Skip to content

Můžete požádat o povolení ESTA, i když si nejste jisti svým cestovním plánem?

Můžete požádat o povolení ESTA, i když si nejste jisti svým cestovním plánem?

Ano. Ministerstvo pro vnitřní bezpečnost Spojených států doporučuje zařídit si povolení ESTA 3 dny před odjezdem, nebo podle možností s ohledem na adresu ve Spojených státech. Jedná se však pouze o doporučení.
Cestující, kteří spadají do bezvízového programu, nejsou povinni uvádět itinerář uvnitř Spojených států a mohou proto zažádat o povolení ESTA aniž by tuto informaci věděli.
Při odpovědi v online formuláři na otázku, zda vstoupíte na území USA kvůli přestupu nebo kvůli pobytu, je možné odpovědět kvůli přestupu, pokud nebudete ve Spojených státech pobývat.
Jakmile obdržíte formulář ESTA, můžete ho aktualizovat. V případě, že využíváte povolení ESTA pro opakované cesty do Spojených států a dokumentu ještě nevypršela platnost, máte možnost aktualizovat ve svém cestovním povolení město, hotel a dočasnou adresu v USA.
Takže o povolení ESTA je možné zažádat, i pokud dosud nebyl výlet do Spojených států naplánován.
Upravitelná pole existujícího povolení ESTA:
– Adresa bydliště
– E-mailová adresa
Obecně doporučujeme uvést svůj plán cesty, pokud je to v době žádosti o povolení ESTA možné.

Příklad 1: John

John žije v Laziu a pracuje pro americkou farmaceutickou společnost. Jeho pozice ve společnosti vyžaduje časté cesty do Spojených států na konference, které jeho zaměstnavatel čas od času v různých městech USA pořádá.

Jelikož jeho pobyt v USA nebylo nikdy nutné prodloužit, cestuje John s povolením ESTA.

Povolení čas od času aktualizuje v závislosti na konečném místě určení, tj. kde se bude Johnova pracovní schůzka konat.

Příklad 2: Olivia

Olivia požádala o své cestovní povolení asi před jedenácti měsíci na cestu do Philadelphie, kde navštíví část své rodiny, která tam žije.
Dokument ESTA jí byl doručen na e-mailovou adresu.
Vzhledem k tomu, že Olivia nedávno svou e-mailovou adresu, kterou použila pro ESTA, zrušila a vytvořila si novou, rozhodla se tuto skutečnost sdělit našemu zákaznickému servisu.

Byla to správná volba, protože všechna budoucí komunikace ohledně jejího cestovního povolení, včetně blížícího se konce platnosti, bude prováděna prostřednictvím e-mailu.

Oliviin e-mail byl aktualizován a ona tak bude vždy mít nejnovější informace o svém cestovním povolení ESTA.