Nejznámější ulice USA (část 1)

Ohromně rozlehlé Spojené státy americké v sobě ukrývají množství krás a každý z nás si přijde na své. Není možné během jedné návštěvy vidět a zažít všechno. To by musela být opravdu velmi dlouhá cesta. Pokud nechcete zůstat jen u snění, musíte se rozhodnout kam, kdy a jak zamířit. Láká vás více příroda, nebo spíše ta betonová džungle? Rádi chodíte po horách, nebo spíše vymetáte obchody? Tyto body vás správně nasměrují. Pokud jste si přesně neurčili, co chcete vidět a navštívit, rádi se jen tak potuluje, milujete rušný městský život a chcete zažít opravdovou Ameriku, před cestou do USA se seznamte se nejznámějšími ulicemi Ameriky, ať víte, po které se vám bude nejlépe kráčet. Ještě než začnete plánovat cestu, nezapomeňte na povolení ESTA USA, tedy povolení, bez kterého se do USA nedostanete. Pokud již povolení ESTA máte, přečtěte si o těchto ulicích pár informací.

Broadway

broadway

Ulice plná divadel se táhne New Yorkem celých 53 km. Zatímco všechny „streets“ a „avenues“ jsou horizontálně a vertikálně uspořádány jako šachovnice, Broadway hrdě prochází těmito ulicemi diagonálně a je domovem pro nespočet divadel. Vždyť jen v okolí Times Square je jich více než padesát. Zatímco v divadlech se odehrávají různé komedie a různá dramata, Broadway je představením New Yorku a každý den hraje jinou, neopakovatelnou a originální hru. A i díky tomu dostala tato ulice přezdívku „Divadlo Ameriky“.

Wall Street

wall-street

Pokud cítíte peníze na každém rohu, jste na Wall Street. Wall Street je synonymem peněz, bohatství, moci a korupce, je srdcem světové ekonomiky a domovem obchodních institucí. I když nejste obchodník ani burzovní makléř, pokud už budete v New Yorku, projděte se po této ulici a alespoň zvenčí se pokochejte budovami, které za svými zdmi ukrývají spousta dolarů a amerických zaměstnanců, kteří horlivě a téměř bez dechu sledují tok peněz a jejich kurz.

 

Pátá Avenue

pata-avenue

Pátá Avenue patří mezi nejdražší ulice světa. nenajdete ji v New Yorku a celých 10 km si můžete užívat výklady značkových obchodů. Pokud toužíte po těch nejdražších kouscích od světoznámých návrhářů, zamiřte do samotného srdce (49. až 60. ulice) kde obchody pulzují jako tepny a  vy nebudete stíhat otáčet hlavou a prohlížet si skvostné kousky od Vuittona či Prady. Ulice je zakončena vítězným obloukem a pokud jste se přišli do New Yorku skutečně rozšoupnout, proč se neubytovat ve světoznámém hotelu Plaza?

 

Pennsylvania Avenue

pennsylvania-avenue

Tato avenue je známá také jako Americká hlavní ulice (America ‚s Main Street) a nachází se v hlavním městě Washingtonu. Spojuje Kapitol s Bílým domem. Přes hlavní město se táhne zhruba 10 km a její nejznámější úsek je mezi již zmíněným Kapitolem a Bílým domem. Tato ulice je místem různých setkání, oslav, protestů a stává se tak tichým svědkem výjimečných událostí. Podél ulice stojí různé významné budovy jako například budova Roberta F. Kennedyho (ústředí Ministerstva spravedlnosti) nebo budova J. Edgara Hoovera (ústředí FBI).

 

Michigan Avenue

michigan-avenue

I krásné město Chicago má svou známou a oblíbenou ulici. Je domovem mnoha atrakcí, které každodenně lákají zahraniční turisty a také domácí Američany. Nejznámější častí této ulice je „Magnificent Mile“, kde najdete světově známé hotely, restaurace i obchody. Ulice je vyhledávaná i díky významným stavbám a svátku světel, který se koná v zimním období.  Pokud vás už po celodenním nakupování bolí nohy a peněženky zejí prázdnotou, můžete si odpočinout v překrásném parku Millennium.

Pokračování v dalším článku.