New York je jednou z nejpopulárnějších měst nejen v USA, ale na celém světě. Proto je velmi pravděpodobné, že pokud se do Ameriky chystáte, tohle město na východním pobřeží nevynecháte. Pravděpodobné je i to, že právě sem — a HLAVNĚ sem — míříte a nemůžete se dočkat, až na vlastní oči spatříte Times Square, Empire State Building a Sochu Svobody. Ovšem, když už jste tady, byla by škoda omezit se jen na New York City a propásnout další skvělé destinace v okolí, na které vám postačí i pouhopouhý den.

Kam tedy vyrazit za dalším novým poznáním, když jste zrovna v New Yorku?

 

 1. WASHINGTON D.C.

Spatřete slavné budovy jako Kapitol, Senát nebo Bílý dům a ochutnejte skvosty každé představitelné kuchyně. Vyrazte na jaře, pokud chcete město zažít, když kvetou třešně.

 

 1. STORM KING

Celým jménem Storm King Art Center je venkovní muzeum jen hodinu od New Yorku, kde spatříte spektakulární sochy v překrásné přírodě. Perfektní výlet, chcete-li si odpočinout od spěchu města.

 

 1. BREAKNECK RIDGE

Tůra pro otrlé (úvodní etapu je třeba absolvovat prakticky na všech čtyřech), která však své pokořitele odmění jedním z nejkrásnějších výhledů (na řeku Delaware) na východním pobřeží.

 

 1. FIRE ISLAND

Ostrůvek, který stále častěji navštěvují ti, kteří nepovolující energii New Yorku touží na chvíli uniknout. Najdete tady pohodu, klid, malebná městečka a krásné pláže.

 

 1. ŘEKA DELAWARE

Protéká pěti americkými státy, v New Jersey se vlévá do Atlantiku. Kolem řeky, a hned kousek od New Yorku, je mnoho zalesněných oblastí, perfektních na jednodenní výlet.

 

 1. VINAŘSTVÍ NA LONG ISLANDU

Milovníci dobrého vína? Ostrov Long Island leží hned vedle Manhattanu a v jeho překrásném výběžku jménem North Folk najdete vynikající a světově proslulá vinařství.

 

 1. FESTIVAL OYSTER BAY

Pokud se návštěvou končin trefíte do 17. a 18. října, nesmíte na Long Islandu vynechat Oyster Bay Festival. Pouhou hodinu od Manhattanu můžete ochutnat ty nejlepší ústřice vašeho života.

 

 1. PHILADELPHIA

Z města do města. Philadelphia má však svou vlastní, unikátní atmosféru, kterou ani v New Yorku nelze zažít. Poznávat krásy (a skvělé jídlo) tohoto města je skvělým způsobem, jak strávit den.

 

 1. BROOKLYN BOTANIC GARDENS

Botanická zahrada v newyorské čtvrti Brooklyn je od centra města jen malý kousek, přesto se rázem ocitnete v jiném světě. Kouzelná jezírka a snad každou květinu světa zde můžete obdivovat kterýkoliv den v týdnu.

 

 1. HUDSON

Pokochejte se slavnou řekou Hudson… přímo z městečka Hudson! Zažijete zase něco trochu jiného, město má svou vlastní auru a mnoho zvláštních míst k prozkoumání.

 

 1. THE ADIRONDACKS

Adirondacké pohoří nabízí ultimátní únik z chaosu velkoměsta zpět k nádherné přírodě. Rozlehlá divočina a mnoho skvělých míst pro kemping láká ty, kteří zbožňují kánojing, lyžování či obyčejnou chůzi.

Nezapomeňte se i během návštěvy takového mega města jakým je New York City porozhlédnout, co se skýtá v okolí. Může z toho být zážitek na celý život.

Chystáte se do New Yorku nebo jinam do Ameriky?

A máte už vyřízená ESTA Visa?

S jejich vyřízením vám rádi pomůžeme!