Turisté a nadšení cestovatelé se Chicaga zkrátka nedovedou nabažit — je tady toho tolik k vidění a zažití! Od špičkových světových muzeí přes nevšední kulinářské a kulturní zážitky až po úžasnou architekturu, tohle město nikdy nezklame. Ale co když máte na objevování jeho krás pouhé 3 dny? Co si vybrat? Na co nezapomenout? Jak z výletu “vytřískat” co nejvíce a parádně si to užít? Tento a příští díl poslouží jako odpověď na tuto otázku. Třídenní plán perfektní první návštěvy Chicaga právě začíná.

 

DEN PRVNÍ:

 

HOP-ON HOP-OFF BIG BUS CHICAGO TOUR

autobus typu hop on hop off v centru Chicaga

Perfektní způsob jak se s městem seznámit. Turistické autobusy “naskoč-vyskoč” jsou dnes běžné v každé větší světové metropoli a v pestrém a na zajímavosti bohatém Chicagu vám umožní plnými doušky nasát místní atmosféru za pouhých pár hodin. Během projížďky se navíc dozvíte mnoho nového od průvodce a jakmile z autobusu zase “vyskočíte”, nebudete se už cítit jako naprostí cizinci. Lépe se zorientujete a připravíte si skvělou půdu pro následné objevování po vlastní ose.

 

SHEDD AQUARIUM

světoznámé chicagské akvárium Shedd

Po projížďce městem vyrazte do Museum Campus of Chicago, což je jakýsi park těch nejvýznamnějších místních muzeí. Na akvárium Shedd, patrně nejlepší akvárium v USA, si nejlépe zarezervujte 2 až 3 hodiny času. Je tady toho tolik k viděnÍ! Přes 32 000 malých i velkých obyvatel, kteří pocházejí ze všech možných vodních ekosystémů. V akváriu nejen že toho můžete mnoho spatřit, ale dokonce se i k některými zvířaty vidět zblízka. Chtěli byste si třeba pohladit rejnoka nebo se setkat s tučňákem? V Shedd akváriu můžete.

 

THE FIELD MUSEUM

muzeum Field

Dejte si něco dobrého k obědu, naberte nové síly a protože už v Museum Campus of Chicago jste, nabízí se nyní návštěva úžasného muzea Field, které se věnuje přírodní historii. Jeho obsah je průběžně tvořen a vylepšován již přes 100 dlouhých let, proto si můžete být téměř jistí, že vás expozice dokáže nadchnout, poučit i pobavit. Těšit se  můžete třeba na nejkompletnější kostru T-Rexe na světě nebo na dechberoucí kolekci staroegyptských artefaktů či drahokamů.

 

ADLER PLANETARIUM

planetárium Adler

Ano, je to tak — Museum Campus of Chicago už dnes neopustíme. Planetárium Adler je třetím a posledním, avšak neméně úchvatným místem, které v tomto “parku muzeí” najdeme. Na návštěvníky zde čeká 9 speciálních exibicí, divadla, ale také nespočet zábavných prvků pro nejmenší. Pokud máte v rodině blázna do vědy či vesmíru, nesmíte za žádnou cenu Adler Planetarium vynechat.

První den je za námi, přivítali jsme nejprve celé město ze hřbetu poznávacího autobusu a zvládli projít ta nejlepší muzea, které město nabízí. Teď už se těšíme, co nás čeká ve dni druhém a třetím.

Tak příště!