Cestovní pojištění při cestování není nutností, ale je bezpochyby potřebnou složkou, na kterou je třeba myslet při každé Vaší cestě. Stává se Vaší zodpovědností před vámi samými. Pokud Vám dovolená přinese i jen malé zranění, které si vyžádá ošetření za “ vyprázdněný“ účet, budete vinit jen sami sebe. Cestování do USA představuje dalekou cestu, a proto jde i o rizikovější oblast, která může přinést nečekané události. Na americké půdě zdravotní průkaz nemusíte ani vytahovat z peněženky. Vedle vyřizování ESTA Viza si určitě zajistěte i cestovní pojištění.

Cestovní pojištění do USA

Možná Vás přesvědčí příklady poplatků v českých korunách za jednotlivé zákroky:

  • Návštěva doktora: 1500 korun
  • Základní ošetření u zubaře: 6000 korun
  • Jeden den hospitalizace: 70 000 korun
  • Zlomenina: 200 000 korun
  • Zánět slepého střeva: 500 000 korun

* Upozorňujeme: ceny jsou pouze orientační.

Jak si vybrat to nejvhodnější pojištění? Představujeme Vám kritéria, která ovlivňují charakter cestovního pojištění.

Kdo bude cestovat – pokud budete cestovat sami, k dispozici je individuální pojištění. Pokud budete cestovat s rodinou, je potřeba informovat se na skupinové nebo rodinné pojištění. Obvykle nabízejí zvýhodněnou cenu.

Délka cesty – od délky pobytu v USA závisí i pojištění. Na krátký pobyt máte k dispozici krátkodobé pojištění, obvykle platí maximálně na 90 dnů (závisí to na konkrétní pojišťovně), při opakovaných cestách nebo dlouhodobých pobytech je možné zvolit si dlouhodobé pojištění.

Cílová země – zpravidla se cestovní pojištění dělí na platné pro země v rámci EU a pojištění platné pro celý svět. Opět je potřeba informovat se v konkrétní pojišťovně, jaký produkt mají k dispozici.

Věk cestujících a pojištěných osob – u starších cestujících osob bývá obvykle cestovní pojištění dražší, protože je větší riziko úrazu a nemoci.

Rizikové sporty – v případě, že máte v USA v plánu věnovat se rizikovému sportu, upřete pozornost připojištění rizikovým sportům, protože běžné cestovní pojištění se na tyto činnosti nevztahuje. Mezi takové sporty patří i obyčejné lyžování, potápění, surfing.

Speciální připojištění – důkladně se informujte na speciální připojištění a doplňkové služby, možná je budete potřebovat.

Doporučujeme

 

Doporučujeme:

  • Navštívit několik pojišťoven a zhodnotit jednotlivé pojištění a cenu – pojišťovny mají různé vlastní produkty, je potřeba se informovat a vybrat pro Vás nejvýhodnější pojištění.
  • Při jakýchkoliv problémech se neprodleně obraťte na asistenční službu – pokud nastane na Vaší cestě problém, ihned kontaktujte asistenční službu, neodkládejte to až po příchodu domů, to je už pozdě.
  • Při uzavírání smlouvy si ji ještě jednou pořádně přečtěte – při vyplňování a podepisování smlouvy si vždy zkontrolujete všechny osobní údaje, údaje o vaší cestě a přečtěte si celou smlouvu.
  • Zvážit, zda se Vám nevyplatí dlouhodobé pojištění – pokud patříte mezi vášnivé cestovatele, určitě se Vám vyplatí dlouhodobé pojištění, které je obvykle platné na jeden rok. Cenově to je výhodnější než kdybyste si měli před každou cestou uzavírat nové pojištění.
  • Zvážit k pojištění i doplňkové služby – podle toho, jaké činnosti budete v USA provádět, se určitě informujte i o doplňkových službách.

Doplňkové služby

 

Doplňkové služby

Odpovědnost za škodu – jde o krytí škody, která způsobí újmu na zdraví nebo na majetku třetí osobě.

Pojištění zavazadel – pro cestování do USA je vyšší pravděpodobnost zničení zavazadel nebo jejich ztráta, toto pojištění kryje škody spojené se zavazadly.

Pojištění nevyužité dovolené – v životě nastanou mnohé situace, které Vaše plány mohou velmi rychle změnit nebo zrušit. V případě závažných událostí, hospitalizace člena rodiny, poškození majetku živelnou událostí, máte možnost využít připojištění nevyužité dovolené. V USA se toto pojištění opravdu vyplatí, protože americká dovolená stojí nemalé peníze.

Pojištění storna – v případě zájezdu zakoupeného v cestovní kanceláři za Vás pojišťovna uhradí část storno poplatků, pokud nastanou závažné události, kvůli kterým budete muset svou cestu zrušit.

Pokud jste vlastníkem letenky, zarezervovali jste si ubytování, esta usa je schválena a termín cesty se neprodleně blíží, určitě si zajistěte cestovní pojištění.