ESTA formulář

NAŠE ČÍSLA
  • • Více než 99,5% žádostí o povolení ESTA je kladně vyřízeno do 2 hodin od podání žádosti.
  • • Přibližně 1 000 000 kontaktů měsíčně.
  • • Podpora 24 hodin denně 7 dní v týdnu v mnoha jazycích.
  • • Jsme aktivní ve více než 36 zemích.
mapa USA
Bezpečný platební systém

Kreditní karta: údaje z kreditní karty jsou poskytnuty přímo bankovnímu serveru, komunikace mezi vyhledávačem a serverem je bezplatná a je zabezpečená 128-bitovým šifrováním SSL3 (v současnosti nejvyšší standard bezpečnosti s certifikací na straně serveru).

způsob platby

BEZPEČNOST

Společnost Estavisa.cz při svých postupech splňuje mezinárodní předpisy norem Payment Card Industry - Data Security Standard (PCI-DSS), vyvinuté předními společnostmi vydávajícími kreditní karty, které slouží k ochraně osobních údajů jejich zákazníků.

zabezpečení

Co se stane, když bude moje vízum na celnici zamítnuto?

Jak již bylo řečeno, žádný držitel povolení ESTA nemůže spoléhat na rozhodnutí imigračních úředníků. Námitky jsou přijatelné pouze v době podání žádosti o povolení ESTA. Avšak v případech, kdy je zahraniční cestující držitelem platného víza a je mu odepřen vstup na území Spojených států amerických, může cestující takové rozhodnutí úředníka napadnout před imigračním posuzovatelem a ten poté učiní rozhodnutí před Radou imigračních odvolání (= Board of Immigration Appeals – BIA).
Existují také případy, kdy je rozhodnutí úředníka „nejisté“. Takové rozhodnutí uděluje cestujícímu právo na vstup do USA, ale předstoupí před imigrační úřad později po vstupu do země.

Příklad 1: Valentino

Valentinovi je 32 let a již přes 2 roky intenzivně cestuje mezi Římem a Los Angeles. Hledá si stabilní práci v USA, která by mu umožnila získat stálý imigrační status ve Spojených státech.
Valentino minulý měsíc cestoval s povolením ESTA již poněkolikáté do Los Angeles. Po příletu do Spojených států byl během imigračních kontrol zastaven pro vyšetřování. Tato zastávka vedla k zamítnutí vstupu do země.
Valentino už vyčerpal všech 180 dní poskytnutých jeho cestovním povolením v jednom kalendářním roce. ESTA umožňuje vstup do USA po dobu 90 po sobě jdoucích dní, avšak maximálně 180 dní v jednom kalendářním roce.
Bohužel pro nic netušícího Valentina bylo jedinou možností vrátit se zpět do Itálie a požádat o formální vízum na americkém velvyslanectví v Římě.

Příklad 2: Zákony a podmínky regulující odepření vstupu do USA

icon-woman

Referenční text pro imigrační příručku je následující.
(a) zastavit veškeré cizince a jejich vstup či pokus o vstup do Spojených států v rozporu s jakýmkoli právním předpisem nebo nařízením učiněným podle zákona, který upravuje přijetí, vyloučení, vyhoštění nebo odloučení cizinců, nebo zastavit cizince ve Spojených státech, pokud existuje důvod k domněnce, že se zadržený cizinec nachází ve Spojených státech v rozporu s těmito zákony a předpisy a hrozí uprchnutí před získáním povolení k jeho zatčení. Cizinec ve vazbě však musí být bez zbytečných prodlev postaven před příslušného úředníka kompetentního útvaru pro přezkoumání případu a rozhodnutí o právu cestujícího ke vstupu a pobytu ve Spojených státech, či nikoli.
Z toho je zřejmé, že imigrační úředníci mají právo odepřít vstup do země, ale jejich rozhodnutí jsou kontrolována a zaznamenávána. Imigrační úředníci jsou velmi opatrní, aby nenechali svá osobní přesvědčení a obavy zatemnit objektivní fakta o události. Je pravda, že imigrační úředníci nemusí být vždy přátelští, ale pokud jde o odepření vstupu do země, jsou velmi ostražití, aby se nenechali ovlivnit předsudky.
V případě pochybení úředníka je zde možnost odvolat se na právní kancelář občanství a imigrační služby Spojených států amerických (USCIS – United States Citizenship and Immigration Services).
Můžeme s jistotou konstatovat, že neprofesionalita migrační kontrolní služby nepřichází v úvahu a že případy odmítnutí jsou vždy pevně odůvodněné.