Minule jsme mluvili o místech jako Yellowstonský národní park, Fairbanks nebo Key West, v dnešním příspěvku nás čeká 6 zbylých top amerických destinací pro perfektní zimní dovolenou. Které to jsou?

  1. Big Sky, Montana

Big Sky v americké Montaně

Big Sky znamená “velké nebe” a velký… tenhle oblíbený lyžařský resort tedy opravdu je! Na čtyřech horách se tady rozkládá asi 25 kilometrů čtverečních oficiálně sjízdné plochy. Majestátní vrcholy četných třítisícovek se tyčí všude okolo, a pokud zrovna nebudete sjíždět kopce na prkně, lyžích, či pekáči, můžete se jimi kochat třeba při odlišné adrenalinové jízdě — tentokrát na ziplajně. Tahle výjimečná horská oblast nabízí velmi pestré sportovní a s přírodou souznící vyžití jak pro nenasytné dobrodruhy, tak pro rodiny s malými dětmi. 

 

  1. Kauai, Havaj

Kauai na Havaji

Je pravda, že na návštěvu havajského “zahradního” ostrova Kauai, jeho zelených pralesů a překrásných písčitých pláží, není asi nikdy nevhodná doba. Pokud ale nejraději přes studené měsíce utíkáte do teplých krajin, místní celoročně teplé počasí a tropické klima vás přes zimu o to víc potěší. Nelekněte se toho, že tu zrovna panuje deštivé období — průtrže obyčejně netrvají dlouho, naprostá většina dne je pořád jako v ráji a navíc je díky pravidelné vláze vše kolem čerstvé a extra zelené.

 

  1. New Orleans, Louisiana

New Orleans v Louisianě

A co takhle příští zimní dovolenou zažít něco nového? V New Orleans se každý únor (kdy teploty jsou o mnoho příjemnější než během žhavého léta) konají pravé, nefalšované, honosné a s radostí očekávané, městské pouliční masopustní oslavy. Připravte se na barvami hýřící přehlídky, soutěže, jídlo, pití, veselí a celé město na nohou. S velkou událostí přirozeně přichází i zvýšený zájem o ubytování, proto si tento výlet nezapomeňte naplánovat včas a hotel zabookovat s velkým předstihem. 

 

  1. Pictured Rocks National Lakeshore, Michigan

Pictured Rocks National Lakeshore, Michigan

Jedná se o oblast kolem amerického pobřeží Hořejšího jezera a spatříte tady jednu z nejnádhernějších přírodních ledových scenérií na světě. Název Pictured Rocks poukazuje na různobarevné pískovcové útesy, je to ale zejména sníh a led, které tohle místo přetvořili na pohádkové ledové království. Jeskyně zdobí masivní třpytivé rampouchy, ti nejodvážnější z nejodvážnějších dokonce nejen okem obdivují, ale i pokořují místní zamrzlé vodopády. Pro lezce i diváky se tady dokonce každý únor koná michiganský ledový festival. 

 

  1. Breckenridge, Colorado

Breckenridge, Colorado

Dříve se tady těžilo zlato, dnes jde o lyžařskou Mekku. Breckenridge ovšem i v moderní době ztratil jen pramálo ze svého původního šarmu devatenáctého století, a to hlavně v samotném centru města, kde obchody a restaurace stále sídlí v pečlivě udržovaných a opečovávaných budovách z viktoriánského období. Důvodem číslo jedna pro návštěvu však zůstává populární lyžařské středisko, které nabízí na 150 sjezdovek a něco pro jezdce všech kategorií. Polovina tras je vhodná i pro úplné začátečníky, proto je Breckenridge skvělou variantou i pro rodiny. 

 

  1. St. John, Americké panenské ostrovy

St. John, Americké Panenské ostrovy

A poslední exotika! St. John je nejmenší a zároveň nejméně pevninským životem ovlivněný ze všech tří amerických Panenských ostrovů. Není tady ani letiště, ani přístav pro velké výletní lodi. Nejběžnějším způsobem, jak se na St. John dostat je pomocí trajektu ze sousedního ostrova St. Thomas. Ještě pořád tady chráněná oblast národního parku převládá nad všemožnými prázdninovými resorty. Mějte na vědomí, že zimní období následuje po období hurikánů, proto se před rezervací cesty ujistěte, že se postižené oblasti už z komplikací stihly zotavit a znovu otevřít. 

Tak tady je máte — 11 úžasných míst pro úžasnou zimní dovolenou v Americe. Je čas začít přemýšlet, kam vyrazit příště!

A pokud máte jakékoliv dotazy ohledně ESTA povolení ke vstupu do USA, neváhejte nás kontaktovat zde