Dnes se spolu podíváme na zbylá místa, která nalezneme na seznamu toho nejproslulejšího, co mohou Spojené státy americké nabídnout. Čeká na vás Yellowstonský národní park, Golden Gate Bridge nebo třeba Grand Canyon. Začneme ale vodopády!

 

  1. NIAGARSKÉ VODOPÁDY

Niagarské vodopády

 

Patří k světově nejslavnějším vodopádům a nachází se při americké hranici s Kanadou, na řece Niagara. Tato teskně hučící řeka přirozeně odděluje provincii Ontario od státu New York. Niagarské vodopády jsou skupinou 3 sousedících vodopádů. Nejznámějším, a zároveň největším, je vodopád Podkova (Horseshoe falls). Měří 52 metrů. Prostřední nese jméno American falls, tedy Americký vodopád, a Nevěstin závoj (Bridal Veil Falls) je z tria nejmenší. Kochat se touto překrásnou masou padající vody na vlastní oči je bezesporu zážitkem na celý život.

 

  1. YELLOWSTONSKÝ NÁRODNÍ PARK

nírodní park Yellowstone

 

Rozkládá se na území hned třech amerických států — Wyoming (s výraznou převahou a podílem 91%), Montana a Idaho a byl vyhlášen roku 1872. To činí Yellowstonský park nejstarším národním parkem na světě. Je známý zejména pro svou bohatou přírodu a divočinu a také pro řadu geotermálních úkazů, které skýtá. K nejznámějším atrakcím patří gejzír jménem Old Faithful. Dechberoucí jsou také vodopády na Yellowstonské řece, na jejímž horním toku se park rozkládá. Ze zvířat se dají v parku spatřit například bizoni, antilopy nebo medvědi grizzly.

 

  1. BÍLÝ DŮM

Bílý dům ve Washingtonu, D.C.

 

Bílý dům je oficiálním sídlem prezidenta Spojených států amerických a také místem, které při návštěvě hlavního města USA, Washingtonu DC, vynechá opravdu málokdo. S výjimkou George Washingtona v této historické budově bydlel zatím každý americký prezident. Bílý dům byl prvně postaven roku 1792, avšak spálen v roce 1814. O 4 roky později stálo nejprestižnější bydliště světa opět v plné kráse. Chcete-li se podívat dovnitř — a kdo by nechtěl — prohlídky jsou možné a navíc zdarma. Je ovšem třeba udělat si rezervaci alespoň 3 týdny předem.

 

  1. GOLDEN GATE BRIDGE

most Golden Gate v San Franciscu

 

Pohled, který už jsme ve filmech a seriálech viděli nastokrát. Visutý most Golden Gate Bridge, spojující San Francisco a Marin County, vede přes záliv jménem — překvapivě — Golden Gate. Pro chodce i motoristy byl prvně zprovozněn v roce 1937. Od té doby je typicky oranžový most, jež se táhne dlouhých 2732 metrů, jednou z ikon svého státu, Kalifornie, a symbolem města San Francisco. Každoročně jej navštíví přes 10 milionů lidí. K mostu se lze pohodlně dostat autem, autobusem, pěšky i na kole — na sanfranciské straně se nachází cyklostezky, oblíbené turisty i místními obyvateli.

 

  1. GRAND CANYON

Grand Canyon v Arizoně

 

Slavný kaňon se nachází na severu státu Arizona ve stejnojmenném národním parku, jen pár hodin jízdy od Las Vegas. Spektakulární údolí zde po miliony let tvořila řeka Colorado a na výsledky její práce se sjíždějí podívat lidé ze všech koutů světa. Málokteré místo v Americe navštíví více turistů. Aby ne. Grand Canyon je považován za jedno z vůbec nejkrásnějších míst planety. Pozor! Od listopadu do května jsou z důvodu nepříznivého počasí některé návštěvníkům jinak přístupné sekce uzavřeny.

 

Tak co myslíte, rádi byste se brzy jeli na některý z nejobdivovanějších amerických bodů zájmu na vlastní oči podívat? Než se začnete chystat na cestu, nezapomeňte, že ke vstupu do USA je potřeba mít vyřízené cestovní povolení ESTA.

 

Nevíte jak si o ESTA visa zažádat? Poradíme vám zde!