Kam na zimní výlet do USA 1/2

Kdy zase budeme cestovat jako dřív? Otázka, na kterou zatím nikdo neumí spolehlivě odpovědět. Jedno je ale jisté — léto 2020 to ještě nebude. Zůstaňme tedy optimističtí a pojďme se v tomto a příštím příspěvku věnovat těm nejatraktivnějším destinacím v USA pro zimní období. Nechte se inspirovat kam vyrazit, vrátí-li se věci do normálu už kolem konce letošního roku… a nebo jakoukoliv další zimu!

Tady je 11 těch nejskvělejších míst pro zimní americkou dovolenou:

  1. Fairbanks / Anchorage, Aljaška

Zimní Fairbanks, Anchorage, Aljaška

Teploty jsou tady opravdu nízké a noci skutečně dlouhé — pro milovníky sněhových sportů a té pravé nefalšované zimy se vším všudy je však tento kout světa splněným snem. Túry po ledovcích, výlety na psích spřeženích, sledování polární záře (viditelná je zejména mezi měsíci září a březen), a sem tam nějaký ten los… to je jen malá ochutnávka toho, co úžasná zimní Aljaška nabízí.

 

  1. Death Valley National Park, Kalifornie a Nevada

Údolí smrti

Národní park Death Valley tvoří z velké části proslulé Údolí smrti, což je nejsušší, nejteplejší a nejníže položené místo celé Severní Ameriky. V roce 1913 tady dokonce byla naměřena nejvyšší teplota na světě (56,7 °C ve stínu). Není divu, že v létě bývají túry touto oblastí kolikrát doslova o život… Ale v ZIMĚ! To je jiná… Jak teploty klesnou na asi 15 – 20 °C, z ďáblovo terasy se stane příjemné místo k poklidnému kempování, procházkám a objevování všudypřítomné přírodní krásy.

 

  1. Yellowstone National Park, Wyoming

Národní park Yellowstone

Pokud chcete Yellowstonský národní park zažít tak jako “kdysi”, kdy auta ještě neexistovala, přijeďte v zimním období. Většina místních cest je totiž již od listopadu běžnému provozu uzavřená. Zasněžené měsíce s sebou přinášejí nižší počet návštěvníků a jedinečné pohledy na překrásná ledová jezera nebo bílé, třpytící se lesy. Toužíte vedle panenské divočiny i po troše sportovního vyžití a pohodlí? Nedaleko parku narazíte na vynikající lyžařské resorty.

 

  1. Key West, Florida

Key West na Floridě, slunce a pláž

Zatímco sever USA se doma choulí do dek, na Floridě je pořád báječně — konkrétně? V lednu se připravte na zhruba 24 stupňů. Key West je nejjižnější město kontinentálních Spojených států amerických, ležící na stejnojmenném ostrově. V zimě přirozeně přiláká nejednoho teplomila a ceny jsou v tomto období na svém vrcholu. Hlavní sezóna ale nese tu pravou atmosféru tohoto slunečného města, jehož pláže jsou jako ze spořičů obrazovek.

 

  1. New York City, New York

New York city v zimě

Jakmile na Times Square skončí nejvelkolepější novoroční oslavy světa a z Rockefellerova centra zmizí nejslavnější vánoční strom, stanou se na poli cestovního ruchu v New Yorku dvě věci — tou první je, že město přestane být plné turistů, tou druhou pak, že klesnou ceny hotelů a některých turistických služeb. Pokud se budete snažit narazit na co nejlevnější ubytování, v lednu až březnu máte největší šanci. Počasí, pravda, nebývá pro vycházky ideální, o nic jiného než o sluneční paprsky vás však NY v období po novém roce neochudí. A nebudete se tolik mačkat ve frontách.

Na zbylých 6 top zimních USA destinací se podíváme příště!