Když se řekne dovolená v USA, každý z nás si vybaví nějakou typickou památku, přírodní scenérii nebo proslulé náměstí, které sní navštívit miliony lidí z celého světa. Existují tací, kteří se těmto bodům zájmu raději vyhýbají. Obávají se právě oblíbenosti a s tím spojené hojnosti turistů, kteří je navštěvují. Pro ty dnes mnoho užitečného neneseme. Pak je tady ale skupina nadšenců, jež má na svém seznamu mnoho takových vyhledávaných návštěv. Zajímá-li vás, co je na skutečném vrcholu toho nejslavnějšího a nejlákavějšího v Americe, prohlédněte si naše tipy. Třeba už vaše příští cesta povede vstříc jednomu z těchto cestostovatelských zážitků.

 

  1. SOCHA SVOBODY

nam Manhattanu stojí Socha Svobody

 

Patrně nejznámější, a zcela jistě největší, sochou světa je ikonická, 93 metrů vysoká (46 má socha, 47 podstavec) Socha Svobody. Jejím domovem je Ostrov svobody, ležící těsně u Manhattanu ve městě New York. Sochu lze vidět několika způsoby, například z Battery parku, nebo můžete přívozem dojet až k ní. Na Sochu Svobody lze též vystoupat. Lístky poskytující takový přístup je ovšem třeba zajistit s dostatečným předstihem, neboť zájem návštěvníků je obrovský.

 

  1. TIMES SQUARE

náměstí Times Square na Manhattanu

 

Zůstaneme v New Yorku, zůstaneme i na Manhattanu a ocitneme se v samotném jeho srdci — na veleslavné náměstí Times Square! Místo pulzující energií uspěchaných byznysmenů, oslňujících reklam a typických žlutých taxíků. Všechno houká, lidé pokřikují a světla blikají. Po návštěvě Sochy Svobody se sem skočte podívat, stát chvíli klidně uprostřed všeho toho blázince je pocit jako žádný jiný. Ne že by to tady někdy nežilo, ale atmosféru úplně nejlépe nasajete až se setmí a vše kolem vás se  rozzáří naplno.

 

  1. LAS VEGAS STRIP

proslulý Strip v Las Vegas

 

Jedná se o hlavní ulici, vedoucí skrze hlavní město zábavy, hazardu a večírků, Las Vegas. Tato promenáda je jako zábavní park pro dospělé. Právě tady leží všechny slavné honosné resorty, kasina, kluby a restaurace. Vegas je unikátní svérázné město a jednou za život by se sem měl každý podívat. Čeká vás replika Eiffelovky, Sochy Svobody i celých Benátek, různé další kýče kam oko dohlédne, rozvášnění vyznavači hazardních her (i když kdo by si ve Vegas alespoň jednou nezahrál, to je snad povinnost), grandiózní představení, divoké noci a těžká rána… a spousta dalšího co možná lépe, když v tom Vegas zůstane.

 

  1. WAIKIKI

pláž Waikiki na Havaji

 

Předměstská část Waikiki na ostrově Oahu je domovem stejnojmenné nejoblíbenější pláže nejen na havajských ostrovech, ale i v celém tichomoří. Turisty pláž Waikiki vábí už více než celé století. Když přijedete dnes, zažijete kombinaci tropického ráje a moderního života ve městě. Můžete nakupovat, skvěle jíst, surfovat, opalovat se, bavit se, procházet se — Waikiki snoubí všechno co si lze na božské dovolené přát.

 

Dnes na Havaji skončíme. Příště vás čeká o něco méně města, o něco více přírody a další tipy na nejvyhledávanější americká místa a atrakce.

Chystáte se do USA? Nezapomeňte si před cestou vyřídit potřebná povolení.