Na kole po USA – 5 oblíbených cyklistických destinací

Pokud jste jedni z cyklistických nadšenců a nebojíte se vzít si svůj dvoukolý stroj i přes oceán, máme pro vás pět skvělých tipů. Můžete své kovové oře, stejně jako svá lýtka, pořádně prohnat.

1.TIP: PALLISADE

V Coloradském regionu Western Slope, který oplývá vinicemi a broskvovými sady, se nachází nová, 25mílová stezka. Tato stezka vede v okruhu kolem stolové hory Grand Mesa sahající do výšky přes tři tisíce metrů. Okolí tohoto pískovcového masivu oplývá více než 50 vinicemi, farmami a obchůdky s ovocem. Pokud plánujete cyklistický výlet jako součást svého pobytu s vízem ESTA v USA a zároveň chcete ochutnat nějaké místní víno a čerstvé ovoce, navštivte městečko Pallisade v Coloradu.

2.TIP: SANTA FE

Toto město na úpatí hory Sangre de Cristo vyhledávají nejen umělci, ale také nadšenci do kol. Nádherná místní krajina je jako stvořená pro horskou a silniční cyklistiku. Pokud se sem vydáte, projeďte se po stezce s názvem Turquoise Trail National Scenic Byway nebo se můžete zúčastnit třídenního festivalu Bike and Brew, který je, jak název výmluvně napovídá, zaměřený na kola a na pivo z malých pivovarů. Ve městě je také kam zajít, jsou zde galerie, skvělé restaurace i nákupní centra.

3.TIP: FREDERICKSBURG

Region Hill Country v americkém Texasu je proslulým a velmi oblíbeným místem pro silniční cyklistiku. Tento kraj se rozkládá někde mezi Austinem a San Antoniem a na první pohled se může jevit jako nekonečná kopcovitá krajina plná polních cest a stezek. V tomto regionu se nachází městečko Fredericksburg, malá obec s velkým Německým dědictvím. Když sem zavítáte, můžete přespat v jednom ze 400 hostelů, jeden krásnější než druhý.

4.TIP: MOAB

Skromné městečko v Utahu je svou cyklistickou trasou známé snad po celém světě. Tato navažská oblast se někdy přezdívá kluzká skála, ale opak je pravdou. Na místních svazích pneumatiky kol drží jako přibité a vy si tak můžete užít zběsilou jízdu, až vám bude běhat mráz po zádech, a při ní si vychutnávat pohled na úchvatnou okolní krajinu.

5.TIP: SAN JUAN ISLANDS

V celých Spojených státech nenajdete asi místo, které by si cyklisti více oblíbili. Washington je ideálním státem pro lidi na dvou kolech a v létě nic nepřekoná jízdu na kole na souostroví San Juan kousek od severních hranic s Kanadou. Nejoblíbenějším místem je ostrov Orcas. Jeho rozloha je asi 150 čtverečních kilometrů a je tedy největším z celého souostroví. Známý je také pod jménem Smaragdový ostrov a největší výzvou je zřejmě jízda až na vrchol hory Constitution v nadmořské výšce 700 metrů. Výška to není zase tak závratná, ale se stoupáním 12 % už se docela zapotíte. Nebo můžete vyjet na jedu z tras ostrovními lesy a poli. Na souostroví se nejsnadněji dostanete na trajektu z Anacrotes, což je městečko asi hodinu a půl od Seattlu.

Než se rozhodnete pro správnou destinaci, začnete balit kolo, helmu a sadu na lepení pneumatik, nezapomeňte také včas zažádat o své povolení ESTA do USA. Stačí vyplnit online ESTA formulář a zbytek půjde jako snadno jako jízda z kopce.