Pro mnohé je akční cesta s kamarády či rodinou na čtyřech kolech jednou z nejlákavějśích možností, jak strávit dovolenou a netradičně poznat kus světa. Většina vášnivých cestovatelů řadí pořádný road trip na seznam věcí, jež chce během života alespoň jednou zažít. Krásy a rozmanitosti USA k takovému výletu přímo vybízejí. Kam ale vyrazit? Kde začít, kam zamířit a kudy projet? Tras, po kterých se můžete vydat dobrodružství naproti je bezpočet. Přinášíme dnes proto výběr sedmi skvělých možností ze všech koutů ameriky, které vám pomohou se rozhodnout.

 

  1. Great River Road

 

Následujte slavnou řeku Mississippi od jejího ústí na až po deltu. Během více než 4800 km dlouhé cesty navštívíte hned 10 amerických států, přičemž vyrazíte ze severu Minnesoty a zamíříte dolů na jih do Louisiany. Tady se řeka vlévá do Mexického zálivu. Cestou narazíte na nádhernou přírodu i slavná města jako jsou St. Louis, Memphis nebo New Orleans. Vyhněte se nepříjemným vedrům a vyrazte ke konci jara či časně na podzim.

Great River Road

 

  1. Pacific Coast Highway

 

Skvělá volba pro milovníky léta, kteří by road trip nejraději zažili v kabrioletu. Jedna ze světově nejkrásnějším tras světa lemuje pobřeží slunné Kalifornie a zabere celkem asi 10 hodin. Omrkněte epický Golden Gate Bridge v San Franciscu, kde cesta začíná, projděte se po Hollywoodském chodníku slávy při zastávce v Los Angeles a nakonec navštivte třeba proslulou zoologickou zahradu v San Diegu.

Pacific Coast Highway

 

  1. Route 66

 

Pokud existuje nejslavnější silnice světa, patrně jde právě o Route 66. Legendární trasa napříč USA, vedoucí z Chicaga do Santa Monicy, může být pokořena asi za 2 týdny. Ti, jež cestu absolvovali však doporučují vyšetřit si na výlet raději celý měsíc. Cestou navštívíte 8 států, všechna 3 časová pásma a zažijete tu “pravou a nefalšovanou” ameriku. Láká-li vás klasický road trip jako z filmu — s typickými zapadlými motely a lívanci s javovrovým sirupem v posilničních restauracích vedle benzínek — budete nadšeni.

Route 66

 

  1. Overseas Highway

 

Chcete zažít americký road trip, ale sezení v autě moc neholdujete? Benjamínkem dnešního seznamu je pouhých 180 km dlouhá dálnice, spojující Florida Keys — souostroví s přibližně 1700 ostrovy, jež se rozkládá od jihozápadního cípu floridského poloostrova, na západ až k ostrovu Key West. Připravte se na oku lahodící výlet. Během celé cesty vás budou doprovázet výhledy na překrásné pláže a všeobklopující oceán.

Overseas Highway

 

  1. Hill Country

 

Pokud se vydáte na cestu skrz texaské Hill Country, zažijete tak trochu jiný svět. Krásný americký venkov, kovbojové, dechberoucí východy a západy slunce, okouzlující malebná městečka. Čas tady plyne pomaleji. Užijte si všudypřítomný klid a vydejte se na procházku na vrchol hory Enchanted Rock nebo si vyrazte odpočinout k některému z mnoha texaských přírodních koupališť. Za návštěvu stojí například Hamilton Pool nebo Jacob’s Well.

Hill County

 

Je čas zažít jedno z nejlepších životních dobrodružství! Tak kam to bude? Nezapomeňte, že před svou cestou do USA si nejprve musít vyřídit cestovní registraci ESTA a to například na estavisa.cz.