Chystáte se letos vyměnit Ježíška za Santa Clause? Možná vás v USA zdrží pracovní povinnosti, možná letíte navštívit rodinu či přátele — a hledáte inspiraci kam během času stráveného za oceánem vyrazit na výlet… a možná prostě jen tento rok zimní prázdniny chcete zažít jinde a jinak. Pro všechny takové z vás je dnešní výběr pěti zajímavých míst, která stojí za to přes vánoční svátky navštívit a zažít. Láká vás spíše zasněžená klasika, nebo byste se raději ohřáli u oceánu? Možnosti jsou široké.

Pamatujte, že před vaší cestou do USA je potřeba mít vyřízené cestovní povolení ESTA

  1. New York City

New York City, USA

New York má na svém listu cestovatelských přání kdekdo. Pokud milujete Vánoce, pohádkovou výzdobu, blikající světýlka a vše to americky dokonalé, co znáte z filmu, kde se Kevin (už zase) ztratil (tentokrát právě v New Yorku) — musíte alespoň jednou za život kolem svátků zavítat. Budete nadšeni. Milujete Vánoce a nákupy? Budete dvakrát tolik nadšeni. Manhattan je nákupním rájem, známé obchodní domy oslňují svými tematickými výlohami, koledy uvnitř i venku vyhrávají. Nezapomeňte navštívit proslulý vánoční strom před Rockefellerovým Centrem (ten obrovský, kde ztraceného filmového Kevina zase najdou).

2. Chicago

Chicago, USA

Chicago, stejně jako New York, nabízí prosinec obvykle bílý. Nebo alespoň velmi chladný. Pro mnohé počasí, které k Vánocům neodmyslitelně patří. Tohle město vás navíc uchvátí, pokud jste akční a chcete toho co nejvíce vidět, zažít a ochutnat avypít. Buďte u každoročního slavnostního odhalení stromu na Daley Plaza, kde najdete taktéž Christkindl Market – německé vánoční trhy plné tradičních řemesel a výrobků. Potom si skočte třeba zabruslit do Millenium Parku… Tady se o svátcích nudit nebudete.

3. Colorado

Colorado, USA

Kdo by nejraději celé svátky, a vlastně i celou zimu, strávil na lyžích nebo na snowboardu? Jestli holdujete sněhovým sportům, zima v Coloradu by vás měla maximálně uspokojit — naprostá většina nejlepších resortů USA, jako kupříkladu zvučný Aspen, leží právě v tomto státě. A pokud přes svátky přecejen občas hodláte sjezdovku opustit a přemýšlíte kam s rodinou, nabízí se třeba zoologická zahrada v Denveru s vánočním program pro nejmenší.   

4. Florida

Florida, USA

A nyní jasná volba pro ty, kteří sice Vánoce rádi mají, zima jim však nedělá moc dobře. Proto by dárky raději rozbalovali s výhledem na pláž, než na obligátní sníh. Možná vám ozdobený strom a bikini nepůjdou úplně k sobě, mnohým však příjemně teplé počasí pomůže lehce si na “anomálii” zvyknout. A kdyby jste se přece jen pod palmami cítili málo vánočně, zajeďte strávit den do DisneyWorldu. Případný deficit sváteční atmosféry vám bezesporu doplní.

5. Aljaška

Aljaška, USA

Poslední tip míří naopak k zastáncům hesla “čím víc zima, tím víc Vánoce”. Svátky zde s sebou nesou mnoho tematických festivalů a nejrůznějších atrakcí, jako je například tesání ledových soch nebo, pro odvážnější, dokonce projížďka se psím spřežením. Období vánoční je zároveň nejvhodnějším časem pro pozorování dechberoucí polární záře. Aljaška nabízí vskutku bílé a překrásné Vánoce— nehledě na to že svou polohou má velmi blízko k rezidenci Santa Clause, severnímu pólu!