.

21+

V případě bouřlivých narozeninových oslav nezapomínejte na to, že alkohol je tu povoleno pít až po dovršení 21. roku. 18 se zde prostě slaví jinak, než jsme zvyklí u nás. Pokud už i jste 21-letý, vždy je třeba mít u sebe průkaz totožnosti, tedy „ID“. Při vstupu do klubu, baru, na diskotéku, všude vás budou kontrolovat.

Určitě by se našlo množství jiných odlišností, my jsme vybrali ty „překvapivé“. Odlišnosti jsou jakousi ozdobou cestování, která je jeho součástí. Díky cestování poznáte nejen nová místa, ale i nové lidi, nové tradice a zvyklosti. Pokud se vaše touha po poznání USA po tomto článku zvětšila, jediné co vám zbývá, je koupit si letenky, zarezervovat ubytování, zajistit povolení ESTA USA a můžete poznávat skutečnou Ameriku.