Skip to content

Můžete opustit Spojené státy, abyste získali dodatečných 90 dní k pobytu?

Můžete opustit Spojené státy, abyste získali dodatečných 90 dní k pobytu?

Často se stává, že cizinci chtějí zůstat ve Spojených státech déle než 90 dní, opustí proto zemi a jedou do Mexika, Kanady nebo některé Karibské země, aby znovu získali dalších 90 dní pobytu.

Nicméně, i když je toto povolení uděleno v zahraničí, celní správa a pohraniční ochrana může blokovat návrat cestujících a zastavit je na hranicích za porušení imigračního zákona.

Pokud potřebujete nebo chcete zůstat déle než 90 dnů poskytovaných modulem ESTA, máte možnost zažádat o časově prodloužené vízum na americkém velvyslanectví ve vaší zemi původu. Je vždy lepší řídit se běžnějšími postupy, než řešit výše zmíněné problémy.

Jinými slovy – je-li pravda, že pokud opustíte zemi, vrátíte se a obnoví se váš 90 denní limit, existuje velký prostor pro zvážení situace imigračním úředníkem, který může schválit nebo zamítnout vstup cestujícího do země. Pokud zamítne vstup do země na dalších 10 let, bude tato nešťastná osoba muset projít velkou řadou nepříjemných komplikací při získávání dalšího víza do USA.

Příklad 1: Daniel

Daniel přiletěl do Miami před necelým měsícem. Byl s přáteli na turistickém výletě, z něhož se pomalu stalo něco jiného.

Daniel se do Miami zamiloval a chce zůstat na neurčito.

Do USA vstoupil s povolením ESTA a ví, že za 3 měsíce musí opustit zemi, jinak bude považován za nelegálního přistěhovalce.

Kromě toho s ESTA není možné v USA pracovat, alespoň tedy ne legálně.

Daniel ale začal nelegálně pracovat v restauraci a peníze, které si vydělá, mu pomáhají, zatímco hledá lepší imigrační řešení.

Mimo to plánoval za 40 dní opustit zemi, jet na pár dní do Santo Domingo a poté se vrátit. To celé by začalo po uplynutí doby určené k pobytu a měl by poté před sebou dalších 90 dní.

Po konzultaci s imigračním právníkem se Daniel rozhodl vrátit se do Itálie a zažádat o vízum na americké ambasádě.

I my doporučujeme vždy dodržovat pravidla. Pokud by nastala jakákoli nelegální situace, bylo by poté bylo velmi obtížné situaci napravit.

Příklad 1: Marcus

Marcus je australským občanem a jede navštívit svou přítelkyni, která žije dočasně v Los Angeles.

Marcus žil na americkém území asi dva měsíce s povolením ESTA a nechce opustit svou přítelkyni v Los Angeles. Hledá způsob, jak prodloužit pobyt se svou přítelkyní.

První, co ho napadlo, bylo na krátkou dobu opustit se svou přítelkyní zemi, jet do Mexika a za pár dní se vrátit zpět.

Při vstupu do země imigrační úředník odhalil jeho úmysly díky tomu, že jeho přítelkyně měla dočasné vízum, zatímco on jen cestovní povolení.

Imigrační úředník povolil Marcusovi návrat na americké území, ale neobnovil mu jeho 90denní limit. Za dva týdny bude muset Marcus opustit zemi, jinak zde bude nelegálně.