Cestování s dětmi je skvělým způsobem jak malé rodinné příslušníky představit novým kulturám, činnostem a zážitkům. Ač s sebou rodinná dovolená nese spoustu radostí a kvalitně strávených chvil s těmi nejbližšími, znamená také obtížnější výběr destinace, která bude ideálně vyhovovat všem zúčastněným, malým i velkým. Pokud přemýšlíte nad Amerikou, máme pro vás tipy na místa přesně taková.

 

SAN DIEGO, Kalifornie

V Kalifornii asi nenajdete lepší město. Dětskými atrakcemi, které však potěší i dospělé, se to tu jen hemží. Ve slavné San Diego Zoo spatříte mimo mnoho jiného třeba pandy nebo medvědy lední. V mořském světě SeaWorld San Diego na vás zase čeká obrovské akvárium, zábavní park i oceanárium v jednom a kalifornský Legoland je jen 30 minut severně od centra města. Součástí San Diega je také plážová oblast La Jolla, ideální pro malé (i velké) surfaře začátečníky.

 

INDIANAPOLIS, Indiana

Indianapolis s dětmi

 

Na vrchol žebříčku destinací pro rodiny s dětmi vystřeluje Indianapolis zejména místní Children’s Museum of Indianapolis (Dětské muzeum Indianapolis), které malým zvědavcům nachystalo desítky možností jak se učit, stavět, ozkoušet a objevovat. Nuda tady opravdu nehrozí. To ale zdaleka není jediná dětmi zbožňovaná atrakce, jež město nabízí. Možností jak zabavit celou rodinu je například některá z únikových her nebo oblíbená americká zábava jménem “scavanger hunt”, což je takové hledání nejrůznějších “pokladů” na čas.

 

WASHINGTON, D.C.

americké město Washington

 

Hlavní město spojených států je optimální destinací pro celou rodinu, která vám namixuje vyvážený koktejl bohaté historie, pestrých výletů a dětského vyžití. Pro prozkoumání krás a historických unikátů města bez pevného plánu jsou ideální takzvané “hop-on hop-off” autobusy, na které nasednete kdykoliv se vám bude chtít. Mnoho muzeí nabízí volný vstup, což je skvělá zpráva zejména pro početné rodiny, jejichž každá podobná návštěva se lehce prodraží. Za zmínku ještě stojí International Spy Museum, tedy Muzeum mezinárodní špionáže, jakožto veleoblíbený zážitek pro děti i dospělé.

 

ATLANTA, Georgia

podmořský svět v Atlantě, USA

 

Asi největším lákadlem pro prázdniny s rodinou v Atlantě je podvodní ráj jménem Georgia Aquarium. Z očí do očí se tady můžete podívat třeba žraloku obrovskému a bezpočtu dalších vodních živočichů. Mezi oblíbené atrakce pro starší děti a filmové fanoušky patří takzvané “film tours”, což jsou několikahodinové výlety po známých filmových a seriálových lokacích, věnované například filmovým superhrdinům nebo zombie. Pro rozmanitou zábavu od rána do večera se spoustou interaktivních exibicí včetně vyžití pro nejmenší nevynechejte “kokakolový svět”, tedy World of Coca-cola.

 

LOS ANGELES, Kalifornie

The Wizarding World of Harry Potter v Los Angeles

 

S rodinou do LA? Proč ne. Vaše návštěva se v plném počtu bude soustředit patrně na krásné pláže, světoznámé zábavní parky nebo na atrakce jakou je muzeum voskových figurín Madame Tussaud’s. Co se zábavních parků týče, pro malé milovníky Harryho Pottera zde čeká životní zážitek v podobě kouzelného místa jménem The Wizarding World of Harry Potter. Naprostou jedničkou je pak na poli dětských světů proslulý Disneyland, ležící ve městě Anaheim asi hodinu autem od LA.

 

To ale zdaleka není všechno! V dalším díle se těšte na pokračování a další tipy, kam v USA vyrazit s rodinkou a parádně si to společně užít.

Pokud se do Ameriky chystáte už teď nebo v blízké době, mějte na vědomí, že si nejprve musíte vyřídit povolení ke vstupu ESTA! 

A pokud si s jeho vyřízením nevíte rady či potřebujete poradit, stačí kliknout zde, kde vám s žádostí i vyřízením rádi pomůžeme.