ESTA formulář

NAŠE ČÍSLA
  • • Více než 99,5% žádostí o povolení ESTA je kladně vyřízeno do 2 hodin od podání žádosti.
  • • Přibližně 1 000 000 kontaktů měsíčně.
  • • Podpora 24 hodin denně 7 dní v týdnu v mnoha jazycích.
  • • Jsme aktivní ve více než 36 zemích.
mapa USA
Bezpečný platební systém

Kreditní karta: údaje z kreditní karty jsou poskytnuty přímo bankovnímu serveru, komunikace mezi vyhledávačem a serverem je bezplatná a je zabezpečená 128-bitovým šifrováním SSL3 (v současnosti nejvyšší standard bezpečnosti s certifikací na straně serveru).

způsob platby

BEZPEČNOST

Společnost Estavisa.cz při svých postupech splňuje mezinárodní předpisy norem Payment Card Industry - Data Security Standard (PCI-DSS), vyvinuté předními společnostmi vydávajícími kreditní karty, které slouží k ochraně osobních údajů jejich zákazníků.

zabezpečení

Často kladené otázky

Seznamte se s povolením ESTA

Každý cestující, který chce vstoupit do Spojených států, si musí vyžádat povolení ESTA, což je online povolení vydávané Americkým imigračním oddělením. ESTA je zkratka pro Electronic System for Travel Authorization (Elektronický systém cestovních povolení) a funguje od roku 2008.

Je ESTA vízum?

Ve skutečnosti ne. Navzdory tomu, že povolení ESTA je všeobecně považováno za „vízum“, tak VWP postupuje obráceně a umožňuje návštěvníkům, jakožto „ne-imigračním osobám“, vstoupit do Spojených států bez víza.

Kdo by měl žádat o povolení ESTA?

Formulář ESTA musí být vyplněn všemi návštěvníky států, které jsou součástí programu bezvízového styku (VWP). Pokud nevyplníte online formulář a neobdržíte cestovní povolení, nebude vám umožněno cestovat do Spojených států, s výjimkou cestujících, kteří již vízum mají.

Mohu získat povolení ESTA online?

Cestovní dokument ESTA lze získat pouze online.
Tento proces vyžaduje, aby žadatel poskytl osobní informace, zodpověděl několik otázek o svém současném zdravotním stavu a uvedl účel cesty.
Některé informace zahrnují demografické údaje, cestovní pas, adresu a pracovní informace.

Jaké jsou požadavky pro podání žádosti o povolení ESTA?

Požadavků na využití povolení ESTA je celá řada, ale jsou velmi jednoduché:

  • Vaše země původu nebo pobytu se musí účastnit programu bezvízového styku (způsobilé země jsou uvedeny níže).
  • Musíte mít elektronický nebo digitální cestovní pas způsobilý pro program bezvízového styku.
  • Musíte mít zpáteční letenku.

Jak dlouho je povolení ESTA platné?

2 roky. V případě zrušení nebo vypršení platnosti není povolení ESTA platné. Pokud platnost povolení ESTA vyprší, zatímco jste ve Spojených státech, není nutné žádat o nové, protože dokument musí být platný v době vstupu do Spojených států.

V jakém případě byste měli obnovit povolení ESTA, i když je již schválené?

Existují případy, kdy musí být ESTA obnovené i v případě, že ještě nevypršela jeho platnost. K tomu dochází, pokud změníte nebo obnovíte svůj pas, nebo pokud je změněno vaše jméno, země pobytu nebo pohlaví. Také k tomu dochází v případě, že se změní okolnosti související s odpověďmi na otázky v žádosti. Potom budete vyzváni k obnovení svého ESTA a měli byste poskytnout aktuální informace.

Kdy je nutné vyplnit formulář ESTA?

Formulář ESTA by měl být vyplněn kdykoli před odjezdem na území USA. Oddělení vnitřní bezpečnosti Spojených států doporučuje vyžádat ESTA nejméně 3 dny před letem, což je maximální doba, po kterou musí odbor odpovědět.

