Kam v USA, když máte pouze 3 dny?

Asi málokdo z nás by vyrazil letadlem přes oceán, aby tam strávil pouhé 3 dny a vzápětí už letěl zase zpátky. Existují ale různé situace, jako například služební cesta, ze které si ukrojíte kousek pro poznávání, nebo když přes Spojené státy pouze přeletáte a rozhodnete se “na chvilku” (mmm… třeba na tři dny?) vyběhnout z letiště, než nasednete na letadlo další… taky můžete být ambiciózní výletník, který toho chce během dovolené v USA vidět co nejvíce a vyhovuje mu poskládat si cestu právě z takových vhodných “třídeňáků”.

Máte jen 3 dny? Tyhle destinace jsou pro vas jako dělané:

  1. SAN DIEGO, Kalifornie

město San Diego v USA

San Diego je skvělou destinací pro rodiny, neboť nabízí takové atrakce jako je Legoland, Sea World (mořský svět) nebo místní zoologickou zahradu, jež patří k těm nejlepším na světě. Není zde nouze o překrásné parky a pláže, stejně jako o skvělé gastronomické zážitky, galerie nebo noční zábavu. Vše na jednom místě.

 

  1. FINGER LAKES, New York

jezero Finger Lakes ve státě New York

Toužíte vaše “3 dny” prožít v klidu a míru? A navíc jste zrovna v New Yorku? Výtečně! Finger Lakes je místo, kde chcete být. 11 jezer, nádherné vodopády, malebná městečka, tradiční farmy, vytříbené restaurace a okolo sta vinic… většina z těch, kdo do Finger Lakes zavítá se zkrátka musí vrátit a není k podivu, proč tomu tak je.

 

  1. MIAMI, Florida

Miami na Floridě

V Miami by se na 3 dny mohlo líbit třeba zamilovaným… nebo partičce kamarádů. Nebo úplně každému! Za prvé — pláže, to je jasné. Za druhé — pro vyznavače nočních radovánek naprostý ráj. Za třetí — stylová architektura art deco a slavné galerie. Za čtvrté — rodinné vyžití, třeba v miamském Seaquariu (mořské akvárium). Za páté — není žádné druhé město jako Miami a pokud máte byť jen pár dnů, nesmíte si jej nechat ujít.

 

  1. NASHVILLE, Tennessee

Nashville, město ve státě Tennessee

Kolébka hudebního stylu country, Nashville, je ideální volbou pro milovníky hudby, kteří na cestování po USA nemají příliš času. Tady se totiž vyřádíte. Zmiňme taková místa jako Schermerhorn Symphony Center (koncertní síň), Country Music Hall of Fame & Museum (síň slávy a muzeum country) nebo Musicians Hall of Fame & Museum (také síň slávy a muzeum, tentokrát hudby všech žánrů).

 

  1. SAN ANTONIO, Texas

San Antonio v americkém Texasu

Výtečná destinace pro “rychlovku”. Lidé jsou tu velmi přátelští, město má bohatou historii, krásnou zoo i největší zábavní park s mořskou tématikou na světě, SeaWorld. Co absolutně nelze vynechat je pak sanantonijská Riverwalk, což je pro chodce vyhrazená kouzelná část města plná mostů přes řeku, výborných restaurací a stylových barů. Kochat se krásami Riverwalk se můžete též během plavby loďkou.

 

  1. ROCKY MOUNTAIN NATIONAL PARK, Colorado

národní park Rocky Mountain v Coloradu

Národní park Rocky Mountain patří k těm úplně nejkrásnějším místům v USA. (Ač třeba krátká) dovolená je ideální pro celou rodinu, Rocky Mountain nabízí totiž trasy, které hravě zvládnou i ti nejmenší. Zejména pak podél vodopádů Alberta Falls. Komu se nechce moc chodit, může třeba rybařit a relaxovat na jezeře Lawn Lake nebo si prostě jen tak užívat dechberoucích výhledu a přírody.

 

Na krátko či na dlouho, pro vycestovaní do USA budete každopádně potřebovat povolení ke vstupu ESTA. Zažádat o něj můžete zde.