STŘEDOZÁPAD

Yellowstonský národní park v USA

Patří sem: Chicago, Yellowstonský národní park

Pokud mluvíme o středozápadu obecně, vládne zde mírné klima, kdy léta jsou horká a zimy chladné. Počasí ale může mít na různých místech regionu velmi odlišnou podobu, a to zejména v závislosti na nadmořské výšce. Srážky jsou celoročně relativně stálé.

 

Jaro

Láká vás poznávání místní přírody a túry po národních parcích? Na jaře vás uvítají příjemně teplé dny, perfektní pro takový účel. Podél slavné Route 66 je většina atrakcí již po zimě otevřena, narazíte však na mnohem méně aut než v létě.

 

Léto

Chystáte se prozkoumat celý region? Pak vyrazte v létě. Horké dny, teplé noci a logistické výhody hlavní sezóny jsou pro takový výlet nejideálnější. Okolo států Illinois, Missouri a Oklahomy lze očekávat vyšší srážky.

 

Podzim

Počasí podobné tomu jarnímu nabízí také obdobné výhody. Mírnější teploty opět lákají do národních parků (třeba ten Yellowstonský vás v tuto dobu úchvatný), i k poznávání velkých měst jako je Chicago.

 

Zima

Umí být poměrně krutá, zejména okolo Velkých jezer a Skalnatých hor mohou teploty klesnout až k -40°C. Vše však nese své kouzlo – lyžařská sezóna je v plném proudu a třeba takové Hořejší jezero nabízí jedinečný pohled na nádherné ledové jeskyně.

 

VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

USA - východní pobřeží

Patří sem: New York, New England, Florida

Východní pobřežní pruh nabízí velmi odlišné klima ve své severní (např. New York) a jižní (např. Miami) části. Sever přináší horká léta a zimy plné sněhu, zatímco tropickému jihu vládne slunce po většinu roku a zima je velmi mírná.

 

Jaro

Skvělý čas k návštěvě Jižní a Severní Karolíny. Vyrazte do měst jako Savannah nebo Charleston, kde můžete pozorovat kvetoucí stromy a většinu času trávit venku. Apalačské pohoří láká k vycházkám. Město New York se probouzí.

 

Léto

Východní pobřeží + léto = PLÁŽE. Mezi ty nejznámější patří Florida Keys nebo South Beach v Miami, zvažte ale také návštěvu méně provařených přímořských městeček jako je Bar Harbor nebo Newport.

 

Podzim

Uchvátí vás lesy Nové Anglie, oděné do teplých tónů červené a zlaté. Skvělý čas k prozkoumání národních parků – co třeba Národní park Acadia ve státě Maine? Pokud toužíte poznat jih, avšak netoužíte po úmorném vedru, zvolte k zavítání příjemné teploty podzimu.

 

Zima

Hojnost sněhu se řítí na severní státy východního pobřeží. Bude zima, ano, ale také se bude skvěle snowboardovat nebo lyžovat! Zažít vánoční New York? Bezesporu stojí za to. Jižní státy jsou přes den nadále příjemné až teplé, přesto v noci je zimní roční období znát.

 

HAVAJ

Havaj, SPojené státy americké

Klima na Havaji je tropické, tedy celoročně teplé a dělí se na 2 období – léto (Kau) a zimu (Hoolio). Jak se liší?

 

Léto

Léto je horké a slunečné, nese minimum srážek a nabízí příjemnou teplotu moře. Havaj je celoročně poněkud vlhká, proto pokud hodláte svůj čas na ostrovech strávit túrami a vycházkami, vyšší pravděpodobnost sucha nastává v létě. Teploty se pohybují okolo 30°C.

 

Zima

V zimě teploty dramaticky klesnou… asi tak o 4 stupně. Pořád vás čekají dny zalité sluncem. Zima je na Havaji obdobím vlhka a srážek. Pro surfaře nastává hlavní sezóna, neboť právě teď jsou podmínky úplně nejlepší.

 

ALJAŠKA

ALjaška, SPojené státy

Ležíc u polárního kruhu, není překvapením, že Aljašce vládne na většině území subpolární klima. To však neznamená salvy ledu a sněhu po celý rok. V zimě většinou ano, ovšem léta mohou být příjemně teplá a dny dlouhé.

 

Jaro

Stále se dá lyžovat, počítejte ale s tím, že v průběhu května vše taje. Skvělé období pro návštěvu Národního parku Denali, známého pro obrovské množství druhů ptáků, kteří se právě teď nejvíce činí. Městské parky se probouzí a kvetou.

 

Léto

Čeká vás nádherně modrá obloha, dlouhatánské dny a příjemné teploty, které se klidně šplhají až ke dvaceti stupňům. Procházky, rafting nebo kayaking? Určitě v létě. Pozor, ke konci srpna začíná vydatněji pršet.

 

Podzim

V polovině září teploty klesají a obloha se zatahuje. Pokud rádi rybaříte, na lososy se tady chodí na poloostrov Kenai. Během října a listopadu se návštěva příliš nedoporučuje, neboť srážky jsou stále častější a mnoho atrakcí a bodů zájmu je v tuto dobu zavřených.

 

Zima

Zima je tu pořádná, ale nádherná. Všude kam se oko podívá, mrazivé bílo. Dny jsou krátké. Stmívá se už okolo 3 hodiny odpolední, což ale s sebou nese velkou výhodu – dobře viditelnou polární záři, kterou lze sledovat po celém státě. Ráj zde čeká pro vyznavače zimních sportů.

 

Teď když už víte, která roční doba je pro americké dobrodružství nejlepší právě pro vás, stačí už jen koupit letenky, zabalit kufr a vyřídit si povolení ke vstupu ESTA. Nevíte jak na to? Poradíme vám!