V životě obvykle nastanou dvě hlavní období, během nichž frekvence návštěv zoologických zahrad bývají nejvyšší. Nejprve když jsme děti my sami, a potom o pár dekád později, kdy pravidelnou kontrolu “tyglů, žilaf a hlochů” vyžadují děti naše či našich přátel.

Vydat se za zvířátky, ať už s rodinou, kamarády, partnerem nebo sami, je skvělý způsob jak strávit den, prospět procházkou svému zdraví a vrátit se aspoň na pár hodin do bezstarostných let — kdy naší největší starostí bylo, jak stihneme odpolední krmení lachtanů, když jsme teprve nahoře u opic a ono už to za 12 minut začíná…

Chodíte rádi do zoo? A chystáte se na dovolenou do USA? Potom doporučujeme učinit následující 3 kroky:

  1. Vyřídit si před odletem cestovní registraci ESTA. Není to nic složitého — stačí kliknout na tento odkaz.
  2. Kouknout na náš výběr nejbáječnějších zoologických zahrad v Americe a zvolit takovou, která nejlépe zapadne do vašeho cestovního plánu.
  3. Vyrazit

A nezapomeňte! V amerických zoo zvířata česky nemluví. Proto nelze, kupříkladu slona, zdravit jak jsme zvyklí “Ahoj slone”, nýbrž tak, aby nám zvíře rozumělo, tedy “Hello mr. elephant”.

Teď už ale konec legrácek a pojďme na věc. Zde je 5 zoologických zahrad v USA, které stojí za to vidět:

 

  1. The San Diego Zoo (Balboa Park, San Diego, Kalifornie)

Nejrozlehlejší a patrně nejslavnější zoo v USA je domovem více než 650 druhů a poddruhů, celkem zde žije přes 3 700 zvířat. K obyvatelům patří i vzácná panda velká, která je k vidění jen v hrstce zoologických zahrad po světě. Právě v San Diegu slaví největší úspěchy s její reprodukcí.

San Diego ZOO

 

  1. The Bronx Zoo (Bronx Park, New York City, New York)

Když se řekne New York City, vybavíme si mrakodrapy, žluté taxíky, chaos velkoměsta… ale spokojená exotická zvířata a prospívající cizokrajné rostliny? Ale ano — zoo v Bronxu proslula jak bohatou škálou rozmanitých druhů, tak zejména tím, že pro své zvířecí svěřence vytváří do detailu propracovaná odydlí, jež velmi věrně kopírují jim přirozené prostředí.

New York ZOO in Bronx

 

  1. The St. Louis Zoo (Forest Park, St. Louis, Missouri)

Zoologická zahrada jež patří ke světové špičce co se péče o zvířata, výzkumu a vzdělávání týče. Jelikož je zoo financována prostřednictvím dotací, návštěvníci mají prohlídku zcela zdarma. K hlavním atrakcím zahrady patří obří lední medvěd Kali nebo africká expozice.

St. Louis ZOO in the US

 

  1. The Houston Zoo (Hermann Park, Houston, Texas)

Ročně ji navštíví přes 2 a půl milionu lidí, což znamená druhou příčku v rámci spojených států. Zoologická zahrada v Houstonu je domovem pro více než 6000 zvířat, specialitou zoo je obrovská různorodost druhů ptáků. A když chcete, můžete tu dokonce (legálně) strávit noc.

Houston Zoo in North America

 

  1. The Alaska Zoo (Anchorage, Aljaška)

Aljaška se svým chladným klimatem výrazně liší od zbytku země. Žije tady proto mnoho unikátních druhů, které nelze spatřit v jiných koutech Ameriky — například levhart sněžný nebo dopravní prostředek Santa Clause, sob. Aljašská zoo pravidelně zachraňuje zraněná či opuštěná zvířata a mnohým z nich poskytuje domov.

The Alaska ZOO, USA