Close

Co můžete dělat, když bude vaše povolení ESTA zamítnuto?

Pokud je povolení ESTA zamítnuto, má žadatel jen jednu možnost získat povolení ke vstupu do Spojených států: Musí zažádat o vízum na velvyslanectví nebo konzulátu Spojených států nejblíže od svého bydliště.
Online systém vydá cestovní povolení, pokud neexistuje žádný důvod pro odepření. Na stránkách ESTAVISA.cz naleznete pro takovéto případy odkaz na DHS Travel Redress Inquiry Program (TRIP), avšak toto oddělení nezaručuje řešení způsobilosti cestovat v rámci VWP (programu bezvízového styku).
V naléhavých případech, pokud není ESTA uděleno, nemohou americké úřady zaručit urychlení termínu pro schůzku na velvyslanectvích či konzulátech. Proto byste měli požádat o cestovní povolení před koupí letenky a/nebo zaplacení hotelového pokoje v USA.
Pokud vám cestovní povolení není uděleno, je nejlepší zavolat na americkou ambasádu, spíše než se snažit znovu žádat o další ESTA. Ve skutečnosti je nemožné, že by systém schválil povolení, které dříve zamítl.
Mějte na paměti, že uvedení falešné skutečnosti je považováno za trestný čin a to by mohlo vést k odepření vstupu do Spojených států po dobu až 10 let.
Další informace týkající se vízových povolení naleznete na webových stránkách příslušného státu.

Příklad 1: Frederic

V posledních letech Federic často cestoval do Spojených států, zejména do New Orleans, kde našel novou lásku a chystá se začít novou podnikatelskou činnost. Je velmi blízko k otevření italské restaurace v jednom půvabném městě.
Jeho imigrační status je opravdu zarážející, protože kvůli své investici do podnikání požádal o pracovní vízum, které stále ještě není schváleno.
Při čekání na vízum v Belgii Frederic zažádal o nové povolení ESTA, aby mohl znovu navštívit New Orleans, zatímco jeho pracovní vízum bude v procesu schvalování. Jeho povolení ESTA bylo ale zamítnuto.
Frederic žije v Bruselu a následoval radu našeho zákaznického servisu jít na americký konzulát, kde byl informován, že má počkat v Belgii na schválení svého víza, ještě než bude opět moci vstoupit do Spojených států.
To také udělal a po čtyřech týdnech mu bylo konečně vízum schváleno. Vízum mu otevřelo dveře do nové a vzrušující budoucnosti v jeho milované Louisianě.

Příklad 1: Thelma

icon-woman

Thelmě je 25 let a má irské občanství. Asi před 3 roky, poté co se úplně zamilovala do tohoto města, si svůj pobyt v New Yorku prodloužila na několik měsíců. Začala pracovat jako barmanka v irské hospůdce a zůstala v New Yorku s povolením ESTA po dobu asi 6 měsíců.
Jak je však známo, ESTA umožňuje pobyt na maximálně 90 dní a neuděluje povolení k provozování jakékoli měsíčně placené výdělečné činnosti.
Před čtyřmi měsíci se Thelma chystala navštívit své přátelé v New Yorku a požádala o nové ESTA.
Jak se dalo očekávat, její cestovní doklad byl zamítnut.

Pomineme-li skutečnost, že Thelma v New Yorku pracovala (čehož si imigrační úřad pravděpodobně nebyl vědom), imigrační úřady USA jistě zaznamenaly její odjezd a musely tak zjistit, že porušila imigrační zákony, protože pobývala na americkém území po dobu 6 měsíců namísto povolených 3.
Jedinou možností pro Thelmu je jít na nejbližší americké velvyslanectví a požádat o nové turistické vízum, což v jejím případě bude obzvláště obtížné získat.