Zatímco například v New Yorku padaly ještě před pár týdny teploty hluboko pod bod mrazu, a většina američanů právě prožívá spíše kabátové nežli plavkové období, Kalifornie si stále drží velmi příjemné klima. Tropická vedra se momentálně nekonají, přece jen se nacházíme v zimním období. Přesto, a pro někoho přesně proto, zůstává tento celoročně slunný americký stát perfektní destinací i po chladnější měsíce — stále můžete surfovat, podnikat túry i trávit čas na některé z nádherných kalifornských pláží. Pro akčnější cestovatele je právě přes zimní měsíce skvělá doba pro návštěvu.

 

Máme pro vás několik nápadů a tipů na kalifornské destinace, kam doporučujeme zavítat, pokud vás tuto zimu lákají ikonické pláže, okouzlující parky a dechberoucí krajina, ale nevyžadujete k tomu  třicetistupňová vedra.

 

PACIFIC BEACH

Pacific Beach, USA

Pacific Beach se nachází severně od San Diega, proudí tu spousta energie a je populární u zástupců mladší generace. Ti se tu podél oceánu prohánějí na kolečkových bruslích, kole, skateboardu a vůbec, na bůhvíčem možném. Město je vhodné také pro rodiny — narazíte zde na mnoho restaurací i ubytovacích možností, které nejmenší návštěvníky vítají s otevřenou náručí. Samozřejmě nechybí krásné západy slunce a všudypřítomná, oku lahodící scenérie.

 

LA JOLLA

americká La Jolla

Ležíc taktéž na sever od města San Diego, La Jolla představuje mnohem klidnější, ale také poněkud exkluzivnější (čtěte: finančně náročnější) volbu. Místní specialitou jsou nádherné skalní útesy a četné jeskyně — jedním z oblíbených zážitků je jejich proplouvání po moři, na kajaku. Máte rádi tuleně a lachtany? Velká šance je tu potkat! A až se vyžijete při dobrodružných aktivitách venku, čeká na vás hojnost vynikajících restaurací a kaváren.

 

LAGUNA BEACH

americká Laguna Beach

Populární město Laguna Beach leží v kalifornském okrese Orange County. Přejíždíte-li zrovna ze San Diega do Los Angeles po slavné dálnici Pacific Coast Highway, určitě se tady zastavte. Zajímá vás umění? Kromě krásného skalního pobřeží a pláží se zde můžete těšit na více než stovku rozmanitých galerií. Ideálním místem je  Laguna Beach také pro ty z vás, kdo nejraději objevují krásy nových destinací skrze procházky a pěší turistiku.

 

SAN CLEMENTE

San Clemente, USA

V Orange County ještě zůstaneme. Vydáte-li se od Laguna Beach směrem na jih, narazíte na městečko se španělským nádechem jménem San Clemente. Nachází se zde například typický místní “plážový orloj”, tedy věž s velkými hodinami, který se zde tyčí již od roku 1968. Jedná se o poklidnou přímořskou vesničku, kde si zaručeně odpočinete. A pokud milujete ryby a mořské plody, vaše chuťové pohárky kvalitně potěšíte v některé z místních vynikajících restaurací na pobřeží.

 

CORONADO ISLAND

Coronado Island, USA

Tohle krásné místo se velmi často objevuje na první pozici žebříčků nejlepších amerických plážových měst vůbec. Coronado Island v sobě snoubí to nejlepší, co nabízí vnitrozemské San Diego, s jedinečnou atmosférou života na ostrově. Zahrajte si golf nebo vyrazte na projížďku na kole — místní terén se k tomu přímo nabízí. Už samotná cesta na Coronado je velkým zážitkem. Ačkoliv překonat vysokánský most San Diego-Coronado Bridge, vedoucí na (polo)ostrov z centra města trvá jen několik minut, na to co při projíždění kolem sebe uvidíte jen tak nezapomenete.

 

Inspirace na zimní kalifornskou dovolenou bychom měli. Nezapomeňte ale, že na každou turistickou či pracovní cestu do USA, kratší než 90 dnů, je bezpodmínečně nutné mít vyřízené cestovní povolení ESTA. Nevíte jak na to? Se vším vám poradíme ZDE.