Každý cestující, který chce vstoupit do Spojených států, si musí vyžádat povolení ESTA, což je online povolení vydávané Americkým imigračním oddělením. ESTA je zkratka pro Electronic System for Travel Authorization (Elektronický systém cestovních povolení) a funguje od roku 2008.
Ve skutečnosti ne. Navzdory tomu, že povolení ESTA je všeobecně považováno za „vízum“, tak VWP postupuje obráceně a umožňuje návštěvníkům, jakožto „ne-imigračním osobám“, vstoupit do Spojených států bez víza.
Formulář ESTA musí být vyplněn všemi návštěvníky států, které jsou součástí programu bezvízového styku (VWP). Pokud nevyplníte online formulář a neobdržíte cestovní povolení, nebude vám umožněno cestovat do Spojených států, s výjimkou cestujících, kteří již vízum mají.
Elektronická žádost ESTA rozhodující o vaší způsobilosti vstoupit na půdu Spojených států amerických včetně servisních poplatků stojí 72 amerických dolarů a zahrnuje v sobě již i poplatek vládě Spojených států ve výši 14 dolarů.
Cestovní dokument ESTA lze získat pouze online.
Tento proces vyžaduje, aby žadatel poskytl osobní informace, zodpověděl několik otázek o svém současném zdravotním stavu a uvedl účel cesty.
Některé informace zahrnují demografické údaje, cestovní pas, adresu a pracovní informace.
Požadavků na využití povolení ESTA je celá řada, ale jsou velmi jednoduché:
Editovatelná pole jsou:
– adresa bydliště
– e-mailová adresa
Chcete-li aktualizovat data vaší cesty, budete vyzváni k zadání celého jména a příjmení, čísla a země vystavení pasu a čísla vygenerovaného systém v době žádosti o ESTA.
Cestovní pasy vyžadované DHS (Americký imigrační úřadem) jsou optické nebo elektronické. Jaký je mezi nimi rozdíl?
Na rozdíl od elektronického cestovního pasu, strojově čitelný pas nemá rozpoznávací čip. Cestovní pasy vytištěné v Itálii po 26. říjnu 2006 jsou elektronické cestovní pasy s digitálním čipem obsahujícím biometrické údaje držitele pasu.
Andorra, Austrálie, Rakousko, Belgie, Brunej, Chile, Česká Republika Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Island, Irsko, Itálie, Japonsko, Lotyšsko, ……
2 roky. V případě zrušení nebo vypršení platnosti není povolení ESTA platné. Pokud platnost povolení ESTA vyprší, zatímco jste ve Spojených státech, není nutné žádat o nové, protože dokument musí být platný v době vstupu do Spojených států.
Existují případy, kdy musí být ESTA obnovené i v případě, že ještě nevypršela jeho platnost. K tomu dochází, pokud změníte nebo obnovíte svůj pas, nebo pokud je změněno vaše jméno, země pobytu nebo pohlaví. Také k tomu dochází v případě, že se změní okolnosti související s odpověďmi na otázky v žádosti. Potom budete vyzváni k obnovení svého ESTA a měli byste poskytnout aktuální informace.
Pokud se údaje ve vašem cestovním pase změní, budete muset požádat o nové povolení ESTA. Cestovní pas je jediný platný dokument na mezinárodní úrovni, takže je třeba věnovat pozornost jeho správnosti a platnosti po celou dobu trvání cesty.
Formulář ESTA by měl být vyplněn kdykoli před odjezdem na území USA. Oddělení vnitřní bezpečnosti Spojených států doporučuje vyžádat ESTA nejméně 3 dny před letem, což je maximální doba, po kterou musí odbor odpovědět.
Ano. Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost Spojených států doporučuje zařídit si povolení ESTA 3 dny před odjezdem, nebo podle možností s ohledem na adresu ve Spojených státech. Jedná se však pouze o doporučení.
Ano. Ti, kteří cestují přes americké území, ale místo jejich konečné destinace není ve Spojených státech, musí mít vždy povolení ESTA. Po příjezdu do Spojených států budete zkontrolováni pasovou a celní kontrolou, které řídí americký úřad ochrany hranic. Vaše osobní doklady budou ověřeny, než budete moci pokračovat v cestě do konečného místa určení.
Pokud je plánovaná cesta kratší než 90 dnů, nemusíte se obracet na velvyslanectví, měli byste ale vyplnit online žádost o povolení ESTA. Před odletem je potřeba získat cestovní povolení.
Ne. ESTA nebo platný doklad, který vám dává možnost cestovat do Spojených států. Jakmile dorazíte na letiště nebo do příslušného přístavu, musíte své dokumenty nechat zkontrolovat na americkém celním úřadě a hraniční kontrole. Pouze oni rozhodnou o tom, zdali můžete vstoupit do USA.
Jakmile dorazíte na letiště nebo do příslušného přístavu, musíte své dokumenty nechat zkontrolovat na americkém celním úřadě a hraniční kontrole. Pouze oni rozhodnou o tom, zda můžete vstoupit do USA. Abyste mohli vstoupit na americké území, je potřeba:
Pokud se rozmýšlíte mezi ESTA a vízem, je potřeba brát v úvahu délku vašeho pobytu a důvod vaší cesty do Spojených států.
Jelikož je ESTA dokument vydaný programem VWP, budou všechna osobní data uložena na Oddělení vnitřní bezpečnosti USA. Z toho důvodu budou tato data k dispozici pouze pověřeným osobám v rámci tohoto programu.
Data budou uložena v bezpečnostních jednotkách po dobu 2 let. Poté budou archivována. V některých případech, jako při vypršení platnosti cestovního pasu, který předchází vypršení platnosti ESTA, ještě méně.
Data mohou být v případě potřeby sdílena s ostatními sekcemi DHS (Oddělení vnitřní bezpečnosti USA), vždy v souladu se zákonem.
Kromě toho může DHS (Department of Homeland Security) sdílet tato data s Ministerstvem zahraničí, ambasádami a konzuláty. Zde je skutečně možné zjistit, komu byla žádost ESTA zamítnuta. Konzulární úředníci, díky sdílení dat mezi jednotlivými odděleními, mohou zkontrolovat stav žadatelů a vydat vízum.
Často se stává, že cizinci chtějí zůstat ve Spojených státech déle než 90 dní, opustí proto zemi a jedou do Mexika, Kanady nebo některé Karibské země, aby znovu získali dalších 90 dní pobytu.
Často se stává, že cizinci chtějí zůstat ve Spojených státech déle než 90 dní, opustí proto zemi a jedou do Mexika, Kanady nebo některé Karibské země, aby znovu získali dalších 90 dní pobytu.
Kreditní karta: údaje z kreditní karty jsou poskytnuty přímo bankovnímu serveru, komunikace mezi vyhledávačem a serverem je bezplatná a je zabezpečená 128-bitovým šifrováním SSL3 (v současnosti nejvyšší standard bezpečnosti s certifikací na straně serveru).
Společnost Estavisa.cz při svých postupech splňuje mezinárodní předpisy norem Payment Card Industry – Data Security Standard (PCI-DSS), vyvinuté předními společnostmi vydávajícími kreditní karty, které slouží k ochraně osobních údajů jejich zákazníků.