Možná jste právě teď uprostřed všeho toho bláznivého shonu kolem svatebního zařizování a pořád se nemůžete dohodnout “kam tedy!!??”, možná jste se nedávno teprve zasnoubili a ještě vás ani nenapadlo pomýšlet, kde svou první dovolenou jako “pan a paní” strávíte… no a možná vás vůbec žádná, natož vlastní, svatba v dohledném časovém horizontu nečeká a pouze byste se rádi dozvěděli, která americká místa a zákoutí jsou přenádherná, romantická, dobrodružná či zábavná – ať už pro jakoukoliv příležitost. Nejen pro čerstvé ženáče a novomanželky proto poslouží dnešní výčet ideálních destinací k prožití nezapomenutelných líbánek za Atlantikem.

Nuže! Kde že je to k zasněným prochźkám a dlouhým pohledům z očí do očí jako stvořené?

 

Pro průzkumníky přírody:

KAUAI, HAWAII

havajské líbánky

 

Tak tady je to ale OPRAVDU havaj! Tento úchvatný ostrov přezdívaný Garden Island (zahradní ostrov) a jedno z nejkrásnějších dovolenkových cílů světa je skvělou volbou pro milovníky venkovního vyžití. Nedotčené “zapomenuté” pláže, pěší túry, národní parky, šnorchlování, vyjížďky na kajaku… zkrátka na Kauai se s nudou nesetkáte. Jste-li spíše aktivnějšího zaměření, nebudete zklamaní.

 

Pro večírkové krále a jejich královny:

LAS VEGAS, NEVADA

dovolená pro dva ve Vegas

Jste-li tak trošku divocí a rádi se necháte hýčkat, co takhle se přijet na líbánky vyřádit do hlavního města zábavy? Odpočinek naleznete v některém z mnoha luxusních hotelů a SPA center, jinak se ale připravte na pořádnou jízdu – jak ve dne, tak v noci. Oslavte zpečetění vaší lásky ve velkém stylu, obklopeni pompézními kasiny, špičkovými nočními kluby, řadou světoznámých performerů, vybranými jídly a vším tím pozlátkem, kterým vůbec není na škodu se jednou za čas přehltit – a když už, tak s kým jiným, než se svým nejoblíbenějším člověkem?

Pro ty, co chtějí na chvíli zastavit čas:

SAVANNAH, GEORGIA

romantické Savannah

Zažijte vaši první manželskou cestu v romantickém a úžasně poklidném městu Savannah ve státě Georgia, jehož okouzlující atmosféra vám dovolí naplno se odreagovat. Projděte se bohatou historií a poznejte malebnou krásu amerického jihu. Pro dobrodružnější zážitek zvolte romantickou projížďku kajakem nebo lodí. Nelze vynechat projížďku na koňském povozu, pro líbánkové návštěvníky samozřejmě nejlépe při západu slunce. Těšte se na krásné parky, architekturu, skvělé jídlo a hlavně idylický čas strávený beze spěchu, ruku v ruce, konečně jen spolu.

 

Pro horské nadšence:

ASPEN, COLORADO

líbánky v americkém Aspenu

Také Aspen, jedna z nejkrásnějších horských destinací v USA, je další pro romantiku jako dělanou destinací. Milujete lyže nebo snowboard nade vše? Není co řešit, tohle místo na oslavu vaší lásky čeká s otevřenou náručí – odpočiňte si po dni stráveném na svahu přitulení u krbu v některém z luxusních resortů nebo horských chat, projeďte se na saních zimní krajinou a povečeřte při svíčkách v jedné z mnoha vynikajících restaurací. Aspen si užijete ale i mimo zasněžené kopce – vyměňte lyže za kolo a trekové boty a místo v zimě přijeďte obdivovat jeho krásy v létě.

 

Pro ty, co si život chtějí vychutnat:

NAPA VALLEY, CALIFORNIA

americké Napa Valley

Napa Valley je nejznámější kalifornskou vinařskou oblastí a svým návštěvníkům nabízí romantický útěk od reality do končin, kde dny se nejlépe tráví ochutnáváním vín, jež patří k těm nejkvalitnějším a nejlahodnějším na světě. Popíjení perfektně doplníte současným kocháním se přírodními krásami okolí. Toto místo je taktéž proslulé pětihvězdičkovými resorty a lázněmi, kde se budete cítit jako princové a princezny. A kde je dobré víno, bývá i skvostné jídlo – Napa Valley není výjimkou. Pro požitkáře jasná volba číslo jedna.

Už začínate tušit, kam vaše první novomanželské kroky za společnými zážitky povedou?

Rozhodnete-li se pro USA, nezapomeňte mít před cestou vyřízené povolení ke vstupu do země ESTA.

Pokud se vám nechce po všem tom předsvatebním zařizování nic dalšího řešit, stačí kliknout zde a my se o vše postaráme za vás. A vy už se můžete jen a jen těšit.