Spojené státy americké jsou rozmanitou zemí, která v každé své části nabídne úplně něco jiného. Samozřejmě, také každý cestovatel má raději něco jiného. Někdo by raději do města, někdo na pláž. Jeden vyhledává tropické teploty, druhý ledovou krajinu. Trefit do chuti každému se proto dnes opravdu nemůžeme. Každý se však může inspirovat. Máme pro vás totiž tipy, kam v USA vyrazit dle měsíce v roce.

 

LEDEN

Jižní Kalifornie

slunné pobřeží jižní kalifornie

Jižní Kalifornie nabízí na přelomu roku krásně teplé počasí a také ohromné množství wellness center (a zelených očišťující džusů). Samozřejmě nechybí nádherné pláže například podél Orange County nebo pouštní scenérie v okolí Palm Springs. Pokud se v zimě chcete raději ohřát, Jižní Kalifornie vás potěší.

 

ÚNOR

Wyoming a Montana

bizoni v zasněžené Montaně

Tyto končiny si naplno v únoru užijete za předpokladu, že vás lákají zimní radovánky se vším všudy. Tedy i s (doslova) horami sněhu. Zažít tady můžete nejen pro nás běžnější zimní sporty jako je snowboard nebo lyže, ale také třeba projížďku panensky bílou krajinou se psím spřežením.

 

BŘEZEN

Charleston a Savannah

pobřežní ulice města Charleston

Charleston je město v Jižní Karolíně, které je skvělé po celý rok. V březnu se tu však navíc tradičně koná Wine and Food Festival (tedy festival vína a jídla), který za to skutečně stojí. Počasí je velmi příjemné a všechno kvete. Z Charlestonu potom vyrazte ke krásnému pobřeží poblíž dalšího úžasného města Jižní Karolíny, Savannah.

 

DUBEN

New Orleans a Okolí

odpoledne v centru New Orleans

Ačkoliv ohromné oslavy masopustu se zde konají už v únoru, v dubnu si New Orleans užijete nejlépe. Pro objevování města a jeho okolí je bezesporu to nejvhodnější počasí, tedy žádná úmorná vedra. A ačkoliv kolem vše žije, ulice ani atrakce nejsou nijak přecpané. A třeba takové hotely tudíž nestojí tolik.

 

KVĚTEN

Jižní Utah

poušť v Jižním Utahu

Zajímají vás národní parky? Nikde jich není vedle sebe tolik jako v tomto americkém koutě. Nabízí se tedy naprosto perfektní příležitost pro roadtrip! Jarní teploty s sebou do oblasti nesou teplé dny a chladnější noci, což je ideální pro pěší prozkoumání místních přírodních krás a úkazů. A že jich tady je!

 

ČERVEN

Sierra Nevada

jezero v pohoří Sierra Nevada

Horské pásmo, které najdeme na východní straně státu Kalifornie, kde je v červnu obzvláště krásně. Vodopády proudí, počasí je příjemné, příroda pulzuje… Pokud vás v USA láká zejména příroda vyšších nadmořských výšek, červen v okolí Sierra Nevada vás nadchne.

 

ČERVENEC

Colorado

skály a jezera v Coloradu

Colorado je absolutně perfektní pro letní dovolenou plnou akce a dobrodružství v obklopení dechberoucí horské scenérie. Pokud toužíte po luxusu, rozmazlování a prvotřídní kuchyni, je tady. Nejlépe ale podle nás uděláte, užijete-li si toto místo s přáteli či rodinou během nezapomenutelného roadtripu.

 

SRPEN

San Diego

upravené centrum San Diega s mrakodrapy

Pro slunce si v letních měsících zajeďte do San Diega. Užít si můžete jak v moři při surfingu nebo paddleboardingu tak na souši. V San Diegu je totiž opravdu sranda. Mají tady skvělé jídlo, úchvatná muzea, ale také třeba nejslavnější americkou zoo.

 

ZÁŘÍ

Nové Mexiko

mystická poušť v Novém Mexiku

Americký stát s mystickým nádechem a pouští všude kolem je dobré vidět v září. Právě tehdy totiž končí monzunové období a veškerá překrásná a jedinečná scenérie se opět před očima otevírá. Tohle místo má svou nepopsatelnou auru, kterou musíte zkusit na vlastní kůži.

 

ŘÍJEN

Nová Anglie

barevná podzimní příroda Nové Anglie

Oblast mezi New Yorkem a Kanadou nabízí v říjnu skvělou příležitost pro návštěvu. Letní vedra jsou pryč, stejně tak větší koncentrace turistů v místních národních parcích. Podzimní příroda je prostě nádherná a příležitostí pro výlety a objevování nespočet.

 

LISTOPAD

Západní Texas

pouštní krajina Texasu

Úplný západ státu Texas není destinací nejběžnější, to jí však dodává na jedinečnosti. Tohle je ten pravý divoký západ. Čeká tady na vás plejáda neuvěřitelných scenérii, národních parků, ale také městského vyžití. Kulturní centrum Austin nabídne nejen bohatou zábavu a umění, ale také úžasné jídlo.

 

PROSINEC

New York City

vánoční stromek v zimním New Yorku

Kdy vyrazit do velkého jablka? Přece když v něm stojí nejslavnější vánoční strom. Američané vánočními svátky opravdu žijí a pokud vás oslavy baví, město New York vás v prosinci okouzlí…