Los Angeles, zkráceně známé též jako L.A., je po New Yorku druhé nejlidnatější město USA. Leží ve státě Kalifornie na pobřeží Tichého oceánu a nabízí celoročně krásné počasí. Je také významným světovým centrem kultury, vědy i vzdělání. Ročně město přiláká na 50 milionů návštěvníků a není se čemu divit, L.A., jak se městu zkráceně říká, toho nabízí opravdu mnoho — výlet se proto může pěkně prodražit. Pokud se chystáte vyrazit, určitě uvítáte naše tipy, jak během dovolené v L.A. ušetřit a přesto toho mnoho vidět a zažít.

 

Tady jsou:

 1. Pořiďte si kartu GO LOS ANGELES CARD

Pokud máte na seznamu četné památky a typické body zájmu, s touto kartou získáte slevu do 40 nejlepších muzeí, prohlídek a atrakcí v L.A. S kartou máte všechny tyto vstupy již zaplacené (žádné fronty) a to až o 50% levněji, než kdybyste je kupovali jednotlivě.

americké L.A.

 1. Zajistěte si auto včas

Bez automobilu se po rozlehlém L.A. budete pohybovat jen stěží. Dobře si nejprve prostudujte jednotlivé půjčovny a cenové nabídky. Většina půjčoven, které najdete přímo na letišti LAX nabízí slevy při včasné rezervaci.

 1. Vyhněte se “profláklým” místům

Restaurace, bary a kavárny, které jsou známé tím, že je navštěvují celebrity, nebývají zrovna třikrát levné. V Hollywoodu a Beverly Hills sice máte největší šanci narazit na hvězdné zpěvačky a herce, utratíte tady ale také nejvíce peněz.

 

ulice Los Angeles, neboli města andělů

 1. CouchSurfing

CouchSurfing je sociální síť, přes kterou můžete najít nocleh zadarmo. Možná budete překvapeni, kolik místních vás u sebe nechá přespat, ukáže vám okolí a s radostí poradí co a jak. Nejen že ušetříte za noc, budete mít zároveň toho nejautentičtějšího průvodce, který se v neustále se měnícím velkoměstě zatraceně hodí.

 1. Pěšky za historií

Možná jste netušili, že centrum Los Angeles má velmi bohatou a fascinující historii. Objevte její taje a krásy na některé z prohlídek “po svých”, které jsou často za velmi rozumnou cenu či dokonce úplně zdarma.

 

historie Los Angeles je fascinující

 1. Nápoje zdarma

Když si v LA objednáte pití, většina restaurací vám během toho co jíte za nízkou cenu nebo zdarma sklenici doplní. Vodu vám personál zpravidla nalije bez poplatku.

 1. Uber & Lyft

Služby, přes které si dnes můžete objednat odvoz autem i v našich končinách, je výrazně levnější variantou než klasické taxi a patrně nejvýhodnějším a nejpříjemnějším způsobem jak se po městě pohybovat. Pro ještě ekonomičtějśí jízdu můžete v rámci těchto služeb zvolit možnost spolujízdy, kdy trasu (nebo její část) absolvujete s dalśími zákazníky.

 

DOPORUČENÝ DENNÍ ROZPOČET

Kolik vás bude stát průměrný den, rozhodnete-li se výdaje držet na uzdě — tedy:

 • Nebydlíte v luxusu, ale spíše po hostelech
 • Občas si dáte něco k snědku venku, část svých jídel si ale vaříte
 • Večírkům se vyhýbáte co to jde
 • Využíváte lokální dopravu nebo spolujízdu

V takovém případě se připravte na částku 1400 – 2100 Kč na osobu a den.

Pokud však některou z výše uvedených zásad hodláte nectít… výdaje se rychle vyšplhají nahoru. Tak pozor na to, v L.A. je zkrátka draho.

Chystáte se brzy do Los Angeles? Nezapomeňte, že ke vstupu do USA musíte mít vyřízené cestovní povolení ESTA. Nevíte jak na to? S vyplněním žádosti i vyřízením vám pomůžeme zde.