Možná se chystáte do USA za prací a při té příležitosti se chcete někam podívat. Možná jste vyznavačem cestování bez přátel, rodiny či partnera, protože máte nejraději být závislí jen a pouze sami na sobě a nechce se vám na cestách neustále vymýšlet kompromisy. A možná se na sólo zahraniční dobrodružství chystáte úplně poprvé. Pro všechny z vás je tento článek jako dělaný. Zaměřuje se totiž na destinace, které jsou pro osamělé jezdce jako dělané. Které to jsou?

 

  1. SAN FRANCISCO, Kalifornie

San Francisco v Kalifornii, USA

Nádherné město plné strmých kopců jménem San Francisco má zkrátka vše — skvělé jídlo, vynikající kávu, sympatické bary, přírodu a neskutečně mnoho zajímavého k vidění. Spatříte na vlastní oči některé ze světově nejproslulejších turistických cílů, jako třeba typicky rudý most Golden Gate Bridge, užijete si podičku při procházce v parku Golden Gate Park a určitě se ve městě nebudete ani minutu nudit.

 

  1. ASHEVILLE, Severní Karolína

město Asheiville v Severní Karolíně

Asheville je známý zejména pro svou pestrou a aktivní uměleckou scénu a bohatou historickou architekturu. Centrum města je bujné a Apalačské pohoří, jež město obklopuje, krásné. Ani v Ashevillu nebudete mít jako cestovatel-samotář nouzi o zábavu a zajímavá místa k navštívení. Od uměleckých galerií a muzeí přes zajímavé obchůdky plné lokálních produktů až po netradiční restaurace a noční vyžití.

 

  1. NEW YORK, New York

New York City v USA

Ať sami nebo ve smečce — New York City je jedním z nejúžasnějších měst planety. Čekají tu skvosty moderní architektury, špičkové restaurace, vyhlášená muzea, nezapomenutelné kulturní zážitky a také tolik zajímavých míst k vidění a věcí k dělání, že by vám na ně ani jeden dlouhý život nestačil.

 

  1. SALT LAKE CITY, Utah

Salt lake City ve státě Utah, USA

Město, jež lahodí oku na každém kroku sousedí nejen s horami Wasatch na straně jedné a Oquirrh na té druhé, leží také vedle obrovského jezera Great Salt Lake, podle kterého je odvozeno jeho jméno. Typickými znaky jsou široké ulice a neuvěřitelně pestrý mix lidí. Jedná se o jedno z nejzajímavějších míst v USA a pro samostatné výletníky je naprosto perfektní.

 

  1. PORTLAND, Oregon

město Portland v Oregonu

Také Portland obklopují hory. A řeky. Město je proslulé pro cyklistiku, rukodělnou výrobu piva a vysokou snahu být co nejšetrnější k přírodě. Portland se také vyznačuje liberálním přístupem, což dokazuje například svým umístěním na druhé pozici (za San Franciscem) co se velikosti místní LGBT komunity týče. Portlandští se zkrátka řídí heslem “žij a nech žít”.

 

  1. SAN DIEGO, Kalifornie

San Diego, stát Kalifornie

Není tu tolik lidí (ve frontách a davech), není tu tak příšerná dopravní situace (jako třeba v Los Angeles) a počasí je skoro vždy perfektní. V San Diegu se tak nějak… dobře a bezstarostně žije. Alespoň tu na vás dýchne přesně taková atmosféra. Lidé jsou přátelští, jídlo chutné, pláže (se zdají) nekonečné. Ne, ani do San Diega doprovod nepotřebujete.

 

  1. SEATTLE, Washington

město Seattle ve státě Washington

Stejně jako v San Diegu, také Seattlem proudí skvělá a příjemná energie. A stejně jako v Portlandu je město velmi “zelené”, tedy ekologicky zaměřené. Všechno tady má jakýsi šmrnc, ať už jsou to místa, kde se dobře najíte a napijete, nebo všemožné body zájmu, které si pro vás město přichystalo. Sami se sebou v Seattlu si to neskutečně užijete!

 

Tak už víte, kam na váš příští single výlet?

NEZAPOMEŇTE:

Sólo nebo s celou vesnicí — pokud máte do USA namířeno, musíte si předem vyřídit povolení ke vstupu ESTA. Nevíte co to obnáší a jak o povolení zažádat? Obraťte se na nás, poradíme vám.