Stát Nevada, ležící v oblasti horských států na jihozápadě USA, kde sousedí například s Kalifornií, je sedmým nejrozlehlejším americkým státem, zároveň však jedním z nejméně zalidněných. Proč? Velké procento území pokrývá pouštní oblast ve Velké pánvi. Nenechte se však zmást, Nevada se pyšní rozmanitou a dechberoucí přírodou —  západ lemuje pohoří Sierra Nevada, východ zase Skalnaté hory. Protéká tudy mnoho významných řek (Colorado, Humboldt, Truckee…) a leží spousta krásných jezer (Tahoe, Mojave a další). Narazit můžete na zasněžené vrcholy, rozlehlé pastviny i ta nejsušší místa celé Ameriky.

 

Nejznámějším městem, avšak ne hlavním (tím je Carson City), a zároveň nejvyhledávanější atrakcí je bezesporu proslulé “město hříchů” Las Vegas. Tím ale místní nabídka zážitků zdaleka nekončí. Samozřejmě že si toto hřiště pro dospělé nesmíte při návštěvě Nevady nechat ujít, o tom žádná — kde jinde můžete spatřit Sochu Svobody a hned po pár krocích se ocitnout ve skoro-italských skoro-Benátkách?

 

Čeká na vás ale mnoho dalších měst, oblastí, koutů a přírodních krás, které stojí za to vidět a zažít. Podívejte se na naše tipy na nejskvělejší místa státu Nevada a možná vaše příští cestovatelské kroky povedou právě sem.

 

BLACK ROCK DESERT

poušť Black Rock v USA

Většinu Nevady zahaluje poušť, kde jinde tedy začít. Poušť Black Rock Desert je v posledních letech známá zejména proto, že se tady koná světoznámý hudební a artový festival Burning Man, který navštíví přes 60 000 lidí každý rok. Poušť nabízí epický výhled na více než tucet různých pohoří.

 

CARSON CITY

americké Carson City

Jak již bylo vzpomínáno, Carson City je hlavním městem státu Nevada. Lemuje jej jezero Tahoe, řeka Carson a pohoří Sierra Nevada, což dohromady tvoří nádhernou, malebnou scenérii. Zajděte se podívat na budovu Kongresu, večer zkuste stihnout představení v populárním Brewery Arts Center. Za hezkého počasí vyrazte na golfové hřiště nebo s rodinou do Mills parku.

 

GREAT BASIN NATIONAL PARK

národní park Great Basin

Jedno z nejkrásnějších nevadských míst vůbec je bezesporu národní park Great Basin. Prohlédněte si jeskyně The Lehman Caves nebo se vydejte na túru po stezce Bristlecone Pine Trail, kde spatříte specifický druh borovice, který považujeme za nejstarší živý organismus naší planety (cca 5 000 let).

 

VIRGINIA CITY

americké město Virginia City

A teď trochu historie — ve Virginia City máte šanci okusit starý dobrý divoký západ devatenáctého století. Přijeďte strávit den a nasát jedinečnou atmosféru do tohoto kouzelném městečku a samozřejmě nezapomeňte navštívit alespoň jeden (ovšem jste-li statečnější, klidně všechny a rychle za sebou) ze šesti místních saloonů, pyšně se tyčících podél hlavní promenády.

 

LAKE MEAD NATIONAL RECREATION AREA

(Národní Rekreační Oblast Jezero Mead)

Národní Rekreační Oblast Jezero Mead

Jezero Mead patří k největším uměle vytvořeným jezerům v USA a mezi nejpopulárnější nevadské destinace, a to zejména v horkých měsících, kdy láká na příjemné letní vodní osvěžení. V marínách není problém vypůjčit si vybavení pro všemožné vodní sporty ani loď, abyste mohli vyrazit na romantickou projížďku nebo prostě jen prozkoumali jezero po svém. Jezero vzniklo během konstrukce slavné přehrady Hoover Dam, jejíž prohlídku si při své návštěvě určitě nenechte ujít.

 

LAS VEGAS

americké Las Vegas v Nevadě

Nemůže chybět legendární Vegas, celosvětové hlavní město zábavy. Tohle blikající, křičící a pulzující místo má skutečně něco pro každého. Od okázalých hotelů, kasin a nejvyhlášenějších restaurací, přes obří akvárko se žralokem či zábavní parky uvnitř budov, až po nákupní centra nebo noční tanec fontán… O replikách světových bodů zájmu jako jsou například Eiffelova věž už jsme se zmínili, vězte ale, že jde jen o velmi chudý výčet. Tady na vás na každém rohu čeká něco VELKOLEPÉHO.

 

Zalíbila se vám Nevada? Tipy, kam vyrazit bychom měli, na cestu už se ale musíte vydat sami. A než to uděláte, nezapomeňte, že budete nejprve potřebovat mít kladně vyřízené povolení ke vstupu do země ESTA. Nevíte jak na to? Se vším vám poradíme  zde.