Co na vás čeká v Texasu? Rychleji se možná odpoví na otázku “co na vás v Texasu nečeká”. Druhý největší a zároveň druhý nejlidnatější stát, jež najdeme na jihu USA, kde sousedí s Mexikem a je omýván Mexickým zálivem, v sobě skýtá mnohé a patří proto k destinacím perfektním pro rodiny či skupiny výletníku, kde každý touží poznat a zažít něco jiného.

Velká města, úchvatný venkov, významné historické zajímavosti, četná muzea, nádherné městské parky, obrovská obchodní centra, fantastické jídlo, písečné pláže, světoznámé sportovní týmy… ano, to vše — a spousta dalšího — je Texas.

Chystáte se zavítat? Máme pro vás 5 turisticky zajímavých míst, která by na vašem cestovním plánu neměla chybět.

 

  1. AUSTIN

město Austin v USA

Za nic nelze vynechat, pokud jste hudebním fandou — Austin není jen oficiálním hlavním městem státu, město je též označováno za “hlavní město živé muziky” nejen Texasu, nejen Ameriky, ale celého světa. Lákavou destinací je Austin též pro milovníky venkovních aktivit, kterým zde počasí přeje. Slunce svítí průměrně 300 dní v roce. Je tady spousta krásné zeleně (určitě se zajděte podívat do parku Zilker Metropolitan Park), ale také muzeí pro milovníky umění i historie. Austin je mnoha odborníky považován za jedno z nejkvalitnějších amerických měst pro život a stojí za to jej zažít.

 

  1. SAN ANTONIO

San Antonio ve státě Texas, USA

Je jedním z nejatraktivnějších, nejkosmopolitnějších a také nejstarších významných měst Texasu. Více než třísetletá historie napovídá, že k vidění je toho v San Antoniu mnoho. Například pevnost Alamo, která se stala symbolem texaské svobody a hrdinství. Velkým lákadlem je slavná síť cest podél řeky pod úrovní ulic, kde na vás čeká nespočet fantastických barů a restaurací. Nechybějí nádherné parky, muzea a bohaté kulturní vyžití, v čele s plejádou sezónních slavností, díky kterým naplno nasajete výjimečnou místní atmosféru.

 

  1. HOUSTON

Houston v Texasu

Je pravda, že specialitou města je výroba strojů určených k těžbě ropy… to nezní pro cestovatele, navíc milovníky přírody třikrát atraktivně. Jenže Houston má skutečně čím potěšit i nadchnout. V nejlidnatějším městě státu Texas se můžete těšit na zelenající se městské parky, rozmanité galerie, svižně se rozvíjející uměleckou scénu i ty nejlepší Tex-Mex restaurace světa. Navíc zde naleznete bohaté vyžití pro nejmenší — namátkou třeba skvělou zoologickou zahradu nebo dětské muzeum. A samozřejmě nelze opomenout vesmírné centrum Space Center Houston, které ročně přivítá na 1 milion návštěvníků z celého světa.

 

  1. DALLAS-FORT WORTH

Dalls Forth v Dallasu, Texas

Dallas-Fort Worth je konurbací na severu Texasu, ve které najdete vše pro tento americký stát notoricky známé a typické. Můžete vyrazit na pravou americkou sportovní zábavu v podobě zápasu Dallas Cowboys a na ulicích spatřit “staré dobré” zarostlé texasany s velkými klobouky. Jedná se o další skvělé místo, jež přetéká historií, uměním, sportovním vyžitím a atrakcemi a zábavou pro celou rodinu. Nejlépe uděláte, když svůj čas rovnoměrně rozdělíte mezi obě hlavní města metropolitního komplexu. Například: Fort Worth nabízí krásnou zoo, Dallas zase epické akvárium… vybrat si jen jedno z měst by znamenalo obří dilema.

 

  1. SOUTH PADRE ISLAND

South Padre Island ve státě Texas ve Spojených Státech Amerických

Malý ostrůvek je oblíbeným prázdninovým útočištěm. A rozhodně není tou správnou volbou pro nevodomily. Pokud vás ale lákají aktivity jako je výlet na lodi, rybaření, potápění, surfing, kitesurfing, pozorování delfínů či obyčejné válení se na pláži s dobrou knihou, budete nadšeni. Pozor – v březnu patří South Padre Island studentům, kteří si sem v hojném počtu jezdí užít jarní prázdniny. Z ostrova se tak stává jedna velká párty. Někteří se proto v březnu místu vyhýbají obloukem, jiní naopak na období bujarých večírků s radostí připojí. Je každopádně dobré vědět, že v tomto měsíci lze klidnou dovolenou, narozdíl od zbytku roku, těžko očekávat.

Nalákal vás pestrý a záživný Texas? Není divu!

Pokud se do Texasu, nebo kamkoliv jinam v USA, chystáte, nezapomeňte na nejdůležitější věc — mít povolení ESTA ke vstupu do země. Potřebujete-li jakoukoliv asistenci s jeho vyřízením, neváhejte se na nás obrátit. Se vším vám rádi pomůžeme.