Rádi zasednete ve svém křesle s dobrou knihou a sklenkou whiskey nebo typického amerického burbonu? Navštivte na svých cestách Spojenými státy s povolením ESTA ty nejznámější likérky a nahlédněte do tajů výroby klasických amerických destilátů.

 

Jim Beam American Stillhouse

Asi neexistuje nikdo, kdo by se nesetkal s tímto legendárním americkým burbonem. Tato likérka je jen jednou z mnoha na známé trase Kentucky Bourbon Trail. V roce 2012 otevřela likérka Jim Beam prostory pro veřejnost a návštěvu si vychutnají jak příležitostní pijáci, tak i zarputilejší příznivci burbonu. A za nějakých dvě stě dolarů se můžete setkat osobně přímo s hlavním lihovarníkem, pra-pravnukem skutečného Jima Beama.

 

Four Roses Distilling

Zřejmě jediná budova v Kentucky, která připomíná španělskou misii. Likérka byla založena roku 1888, ale své jméno se jí podařilo vybudovat až po ukončení prohibice ve 30. letech dvacátého století. Tato whiskey je jedinečná svou jemnou chutí a získala několik ocenění časopisu Whisky Magazine jako Likérka roku 2011, 2012, 2013 a 2015, což je na doslova burbonovou oblast slušný výkon, nemyslíte?

 

Woodford Reserve

Navštivte jednu z nejstarších likérek v Kentucky. Alkohol se zde začal vyrábět již v roce 1780, ale první budova likérky byla postavena až roku 1838. I dnes na místě najdete staré měděné destilační kotle, více než sto let staré fermentační nádoby z cypřišového dřeva nebo zásobník na vodu ve výšce 150 metrů, který sloužil k výrobě „malosériového“ burbonu.

 

George Washington Distillery

George Washington nebyl jen otec vlasti, ale také schopný obchodník s whiskey. Před svou smrtí vlastnil největší likérku v celých Spojených státech, která každý rok vyprodukovala neuvěřitelných 42 tisíc litrů whiskey. Dnes se do této zrenovované likérky v sídle Mount Vernon, kde se Washington narodil, můžete podívat i vy a dokonce můžete ochutnat i místní produkt, který se však vyrábí už jen po malých dávkách.

 

Jack Daniel’s

Každý nadšenec do whiskey už aspoň jednou zkusil Jacka. Navštivte proslulou likérku v Tennessee, kde se zrodila legenda v podobě nezaměnitelné whiskey. Příznivci raritnějších whiskey by asi láhvi Jacka místo ve svém baru nevyhradili, ale i tak je třeba na tuto značku pohlížet s respektem, protože má svou historii a v každé láhvi je kus Ameriky.

Až budete plánovat svou cestu do USA, nezapomeňte si kromě povolení ESTA pro cestování do Spojených států také zarezervovat prohlídku jedné z více či méně proslulých amerických likérek. Zaručeně nebudete litovat.