Musím žádat o povolení ESTA, i když budu na území USA jen přestupovat?

Ano. Ti, kteří cestují přes americké území, ale místo jejich konečné destinace není ve Spojených státech, musí mít vždy povolení ESTA. Po příjezdu do Spojených států budete zkontrolováni pasovou a celní kontrolou, které řídí americký úřad ochrany hranic. Vaše osobní doklady budou ověřeny, než budete moci pokračovat v cestě do konečného místa určení.

Zajistí mi povolení ESTA vstup do USA?

Ne. ESTA nebo platný doklad, který vám dává možnost cestovat do Spojených států. Jakmile dorazíte na letiště nebo do příslušného přístavu, musíte své dokumenty nechat zkontrolovat na americkém celním úřadě a hraniční kontrole. Pouze oni rozhodnou o tom, zdali můžete vstoupit do USA.

Kdo může získat vaše osobní údaje z modulu ESTA, které DHS (Oddělení vnitřní bezpečnosti USA) vlastní?

Data mohou být v případě potřeby sdílena s ostatními sekcemi DHS (Oddělení vnitřní bezpečnosti USA), vždy v souladu se zákonem.

Kromě toho může DHS (Department of Homeland Security) sdílet tato data s Ministerstvem zahraničí, ambasádami a konzuláty. Zde je skutečně možné zjistit, komu byla žádost ESTA zamítnuta. Konzulární úředníci, díky sdílení dat mezi jednotlivými odděleními, mohou zkontrolovat stav žadatelů a vydat vízum.

Jak vyplnit formulář ESTA?

Formulář ESTA lze vyplnit velmi rychle. Zabere to méně než 10 minut. Je dobré vědět pár věcí:
• Vzhledem k tomu, že žádost ESTA něco stojí, musíte mít kreditní kartu Visa, MasterCard, Discover nebo American Express, nebo debetní kartu Visa nebo MasterCard. Lze také použít PayPal.

Jaký druh odpovědí můžu očekávat po vyplnění formuláře ESTA?

Při žádání o povolení ESTA můžete od Oddělení vnitřní bezpečnosti USA očekávat tři druhy odpovědí:
• Authorization Approved (oprávnění schváleného): v tomto případě je vám povoleno cestovat do USA v rámci programu bezvízového styku. Nicméně, měli byste myslet na to, že povolení ESTA nebo platné vízum vám dávají možnost cestovat do Spojených států, ale jakmile dorazíte na letiště nebo do přístavu, všichni cestující musí nechat ověřit své dokumenty na celnici a u americké pohraniční kontroly. Pouze oni rozhodnou o tom, zdali můžete vstoupit do USA.
Tento případ je nejčastější a týká se 99 % případů.

Co si mohu přinést v příručním zavazadle?

Existují určité limity a pravidla ve vztahu k přepravě zboží, předmětů, drahokamů a hotovosti/titulů a zavazadla by mohla být kontrolována příslušnými orgány (celní správa). Aby se předešlo dlouhé čekací lhůtě na celnici, je lepší předem vědět, co je povoleno a co není.

Co se stane po příjezdu do Spojených států?

Každý den více než milion lidí projde hranicemi Spojených států. Celní formulář musí vyplnit jak Američané, tak cizinci. Kromě celního formuláře musí zahraniční cestující vyplnit i formulář I-94. Od tohoto formuláře jsou osvobozeni všichni zahraniční cestující účastnící se programu bezvízového styku (ESTA).

Co se stane, když bude moje vízum na celnici zamítnuto?

Jak již bylo řečeno, žádný držitel povolení ESTA nemůže spoléhat na rozhodnutí imigračních úředníků. Námitky jsou přijatelné pouze v době podání žádosti o povolení ESTA. Avšak v případech, kdy je zahraniční cestující držitelem platného víza a je mu odepřen vstup na území Spojených států amerických, může cestující takové rozhodnutí úředníka napadnout před imigračním posuzovatelem a ten poté učiní rozhodnutí před Radou imigračních odvolání (= Board of Immigration Appeals – BIA).