Napsali o nás na Objevit.cz

V článku, který o nás napsal internetový deník Objevit.cz, najdete shrnutí výhod bezvízového programu, který vám rychle a snadno otevře dveře do USA. V článku najdete i stručný návod, jak si povolení ESTA pro cestování do Spojených států amerických zařídit, a co pro to budete, nebo spíše nebudete potřebovat.

ESTA vízum do USA se dá zařídit pohodlně online

Chystáte se na výlet do USA a netušíte, co vlastně musíte mít za povolení, než se tam vydáte? Uklidníme vás. Není to tak složité a celý proces můžete absolvovat online z pohodlí domova. Je to záležitost několika minut, jedná se spíš o formalitu.

Cestujete-li do USA na dobu kratší než 90 dní a máte-li zpáteční nebo tranzitní letenku, vůbec nepotřebujete vízum. Vystačíte si s tzv. povolením ESTA (Elektronický Systém Cestovní Registrace). ESTA vízum do USA mohou využívat obyvatelé 36 zemí z celého světa, na které se vztahuje Bezvízový program. Česká republika je jeho součástí. Jak už název „Bezvízový program“ napovídá, ve skutečnosti se o žádné vízum nejedná, i když je tak mnohdy nazýváno.

ESTA se neptá na to, za jakým účelem do USA jedete. Může to být turistika, podnikání či pouze průjezd USA. Jestli jedete na dobu kratší než tři měsíce a máte důkaz, že pojedete i zpátky, nikdo po vás nebude chtít nic speciálního. Povolení ESTA však musíte mít zařízené už ve chvíli, když nastupujete do letadla či zaoceánské lodi. Dá se zařídit z domova, není na tom nic složitého.

ESTA

Jak získat povolení ESTA?

Zařídit lze pouze přes internet s využitím systému ESTA, který spravuje Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA. Potřebujete k němu platný ePas (cestovní doklad s nosičem biometrických údajů), který si pak musíte vzít s sebou na výlet do Států. ESTA povolení je platné dva roky od schválení. Ale pozor! Jakmile povolení ESTA dostanete, ještě to neznamená, že se do Ameriky určitě podíváte. Povolení totiž musíte po příletu na letiště s celním úřadem předložit úředníkovi, který teprve vstup do USA schválí nebo zamítne. Vypadá to jako na každé jiné státní hranici.

Povolení získáte na estavisa.cz. Vyplníte jeden formulář ESTA, ověříte osobní data, zaplatíte a obratem obdržíte své cestovní dokumenty. V případě expresní služby může být vyřízeno už do 5 minut!

Fotka: ki-net.umd.edu

Už máte povolení pro vstup do USA? Vyřiďte si cestovní povolení online.