Spojené státy americké jsou zemí obrovskou, členitou a různorodou, a proto není divu, že co americký kout, to jiné podnebí. A protože všichni máme povinnosti a většina z nás si nemůže jen tak odletět do USA, kdykoliv se nám zachce, je dobré vědět, která destinace je nejlepší právě pro dobu, kdy vycestovat můžeme. Připravili jsme dnes pro vás seznam jednotlivých období a měsíců a k nim tipy na ideálně načasovanou americkou dovolenou. Pojďme zjistit, kdy si které místo v USA užijete nejlépe!

 

LEDEN – BŘEZEN

jezero v zimě a za ním linie Chicaga

Státy na severu USA jsou přes zimu mrazivé a nabízejí krátké dny a dlouhé noci. Sněhová nadílka zde bývá velmi hojná a často dovede některé regiony odříznout od zbytku světa. To jsou nevýhody. A výhody? O mnoho nižší ceny a o dost méně turistů! A takový New York nebo Chicago vás přes zimu dosyta zabaví i uvnitř, třeba v úžasných divadlech, restauracích, muzeích či galeriích. Zima na jihu USA je zase perfektní pro ty, kteří se chtějí ohřát, nevyhledávají však extrémní vedra a dovolenou si raději užijí s teplotami, které nazýváme příjemnými. A stejně jako na severu, i zde se můžete těšit na méně lidí a lepší ceny.

 

DUBEN

zimní krajina kdesi ve venkovské části USA

Na severu je pořád chladněji, tvrdá zima už je však na ústupu. Místo sněhu prší, zejména pak při pobřeži ve východním regionu Nová Anglie a na západě podél Tichého oceánu. Jih je v dubnu na návštěvu jako dělaný. Je teplo, slunečno, vše kvete, národní parky více ožijí a všude se něco děje. Duben je také vrcholem lyžařské sezóny ve státech Utah a Colorado. Sněhu je požehnaně a slunečné počasí zaručuje příjemné dny na svahu.

 

KVĚTEN

jarní scenérie s rozkvetlými stromy v USA

Jaro je tady, chladné teploty na severu jsou pryč a celá země se zelená. Právě květen je pro návštěvu severních států ideální. Už dávno není nutné soustřeďovat se jen na vyžití ve vnitřních prostorách, je čas vyrazit ven. Na Havaji v květnu nejvíce prší, zbytek země je touto dobou typicky teplý a suchý. Příjemné teploty v květnu vládnou po celé zemi a málokde vás touto dobou počasí zklame.

 

ČERVEN

jezero a slunečné počasí ve Skalnatých horách

V červnu už je na severu krásně teplo, pořád ale narazíte na méně turistů a příznivější ceny než je tomu přes červenec a srpen. Skalnaté hory vypadají nejúchvatněji, národní parky překypují barvami i pestrou faunou a flórou. Ve městech zase nasajete atmosféru sedíc na venkovním posezení kaváren a restaurací nebo při procházce v parku. Milujete túry, cyklovýlety nebo třeba plachtění? Červen vás jistí.

 

ČERVENEC – SRPEN

bílá pláž a palmy na pobřeží Severní Ameriky

Období letních prázdnin je tou správnou dobou pro všechny, kteří chtějí severní státy USA objevovat za tepla a trávit čas co nejvíce venku. Národní parky jsou právě teď nejkrásnější za celý rok. Zejména například Yellowstonský národní park nebo Národní park Glacier. No a na jihu? Tam je hlavní sezóna a pořádné léto se vším všudy v plném proudu. Každé pobřeží je však trošku jiné. Na západě je horko a sucho, zatímco na východě je také horko, ale o mnoho více vlhko — a tedy i sem tam nějaká ta tropická bouře.

 

ZÁŘÍ – ŘÍJEN

spadané listí a podzim na americkém venkově

Sever ovládne podzim a s ním neskutečná pestrobarevná podívaná, kam jen oko dohlédne. Speciálně pak na podzim stojí za to spatřit region Nová Anglie. Ale krásný zážitek přichystají i národní parky nebo velkoměsta jako New York nebo Washington D.C. Jižní státy se po hlavní sezóně opět vylidňují a ceny klesají, přičemž teplotní extrémy jsou pryč. Na jihovýchodě však hrozí o mnoho více větrných a deštivých dnů. Podzim je také perfektní volbou pro návštěvu Havaje. Počasí je jako vždy skvostné, turistů však není tolik.

 

LISTOPAD – PROSINEC

zatažená obloha a palmy na floridském pobřeží

A kruh se uzavírá — dny na severu se krátí, teploty prudce klesají a už během listopadu na mnoha místech sněží. Velká města jako New York a Chicago uchvátí pravou americkou vánoční atmosférou. Jihovýchod s sebou nese mírnější teploty a nějaký ten déšť, na “opravdovém” jihu, kde je například Florida, je však počasí pořád vhodné na pláž.

Amerika má něco pro každého vždy. Už tušíte, kdy a kam byste do USA ideálně vyrazili vy?

A víte, že pro jakoukoliv cestu do Ameriky už dávno nepotřebujete “opravdická” víza, nýbrž povolení ke vstupu ESTA? Pokud nevíte jak o takové povolení zažádat, neváhejte se na nás obrátit. Rádi se vším pomůžeme.