Skip to content

Co se stane, pokud nastane změna v informacích v cestovním pase?

Co se stane, pokud nastane změna v informacích v cestovním pase?

Pokud se údaje ve vašem cestovním pase změní, budete muset požádat o nové povolení ESTA. Cestovní pas je jediný platný dokument na mezinárodní úrovni, takže je třeba věnovat pozornost jeho správnosti a platnosti po celou dobu trvání cesty.

Příklad 1: William

William se před šesti měsíci vydal se svými přáteli za odpočinkem do Las Vegas. Se svým britským pasem poprvé získal online cestovní povolení ESTA.
Někdy po svém návratu ze Spojených států si William všiml, že jeho cestovnímu pasu vypršela platnost. Proto si ho nechal prodloužit.
Za dva měsíce bude William cestovat do Mexika přes Miami. I když bude jen přestupovat ve Spojených státech, bude potřebovat platné povolení ESTA.
William však nebude moci použít stejný dokument, který získal na cestu do Las Vegas.
Navzdory tomu, že povolení ESTA platí po dobu dvou let, je vždy spojené s cestovním pasem. Pokud je pas obnoven, je třeba získat i nové povolení s novými informacemi z pasu.

Příklad 2: Marisol

Marisol je občankou Chile. Před méně než rokem jela se svým pasem na líbánky do Spojených států.
Po svatbě se Marisol s manželem odstěhovala z Florencie do Santiaga. Marisol také získala italské občanství. O nadcházejících svátcích chce nová rodina navštívit své příbuzné v Chile a bude přestupovat v New Yorku. Aby mohla Marisol vstoupit do USA (i jen pro přestup), potřebuje platné povolení ESTA.
Vzhledem k tomu, že má již druhý pas (italský a chilský) a nové bydliště, už nebude moci použít povolení ESTA z líbánek, ale bude muset požádat o nové a poskytnout pas a informace o pobytu.