Do USA s dětmi — a aby byli všichni spokojeni? Ano, je to možné! V tomto a minulém díle jsme pro vás vybrali ta nejvhodnější místa, kde strávit skvělou americkou dovolenou s celou rodinou. Už jsme byli v San Diegu, Indianapolis, Washingtonu D.C., Atlantě a Los Angeles.

Kde začneme dnes?

PHOENIX, Arizona

muzeum hudby ve Phoenixu ve státě Arizona

Něco velkolepého pro malé i dospělé? Navštivte Phoenix a v něm muzeum hudebních nástrojů – Musical Instrument Museum – jež vystavuje více než patnáct tisíc nástrojů z celého světa. Exponáty můžete při prohlídce vidět a samozřejmě také slyšet, ve speciálním oddělení lze pak dokonce hrát a tvořit vlastní hudbu. Pro trochu více dobrodružství poté nezapomeňte vzít děti na offroadový zážitek v Sonorské poušti, kde je, kromě nevšední písečné jízdy, čeká také ponaučení o místní fauně a flóře.

 

WISCONSIN DELLS, Wisconsin

Zábavní park ve Wisconsinu, USA

Zbožňovali jsme je jako malí, teď je zbožňují naše děti. A my tajně pořád dál! Vodní parky. Pokud tohle pro vaší rodinu platí, Wisconsin Dells je pro vás dokonalou destinací. Pro rodiny s dětmi jako stvořené, zejména tedy pro vodomily. V létě ven a v zimě dovnitř — město se těmi nejvychytanějšími vodními parky jen hemží. Tohle je zkrátka to nejlepší, co lze s tobogány a další vodní zábavou zažít. A pokud se někomu přece jen do vody nechce? Ani v suchu tady není o zábavu nouze. Zajděte třeba na opěvované kouzelnické představení Rick Wilcox Magic Theater nebo si město prohlédněte z ptačí perspektivy na “ziplajně”.

 

BOSTON, Massachusetts

park Boston Public Garden v Bostonu

Boston, jedno z nejhistoričtějších amerických měst, nabízí nespočet tradičně amerických zážitků. Co třeba nejprve proplout bostonským přístavem na slavné lodi USS Constitution a potom v překrásném parku Boston Public Garden naskočit na ikonické labutí loďky. Město přetéká dějinami a dětskými atrakcemi s nimi spojenými. Na nudu, pokud vás dějiny baví, čas nezbyde. Pokud se toho v Bostonu chystáte stihnout co nejvíc, zvažte výhodnou turistickou kartu Go Boston Card, která nabízí spoustu slev a výhod.

 

WILLIAMSBURG, Virginia

typická ulice ve Williamsburgu ve Virginii

U historických měst ještě zůstaneme. Také Williamsburg nabízí kromě pokladů dějin i velkou spoustu zábavných i poučných atrakcí pro celou rodinu. V muzeu “živé historie” jménem Colonial Williamsburg, jehož součástí je několik set původních či rekonstruovaných budov z 18. století i herci v dobových kostýmech, mají děti jedinečnou možnost co nejvěrněji zažít, jak Amerika vypadala ve svém raném období. Nejen malé rodinné členy nadchne oživlý tradiční způsob života, dobová řemesla i věrná architektura. A kdyby té historie bylo už příliš? Co by kamenem dohodil leží oblíbený zábavní park Busch Gardens nebo vodní park Water Country USA.

 

SAN FRANCISCO, Kalifornia

akvárium v San Franciscu ve státě Kalifornia

Vynikající pro rodinnou dovolenou, kdy každý má rád úplně něco jiného. San Francisco nabízí nepřeberné množství možností pro jakýkoliv druh dovolené s nejbližšími. Tak například výlet do slavné věznice na ostrově Alcatraz? Nebo raději na výlet na kole přes symbol města, typicky červený most Golden Gate Bridge? A co takhle vzít své zvídavé děti do California Academy of Sciences, kde jejich vědomosti obohatí fantastické planetárium, akvárium nebo čtyřpatrový deštný prales? Poznání, jídlo, kultura… San Francisco má něco pro každého.

Zalíbila se vám některá z dnešních destinací? Nebo už jste si vybrali v minulém díle? A nebo se chystáte do USA, ale někam úplně jinam?

Ať tak, či onak, na jednu věc před cestou nesmíte zapomenout — vyřídit si povolení ke vstupu ESTA. S námi se nemusíte o nic starat, vyřídíme vše za vás!

Chci zažádat o ESTA Visa.