Skip to content

Která pole v dokumentu ESTA jsou editovatelná?

Která pole v dokumentu ESTA jsou editovatelná?

Editovatelná pole jsou:
– adresa bydliště
– e-mailová adresa
Chcete-li aktualizovat data vaší cesty, budete vyzváni k zadání celého jména a příjmení, čísla a země vystavení pasu a čísla vygenerovaného systém v době žádosti o ESTA.
Pokud toto číslo nemáte, můžete alternativně použít své datum narození.

Příklad 1: Joseph

Joseph získal povolení ESTA kvůli obchodní cestě do Chicaga dříve než před rokem. Za týden bude s přáteli cestovat do New Yorku za turistikou. Joseph si není jistý ohledně následujícího: Může využít své stávající povolení ESTA? Pokud ano, musí aktualizovat svou bývalou adresu v Chicagu na svou novou adresu v New Yorku, kde bude bydlet?
Odpověď je jednoduchá: Joseph může použít své existující povolení ESTA. Ve skutečnosti je jeho povolení ESTA platné po dobu dvou let a nabízí více vstupů na území USA. Každý vstup je omezen na 90 dní, celkem 180 dní v průběhu kalendářního roku. Za předpokladu, že Josephův pas je stejný, jako ten spojený s jeho již existujícím povolením ESTA (bez obnovení).
Joseph má také možnost aktualizovat své bydliště uvedené na povolení ESTA na bydliště v USA. Americký imigrační úřad to však nepovažuje za povinné.

Příklad 2: Pippa

Pippa si po odeslání online žádosti uvědomila, že zadala nesprávně e-mailovou adresu. Udělala překlep. Není si jistá, zda by měla podat novou žádost a zaplatit znovu poplatek spojený s novou žádostí. Proto napsala e-mail na náš zákaznický servis. Rádi jsme Pippě poradili, jak aktualizovat svou současnou e-mailovou adresu pro svou stávající a již schválenou žádost ESTA.
Nakonec dokončila poslední přípravy na svou cestu do USA a je si jistá, že pokud by nastal jakýkoli problém týkající se jejích cestovních dokladů, bude snadno zkontaktována.