Cestování do USA (nejen) z České republiky je nadále velmi obtížné a pro mnohé stále nemožné. Situace se však přece jen (budeme-li myslet skutečně pozitivně) může brzy změnit. Lákají vás Spojené státy americké k návštěvě a už se nemůžete dočkat, až vyrazíte? A kam to vlastně bude? V rámci cestovatelské inspirace jsme si pro vás dnes připravili kolekci 12 nejoblíbenějších měst, abychom si tak společně připomněli, jaké skvosty tato rozlehlá země nabízí. Třeba právě do jednoho či více z nich zamíříte po té neveselé pandemii právě vy!

1. NEW YORK CITY, New York

ulice newyorského Manhattanu

Začneme naprostou klasikou. Město, které nikdy nespí by měl alespoň jednou vidět každý. Je tady všechno. Nezapomeňte, že kromě Manhattanu teď dost frčí i Brooklyn.

3. SAN DIEGO, Kalifornie

město San Diego, které je jedním ze symbolů Kalifornie

Téměř 365 slunečných dnů za rok, příjemné teploty, překrásné pláže. To vše nabídne tento poklad na jihu státu Kalifornie. Kromě spousty dalšího je tu úžasná ZOO.

3. AUSTIN, Texas

texaský Austin, který je pro Evropany až exotický

Austinu se přezdívá “hlavní město živé hudby na světě”, má ale také excelentní restaurace (nevynechte pořádné texaské BBQ) a mnoho vyžití pro vášnivé turisty či cyklisty.

4. CHICAGO, Illinois

světla na ulicích Chicaga, které je jedním ze symbolů Ameriky

Tato perla středozápadu je krásná, sofistikovaná i hravá. Chicago má prostě něco pro každého. Muzea, obchody, sportovní vyžití, ale také třeba úžasné pobřeží pro romantickou procházku.

5. MIAMI, Florida

barevné a rozzářené Miami

Přijeďte se podívat na úžasné pláže jižní Floridy a užijte si všechno, co k oblíbenému Miami patří — oceán, nákupy, prvotřídní bary, skvělou noční zábavu a jedinečnou architekturu.

6. KAUAI, Havaj

havajská Kauai, město na pláži

Kauai je největší z 8 hlavních havajských ostrovů a přezdívá se mu jak jinak než The Big Island (velký ostrov). Je nádherný a perfektní pro odpočinek i nadšené surfaře.

7. NEW ORLEANS, Louisiana

New Orleans je symbolem uvolněného stylu, jak je patrné z obrázku

Toto pulzující město je plné pestré kultury, vynikajícího jídla, ale také neuvěřitelné architektury. Užijte si pro New Orleans typickou živou hudbu a spoustu dalších zážitků na kaźdém rohu.

8. NORTH FORK, New York

North Fork a slunce zapadající nad oceánem

North Fork se nachází na ostrově Long Island a představuje více uvolněnou a také cenově dostupnější alternativu proslulého přímořského letoviska The Hamptons.

9. DENVER, Colorado

pohled na Denver s horami na pozadí

Představte si to. Procházíte se městem a všude kolem vás se tyčí majestátní hory. Denver je ideálním základním táborem pro všechny lyžaře a snowboardisty, stojí však za to po celý rok.

10. NASHVILLE, Tennessee

Nashville je v ČR známo fanouškům country hudby

Město hudby, jak se Nashvillu přezdívá, dostává své pověsti. Nashville však nabízí o mnoho více! Ve městě vás čeká zábava, super jídlo a hodina jģy na každém kroku.

11. LAS VEGAS, Nevada

typické neony v Las vegas

Bláznivý noční život, luxusní restaurace a neuvěřitelné množství všemožných koncertů, představení a vystoupení na jednom místě. Po večírku si pak v klidu odpočiňte třeba v některé z úžasných SPA…

12. SAN FRANCISCO, Kalifornie

domy typické pro San Francisco

Také typicky červený most Golden Gate Bridge je prostě úžasné vidět na vlastní oči. Město je plné zajímavých čtvrtí plných kultury, architektury, zábavy a moc dobrého jídla.