Při přemýšlení o Miami se většině lidí vybaví asociace jako “bary” nebo “party v bazénech”. Případně se vám v mysli mohou objevit obrazy relaxování na bílých písčitých plážích. Odložme ale všechna klišé, existuje ještě další strana tohoto města – více vhodná pro rodiny, které nabízí skvělé aktivity pro děti a rodiče, od zajímavých muzeí, různorodých kulturních událostí až po vzrušující outdoorové aktivity. Další světlá stránka Miami pro rodiny je příznivé počasí, které je jedním z nejslunnějších ve Spojených státech i během zimních měsíců. A proto je Miami jedním z nejzajímavějších míst pro další rodinný výlet, pokud právě přemýšlíte, kam se vydat.

 

Pošlete online žádost a získejte povolení ESTA na váš e-mail.

 

Abychom vám usnadnili hledání toho, co ve městě určitě vidět a podniknout, sepsali jsme pro vás hlavní městské atrakce.

Bayfront Park

Neexistuje lepší způsob, jak se uvolnit a strávit skvělý čas s rodinou než podniknout piknik. A nejlepším místem právě pro takovou aktivitu je Bayfront Park. Tento městský park v centru Miami se bude pravděpodobně nacházet velmi blízko vašeho hotelu, a navíc poskytne úžasný výhled na panorama Biscayne Bay a hlavního městského přístavu, je možné si zde odpočinout na nádherné pláži a děti určitě i využijí krásná dětská hřiště.

 

Státní park Bill Baggs Cape na Floridě

Bez ohledu na jeho ikonický maják, který byl postavený v roce 1825 a je považován za nejstarší stavbu okresu Miami-Dade County, je státní park Bill Baggs Cape známý také pro své neskutečné západy slunce, nepřebernou škálu dostupných vymožeností, poklidné pláže s krásným bílým pískem a také jako park plný různorodých restaurací.

 

Biscayne Nature Center

Pokud má vaše rodina ráda dobrodružství, pak je Biscayne Nature Center nejlepší volbou pro celodenní výlet. Toto centrum naleznete v městském parku Crandon a nabízí aktivity jako ekologické procházky zaměřené na pobřežní životní prostředí, poznávací přílivové bazény a také nejzajímavější Seagrass Adventure. Všechny tyto aktivity nejsou pouze zábavou, ale také především poskytují zajímavou edukaci.

 

Crandon Park

Crandon park naleznete na ostrově nedaleko pevniny. Jeho největším lákadlem jsou bílé pískové pláže (s pobřežní hlídkou), stinné části, poklidné zahrady a zábavní centra, ve kterých naleznete dětské kolotoče a tenisové kurty pro dospělé.

 

FunDimension

Toto rozsáhlé zábavní centrum v Wynwoodu je velmi oblíbené mezi místními pro své zajímavé události, narozeninové party a letní kempy. Mimo to zde najdete také mnoho zajímavých her a aktivit jako je laser game, adrenalinové závody v autodromových autíčkách, herny plné hracích automatů a mnoho dalšího. FunDimension je skvělou zábavou pro deštivé dny.

 

Monkey Jungle

Jedním z nejproslulejších přírodních parků v Miami je Monkey Jungle, který poskytuje jedinečný program krmení opic během procházky v prostředí dešťového pralesa. Případně můžete s celou rodinou podniknout Rainforest Adventure Tour, během které se dostanete skutečně blízko k roztomilým kotulů veverovitým, známým také jako saimiri.

 

Jungle Island

Další skvělou zkušeností s volnou přírodou je také zoologický parky Jungle Island. Nachází se v centru Miami mezi Downtown a South Beach a je velmi hojně vyhledávaný pro kočkovité šelmy Ligery (kombinace lva a tygra). Na druhé straně je také velmi oblíbený dětmi pro možnost krásných procházek kolem klidných miamských pláží, které vedou do vodního centra Biscayne Bay.

 

Je váš pas vhodný pro žádost ESTA online? Pročtěte si zde nejčastější otázky ohledně ESTA víza.

 

Little Havana

Little Havana je pro vás skvělé místo především, pokud máte již starší děti. Jedinečnou zkušenost s bohatou zdejší latinskou scénou získáte především návštěvou Calle Ocho (8th Street), prohlídkou zdejších galerií, restaurací a také populárních festivalů. Pro ty z vás, kteří mají rádi umění, zastavte se podívat na nástěnné malůvky v Cafeteria Guardabarrenco a poté si na konec dne dopřejte skvělou zmrzlinu v jednom z blízkých gelato obchůdků.

 

Matheson Hammock Park

Matheson Hammock Park je skvělým místem pro rodiny s batolaty díky své poloze blízko uměle vytvořených korálových ostrovů poblíž Biscayne Bay a také díky svým poklidným plážím bez vln. Tento park má také skvělou infrastrukturu, mnoho barů, restaurací, jídelen a také malý přístav, kde si můžete zakoupit kurz plachtění.

poklidné pláže v miami

 

Miami Children’s Museum

Díky kulisám jako jsou výletní loď nebo televizní studio je Miami Children’s Museum cokoliv, jen určitě ne nudným místem pro nejmenší členy vaší rodiny. Je to pro ně ideální místo k interakci s dalšími dětmi a také skvělý prostor pro najití nových kamarádů. A mimo to je také skvělou alternativou, pokud vám právě nepřeje počasí.

 

Sawgrass Recreation Park

Miami je dobře známé pro národní park Everglades a pokud jej máte zapsaný v plánu cesty, měli byste si do tohoto seznamu přidat i Sawgrass Recreation Park. Můžete zde podniknout půlhodinovou cestu v airboat (obojživelné plavidlo klouzající po vodě) napříč zdejšími bažinami a nakouknout tak do zdejší úžasné divoké přírody (žijí zde želvy, leguáni i aligátoři).  Vaše děti budou nadšené, jakmile zjistí, že si mohou pochovat mládě aligátora.

 

Oleta River State Park

Pokud má vaše rodina ráda outdoorové aktivity, určitě uvítáte možnost objevovat mokřady v parku Oleta River na lodi či na souši. Můžete si vybrat mezi trasou pro horská kola napříč pohořím v parku nebo jízdou na kajaku a drifotvání na jeho klidných vodách – oboje tyto aktivity si jednoduše zakoupíte v Blue Moon Outdoor Center.

 

Venetian Pool

Skvělý výlet pro skutečně horké dny je vyjet za město a prozkoumat blízké sto let staré veřejné koupaliště plná vodopádů a jeskyní. Napříč cestě, kterou sem budete muset podniknout, bude den ve Venetian Pool skutečně zábavným pro celou rodinu.

krmení žiraf v zoo miami

Zoo Miami

Zoo Miami je s více než 2000 zvířaty největším tropickou zoo na pevnině ve Spojených státech. Díky zdejšímu bezklecovému přístupu mají děti více přirozených možností sledovat zvířata ve volném prostředí. A také zde nezapomeňte na možnost jízdy na velbloudovi a zastavte se i na krmení žiraf.

 

Pročtěte si také: 5 nejlepších památek světového dědictví v USA