Horské dráhy, kolotoče, vzrušení a nekonečná zábava. To jsou hlavní atributy zábavních parků a věřte, že ty ve Spojených státech rozhodně stojí za návštěvu. Pojďte se s námi podívat na pět nejlepších zábavních parků ve Spojených státech, třeba se do některého z nich nakonec vydáte.

Universal Studios Hollywood, Kalifornie

V tomto zábavním parku můžete vyzkoušet novinku, a to jízdu světem Harryho Pottera. V orlandském zábavním parku na Floridě zavedení této jízdy způsobilo naprosté pozdvižení a ne jinak tomu bylo v Kalifornii. Oproti Floridě je tato jízda vylepšená plus si během jízdy můžete prohlédnout 3D video projekce. Po dojetí si můžete skočit na točený máslový ležák.

king-kong

 

Cedar Point, Ohio

Tento zábavní park si drží prvenství v počtu horských drah na světě. V minulém roce zde přibyla sedmnáctá horská dráha nazvaná Valravn. Jedná se o unikátní horskou dráhu jak stavbou, tak designem. Tato horská dráha má široký vozík s osmi sedadly vedle sebe ve třech řadách a můžete si zde vychutnat volný pád o úhlu 90° a výšce 65 metrů. Jde o nejvyšší a nejrychlejší dráhu svého druhu na světě, rychlost zde dosahuje až 120 km/h. Při návštěvě tohoto parku také otestujte svou odvahu na horské dráze jménem Millenium Force, což je největší dráha v parku.

Six Flags Great Adventure, New Jersey

Dalším esem v rukávu tohoto zábavního parku je zbrusu nová 4D dráha s názvem Joker. Díky technologicky vyspělému magnetickému inženýrství můžete zažít pocit beztíže v jednom z pěti vozíků dráhy. V parku se také nachází dráha jménem Kingda Ka, což je nejvyšší a druhá nejrychlejší dráha na světě. Svůj žaludek můžete také podráždit na dráze jménem El Toro. Jde o dráhu postavenou ze dřeva a zažijete zde jeden z nejstrmějších pádů.

Six Flags Great Adventure

 

Dollywood, Tennessee

Dollywood opět trhá rekordy a posouvá limity s novou horskou dráhou jménem Lightning Rod (česky hromosvod). Jde o nejrychlejší dřevěnou horskou dráhu na světě. Rychlost na této dráze dosahuje ďábelských 118 km/h a vlasy vám vstanou hrůzou při 60 metrovém a 73° pádu a 12 stoupáních. Park se nachází na jihu Spojených států a jižanská kultura vás bude provázet na každém metru. V parku jsou pověstná živá vystoupení, smažené lahůdky a atrakce pro celou rodinu.

Busch Gardens, Florida

Busch Gardens v Tampě na Floridě je jednou z největších zoologických institucí, ve které můžete obdivovat více než 2 700 zvířat. Mimo jiné je zde také horská dráha s názvem Cobra’s Curse (česky kobří kletba), která byla otevřena v roce 2016 jako pátá horská dráha v tomto zábavním centru. Točitá horská dráha, která je určena pro celou rodinu, startuje tak, že vyjedete 21 metrů vysoko, než se setkáte s 24 metrů vysokou sochou hada. Pak už následuje jízda v točité konstrukci dráhy při rychlosti až 64 km/h. Pokud toho nemáte dost, zamiřte k věži Falcon’s Fury, což je nejvyšší atrakce k zemi. Než dojde k pádu, sedadla jsou otočena tak, že tváří míříte dolů. Pak už následuje pětisekundový volný pád k zemi rychlostí téměř 97 km/h.

Busch Gardens

Ještě se vám netočí hlava ze všech těch horských drah? Pakliže jste příznivci tohoto typu zábavy, jistě byste si neměli nechat ujít zábavní parky ve Spojených státech. Než se ale pustíte volným pádem dolů, nezapomeňte si vyřídit cestovní povolení ESTA.