Den první jsme stihli proběhnout v minulém díle — dnes nás čeká den číslo dvě a tři. Jdeme na to!

DEN DRUHÝ

CHICAGO ARCHITECTURE RIVER CRUISE

projížďka po řece a prohlídka architektury

Druhý den odstartujte plavbou po řece Chicago, při níž se bez bolavých nohou seznámíte s architektonickými skvosty celého města. Loď však vyplouvá pouze v teplejších měsících a proto mějte v rukávu plán B:

 

CHICAGO THEATER TOUR

tůra po divadlech Chicaga

Pokud počasí přeje méně, vyměňte architekturu za divadlo, a to rovnou za to nejikoničtější, a dopřejte si jeho prohlídku. Chicago Theater totiž patří k nejvýznamnějším divadlům celé země. Kdo zbožňuje kulturu a historii bude uchvácen!

 

360 CHICAGO

panoramatický výhled na město

360 Chicago je nově zrenovovaná vyhlídka nacházející se na vrchu slavného mrakodrapu John Hancock Center, ze které lze nejen spatřit Chicago jako na dlani a pořídit si parádní fotky, ale také lépe poznat místní architekturu a dozvědět se něco nového. Poloha tohoto bodu zájmu je rovněž vynikající pro následnou procházku po proslulé Michigan Avenue.

 

PROJÍŽĎKA NA KOLE

poznejte Chicago při projížďce na kole

Navy Pier je jedním z nejlákavějších míst v Chicagu. Toto bývalé výcvikové centrum amerického námořnictva dnes nabízí spoustu restaurací, obchodů i pouťových atrakcí. Po příjemném obědě si na Navy Pier vypůjčte kolo a užijte si krásnou projížďku po nábřeží. A když bude pršet? Pak se vydejte do…

 

CHICAGO CHILDREN’S MUSEUM

dětské muzeum v Chicagu

Chicagské dětské muzeum se nachází přímo na Navy Pier a je jednou z nejoblíbenějších aktivit pro celou rodinu ve městě. Na děti, ale i na dospělé, čeká neskutečné množství interaktivních exponátů a her a perfektní balanc vzdělávání a zábavy. Pokud počasí nepřeje a vaše ratolesti se potřebují pořádně vyřádit, neexistuje lepší volba.

 

NAVY PIER CENTENNIAL WHEEL

ruské kolo Centennial Wheel na Navy Pier

A už nikam nemusíte — ať už jste odpoledne strávili na kole nebo v muzeu, Navy Pier je tím ideálním místem, kde den druhý zakončit. Skvělé jídlo, bary i třeba večerní vyhlídka na jezero a město ze slavné chicagské dominanty, ruského kola Centennial Wheel.

 

DEN TŘETÍ

 

SKYDECK CHICAGO

vyhlídka na město z ptačí perspektivy

Třetí ráno zahájíme opět z pořádné výšky. Ze stotřetího patra budovy Willis Tower vás čeká další neskutečná podívaná (nezapomeňte si foťák). Mimo jiné se z ptačí perspektivy podíváte i na Navy Pier nebo Museum Campus, které jsme v předchozích dnech zblízka navštívili.

 

THE ART INSTITUTE OF CHICAGO

muzeum moderního umění a architektury

Je čas na umění. The Art Institute Of Chicago patří k nejprestižnějším uměleckým muzeím v USA a také k turisty nejopěvovanějším muzeem celého světa vůbec. Moderní umění, architektura, design, fotografie, impresionistické obrazy — to vše a mnoho mnoho dalšího se uvnitř skýtá. Na prohlídku si vyšetřete alespoň 2 hodiny a v případě, že je umění váš život, klidně dvakrát déle.

 

MILLENIUM PARK

třeba socha Cloud Gate, přezdívaná “fazole”

Poslední zastávkou našeho třídenního poznávání úchvatného Chicaga je městský Millenium park, kde vedle zeleně čeká mnoho zajímavého ke spatření a objevování. Tak například architektonická nádhera Pritzker Pavillon, zahrada Lurie Garden nebo ikonická umělecká díla jako třeba socha Cloud Gate, přezdívaná “fazole” (na obrázku)… zkrátka to nejlepší místo, kde se s Chicagem láskyplně rozloučit.

Zaujalo vás Chicago? Nebo plánujete dovolenou někde jinde v Americe? Ať tak či onak, na jednu je třeba myslet — povolení ke vstupu do země ESTA. Nezapomeňte si ho před odletem vyřídit. Pokud nevíte jak na to, poradíme vám zde.