Kalifornie s nádechem Latinské Ameriky

Kalifornie má kromě filmových studií a Hollywoodu v záloze ještě hodně lákadel a jedním z nich je třeba vliv hispánské, nebo chcete-li španělské kultury na tuto zem. Vliv španělských kolonizátorů je zde tak velký, že je znát i v názvech čtyř největších měst – Los Angeles, San Francisco, San Diego a Sacramento. Zde jsou tři tipy na výlet:

Misie

Misie jsou budovy s duchovním posláním – šíření křesťanství. Podél celého státu jich najdete 21. Všechny byly postaveny při dobývání území zvaného California Alta, všechny stojí v podstatě na pobřeží a první z nich byla postavena v San Diego de Alcalá v roce 1769. Při stavbách těchto misií zemřely tisíce lidí vyčerpáním. Misie stojí vždy v čele městské části, které se říká plaza, ale jedná se vlastně o náměstí. V mnoha misiích si lidé připomínají hispánské svátky a často jsou v nich zřízeny kostely.

 

san_ignacio

 

Sacramento

O hispánské zbožnosti svědčí i název dalšího místa, na které se se svým povolením ESTA můžete podívat, a tím je Sacramento, ve španělštině svátost. Město dostalo název podle řeky, kterou cestovatel Moraga pojmenoval Río de los Sacramentos. Leží v Central Valley, kterému se říká Pupek okresu, a přestože se v tomto městě v období Zlaté horečky usídlili lidé různých národností, má hispánský vliv na místní atmosféru a vzhled jasný vliv. Třetina celkové populace je nakonec právě hispánského původu.

 

Mission District, San Francisco

Jinak známá jenom jako Misie, je čtvrť v tomto krásném městě. Jméno má původ v jedné z nejstarších budov města – Misie Sv. Františka z Asisi. Ulice vás budou lákat vůní Taquerias, tedy restaurací s tradičním Tacos a jiným Tex-Mex jídlem. Najdete zde i jiné pochoutky z Jižní a Střední Ameriky, stejně jako jiné světové kuchyně. Úplnou povinností je pak návštěva parku Dolores, kde můžete spolu se stovkami místních i přespolních roztáhnout deku na trávu a nechat v klidu děti dovádět na hřišti. Ulice jsou plné typických latinskoamerických nástěnných maleb a architektury. Po setmění žije Misie neskutečně vibrujícím nočním životem a v květnu můžete roztančit boky na divokém karnevalu.

San Francisco

Pokud znáte latinskoamerickou kulturu a plánujete se svým povolením ESTA navštívit západní pobřeží USA, určitě zvolte jednu z uvedených lokalit. Ani těmto místům se nevyhýbá gentrifikace a kvůli pohybu obyvatel a jiným vlivům je hispánský vliv stále méně viditelný. Neváhejte, vyplňte formulář ESTA a vydejte se na cestu.